Український етно-мінімалізм на міжнародній виставці London Design Fair
В
ікторія Якуша — відомий український дизайнер та архітектор, живе та працює у Києві, хоча її об'єкти можна побачити не лише в інших містах України, а й далеко за її межами. У своїх проектах Вікторія віддає перевагу естетиці мінімалізму, включаючи у свої інтер'єри етно-мотиви та екологічно чисті матеріали.
Крім дизайну інтер'єрів Вікторія займається розробкою предметів меблів та освітлення, демонструючи їх на професійних виставках у Києві, Італії та Британії. Її інноваційна колекція меблів FAINA, вироби якої вперше були показані в Україні в 2014 році, є самобутньою і незвичайною, як за рахунок візуального сприйняття, так і завдяки цікавій передісторії її створення.
У період її розробки Україна переживала непрості часи, а наступні за ними зміни, наповнені патріотизмом у свідомості людей спричинили приємні трансформації у сфері дизайну. З'явилася велика кількість предметів із національною символікою, яка знову стала актуальною та затребуваною, викликаючи в серцях людей почуття гордості. Одним із яскравих прикладів є колекція меблів Вікторії Якуші – FAINA, що втілила національні етно-мотиви.
За словами автора проекту, вона не нав'язує сучасні тенденції, які завжди є тимчасовими. Своїм основним завданням Вікторія вважає формування певного бачення навколишнього простору, розвиток смаку та любові до якісного дизайну.
Після презентації нової колекції в Україні вона була показана в Італії, в рамках виставки Bologna Design Week, у 2015 році. Її тепло прийняли, відзначивши зростаючий рівень інтер'єрного та предметного українського дизайну. Основна ідея колекції - це аналогії з природними явищами та натуральними матеріалами. Наприклад, стілець Hilka, виготовлений з металевих прутів, що нагадують тонкі гілки дерев, що похитуються на сильному вітрі. Або столик Hryb, виконаний з масиву ясена, який, завдяки своїй формі, кольору і асоціаціям створює атмосферу затишку і природного тепла.
Не менше емоцій викликає підвісний світильник Obriy, що нагадує захід сонця, що переливається, на лінії горизонту, завдяки контрасту фактур темної глини і яскравої блискучої глазурі.
Вікторія докладно вивчала історію Трипільської та Скіфської культури, досліджуючи побут, традиції, особливості та техніки ремесел. На її думку, на той час майстри по-особливому відчували структуру матеріалу, з яким вони працювали, згодом наділяючи свої вироби унікальним сакральним та філософським змістом. За 4 роки існування колекція FAINA розросла, поповнюючись новими прекрасними виробами.
Її новинки будуть представлені на міжнародній виставці London Design Fair, у рамках фестивалю дизайну, що відбудеться 20-23 вересня 2018 року в Лондоні. Нові роботи продовжують авторську стилістику етно-мінімалізму, створену Вікторією раніше. Вони виконані з таких натуральних матеріалів як дерево різних порід, шерсть, льон та глина, яка є візитною карткою колекції. Вперше на виставці буде продемонстровано нові вази Bandura.
Крім цього, гості виставки зможуть побачити кумедний і водночас функціональний комод Pechyvo з розсувними стулками з натуральної глини, що за формою та кольором нагадують печиво.
А також крісло Lono з високою спинкою, створене для тих, хто хоче побути наодинці зі своїми думками та ненадовго відгородитися від зовнішнього світу.
І крісло Toptun, що підкуповує своєю забавною формою. Незважаючи на свою графічність і масивність, виріб здається легким і ненав'язливим.
Кожен виріб колекції є унікальним. Воно має свою історію, яку автор хоче розповісти усьому світу.
Рекомендуємо прочитати
Ще, наприкінці статті, ми вирішили поділитися кількома статтями, які доповнюватимуть тему:
- Все про дизайн квартир і кімнат у стилі мінімалізм : від загальних правил до лайфхаків;
- Стриманий мінімалізм : краса у простих речах. Проект дивовижно красивої квартири;
- Смарт-квартира з мінімальним інтер'єром Як вичавити максимум;
- Інтер'єр у японському стилі : унікальна гармонія мінімалізму та самобутньої культури;
- Ненудний мінімалізм : ідеї кухонного дизайну;
- Проект Poblenou in 3 act від іспанської студії дизайну Egue y Seta : функціональний мінімалізм у дії.
Залишити коментар