Для забезпечення якісної бездротової мережі обов'язковою умовою буде вибір високошвидкісного роутера або модему із зовнішніми антенами. Враховуючи величезну різноманітність подібних пристроїв на ринку України, перед споживачем постає вибір на користь певних типів та моделей. Для людини, яка не розуміється на технічних нюансах мережевих пристроїв, підбір певної моделі тягне за собою складність вибору, тому фахівці профільного інтернет-магазину GOODOK відповіли читачам на одне з найбільш популярних питань.

Відмінності 4G-модему від стандартного роутера

Незважаючи на те, що девайси мають практично аналогічну основну функцію, вони суттєво відрізняються як за конструкцією, так і за набором ключових завдань. 4G модем необхідний для підключення одного пристрою до Інтернету. Маршрутизатор виконує розподіл потоку мережі на кілька комп'ютерів чи гаджетів. Існують моделі роутерів без прив'язки до мережі 4G, працюють вони від стандартного проводового підключення до слаботочного кабелю, але виконують аналогічну функцію.

Якщо коротко підбити підсумок порівняння, то модем — пристрій для виходу в інтернет, а роутер (або маршрутизатор) забезпечує перенаправлення сигналу, що дозволяє підключати до мережі від двох гаджетів і більше. По суті, це два абсолютно різні пристрої, що мають різні функції та зовнішній вигляд. З розвитком технологій опціональна різниця між цими пристроями почала розмиватися. Сучасний модем з 4G-підключенням може одночасно забезпечувати інтернет до 10 гаджетів, тому основна різниця сьогодні полягає в типі обраної мережі.

4G у модемі: навіщо це потрібно і що означає?

Одним із важливих параметрів вибору конкретного пристрою або моделі залишається вибір типу підключення. Тут перед споживачем постає вибір про необхідність адаптації мобільної мережі під свій ноутбук або ПК або дротове підключення. У цьому полягає основна різниця пристроїв:

  1. Підключення через мобільний Інтернет. Пристрій із вбудованим LTE-приймачем працює від стандартної мобільної SIM-карти та перетворює стандартний мобільний інтернет на адаптований під ноутбук і ПК сигнал. Цей модем активно використовують автомобілісти, фрілансери та власники заміських будинків, у яких немає можливості використовувати провідні мережі.

  2. Стандартне дротове підключення. Головна перевага – технічна досконалість моделей. При рівній ціні модеми та роутери з провідним підключенням мають більш просунуті параметри, вищий поріг швидкості та широкий набір хвиль.

Враховуючи базову швидкість 4G-інтернету, суттєва різниця між провідним та мобільним підключенням теж перестала бути актуальною. При цьому завжди потрібно пам'ятати, що мобільна мережа може піддаватися впливу зовнішніх факторів, таких як погодні умови чи особливості конструкції будівлі. Сучасній людині вибір конкретної моделі варто робити за технічними параметрами, а не на основі типу мережі.