Завдяки своїй універсальності, пластикова вагонка займає особливе становище серед оздоблювальних матеріалів. Її використовують для декоративного оформлення стін і конструкцій як усередині приміщень, так і просто неба. Панелі випускають у широкій гамі кольорів і з різними принтами на поверхні, що відкриває широкі можливості для дизайну об'єктів. Асортимент сучасних будматеріалів пропонує сайт Побудуй, а в статті розповімо про переваги вагонки із пластику та сферу її застосування.

ПВХ вагонка різних кольорів та текстур для внутрішнього та зовнішнього оздоблення

Основні характеристики та переваги вагонки ПВХ

Панелі мають прямокутну форму. Стандартна довжина елементів становить від 3 до 6 метрів, а товщина – до 10 мм. Сировиною для виготовлення виробів є полівінілхлорид. Щоб надати готовому матеріалу необхідні робочі властивості, полімерної маси додають різні модифікатори, наповнювачі, пігменти. Сучасні технології дозволяють надавати поверхні панелей подібність до натурального каменю, деревини та інших оздоблювальних покриттів.

До переваг вагонки ПВХ належать:

  1. Стійкість до атмосферних факторів. Пластик може експлуатуватися в широкому діапазоні температур, хоча при морозах -20 градусів і більше стає крихким. Панелі не схильні до впливу вологи, не розбухають і не розшаровуються навіть при прямому і тривалому контакті з водою.
  2. Стійкість до вигоряння. Оздоблювальний матеріал протягом тривалого часу зберігає первісний зовнішній вигляд під дією сонячних променів. Це пов'язано з наявністю на панелях спеціальних захисних покриттів, технологією фарбування та іншими виробничими характеристиками.
  3. Невелика вага. Легкі панелі не надають надмірного навантаження на несучі конструкції. Тому їх часто використовують при реставрації старих споруд для обробки гіпсокартонних перегородок.
  4. Простота монтажу. На поверхні, яку необхідно декорувати вагонкою, облаштують решетування з дерев'яних рейок або металевих профілів. Після цього панелі швидко і легко фіксуються за допомогою шурупів, а між собою скріплюються за допомогою замкової системи.
  5. Невимогливість в обслуговуванні та ремонтопридатність. Пластикова обробка не вбирає забруднення, легко очищається за допомогою побутових засобів та води, не вимагає будь-якого обслуговування протягом усього терміну експлуатації. Якщо будь-який фрагмент покриття буде пошкоджений, його можна відреставрувати або замінити без демонтажу всієї обробки.

Пластикова обробка вдало поєднує в собі практичність, довговічність та красу. А доступна вартість робить її одним із найпопулярніших матеріалів як для зовнішнього оздоблення споруд, так і для дизайну внутрішніх приміщень.