В

ікторія Якуша — відомий український дизайнер та архітектор, живе та працює у Києві, хоча її об'єкти можна побачити не лише в інших містах України, а й далеко за її межами. У своїх проектах Вікторія віддає перевагу естетиці мінімалізму, включаючи у свої інтер'єри етно-мотиви та екологічно чисті матеріали.

Дом расположен в сосновом лесу и основная сложность в процессе работы над ним заключалась в максимальном сохранении природного ландшафта.
Будинок розташований у сосновому лісі та основна складність у процесі роботи над ним полягала у максимальному збереженні природного ландшафту.

Крім дизайну інтер'єрів Вікторія займається розробкою предметів меблів та освітлення, демонструючи їх на професійних виставках у Києві, Італії та Британії. Її інноваційна колекція меблів FAINA, вироби якої вперше були показані в Україні в 2014 році, є самобутньою і незвичайною, як за рахунок візуального сприйняття, так і завдяки цікавій передісторії її створення.

Стол Schedryy из коллекции FAINA выполнен из массива дерева, керамики и металла. Благодаря природным материалам и комбинированию фактур придаст интерьеру ощущение тепла и домашнего уюта.
Стіл Schedryy з колекції FAINA виконаний із масиву дерева, кераміки та металу. Завдяки природним матеріалам та комбінуванню фактур надасть інтер'єру відчуття тепла та домашнього затишку.

У період її розробки Україна переживала непрості часи, а наступні за ними зміни, наповнені патріотизмом у свідомості людей спричинили приємні трансформації у сфері дизайну. З'явилася велика кількість предметів із національною символікою, яка знову стала актуальною та затребуваною, викликаючи в серцях людей почуття гордості. Одним із яскравих прикладів є колекція меблів Вікторії Якуші – FAINA, що втілила національні етно-мотиви.

Умывальник Vulyk из коллекции FAINA выполнен из натуральной глины в форме пчелиного улья. Изделие устойчиво к ударам. Высота – 21 см, диаметр – 43 см.
Умивальник Vulyk із колекції FAINA виконаний із натуральної глини у формі бджолиного вулика. Виріб стійкий до ударів. Висота – 21 см, діаметр – 43 см.

За словами автора проекту, вона не нав'язує сучасні тенденції, які завжди є тимчасовими. Своїм основним завданням Вікторія вважає формування певного бачення навколишнього простору, розвиток смаку та любові до якісного дизайну.

Виктория Якуша, украинский архитектор и дизайнер.
Вікторія Якуша, український архітектор та дизайнер.

Після презентації нової колекції в Україні вона була показана в Італії, в рамках виставки Bologna Design Week, у 2015 році. Її тепло прийняли, відзначивши зростаючий рівень інтер'єрного та предметного українського дизайну. Основна ідея колекції - це аналогії з природними явищами та натуральними матеріалами. Наприклад, стілець Hilka, виготовлений з металевих прутів, що нагадують тонкі гілки дерев, що похитуються на сильному вітрі. Або столик Hryb, виконаний з масиву ясена, який, завдяки своїй формі, кольору і асоціаціям створює атмосферу затишку і природного тепла.

Столик Hryb доступен в двух цветах: темной золы и натуральный бежевый. Его универсальная форма и размер идеально подойдет для гостиной, спальни, прихожей и даже кухни. И в любом помещении он станет прекрасным дополнением интерьера.
Столик Hryb доступний у двох кольорах: темної золи та натуральний бежевий. Його універсальна форма та розмір ідеально підійде для вітальні, спальні, передпокою та навіть кухні. І у будь-якому приміщенні він стане чудовим доповненням інтер'єру.

Не менше емоцій викликає підвісний світильник Obriy, що нагадує захід сонця, що переливається, на лінії горизонту, завдяки контрасту фактур темної глини і яскравої блискучої глазурі.

Светильник Obriy изготовлен из ударопрочной глины, а его внутрення поверхность покрыта глазурью. Излучает холодный свет. Доступен в двух размерах: 300х150 мм и 600х305 мм.
Світильник Obriy виготовлений з удароміцної глини, а його внутрішня поверхня покрита глазур'ю. Випромінює холодне світло. Доступний у двох розмірах: 300х150 мм та 600х305 мм.

Вікторія докладно вивчала історію Трипільської та Скіфської культури, досліджуючи побут, традиції, особливості та техніки ремесел. На її думку, на той час майстри по-особливому відчували структуру матеріалу, з яким вони працювали, згодом наділяючи свої вироби унікальним сакральним та філософським змістом. За 4 роки існування колекція FAINA розросла, поповнюючись новими прекрасними виробами.

Комод Solod выполнен из массива ясеня и натуральной глины.
Комод Solod виконаний з масиву ясена та натуральної глини.

Її новинки будуть представлені на міжнародній виставці London Design Fair, у рамках фестивалю дизайну, що відбудеться 20-23 вересня 2018 року в Лондоні. Нові роботи продовжують авторську стилістику етно-мінімалізму, створену Вікторією раніше. Вони виконані з таких натуральних матеріалів як дерево різних порід, шерсть, льон та глина, яка є візитною карткою колекції. Вперше на виставці буде продемонстровано нові вази Bandura.

Керамические вазы Bandura с деревянными вставками своими текучими и плавными формами повторяют элементы старинного музыкального инструмента. Доступны в двух цветах.
Керамічні вази Bandura з дерев'яними вставками своїми плавними та плавучими формами повторюють елементи старовинного музичного інструменту. Доступні у двох кольорах.

Крім цього, гості виставки зможуть побачити кумедний і водночас функціональний комод Pechyvo з розсувними стулками з натуральної глини, що за формою та кольором нагадують печиво.

Комод Pechyvo из коллекции FAINA.
Комод Pechyvo із колекції FAINA.

А також крісло Lono з високою спинкою, створене для тих, хто хоче побути наодинці зі своїми думками та ненадовго відгородитися від зовнішнього світу.

Особенность кресла в том, что оно очень легкое и мобильное, и кроме этого, основа поворачивается вокруг своей оси. Материалы: текстиль и войлок.
Особливість крісла в тому, що воно дуже легке та мобільне, і крім цього, основа повертається навколо своєї осі. Матеріали: текстиль та повсть.

І крісло Toptun, що підкуповує своєю забавною формою. Незважаючи на свою графічність і масивність, виріб здається легким і ненав'язливим.

Кресло было разработано специально для общественных пространств: лобби отелей, офисов, студий и т.д. Материал: войлок, текстиль.
Крісло було розроблено спеціально для громадських просторів: лобі готелів, офісів, студій тощо. Матеріал: повсть, текстиль.

Кожен виріб колекції є унікальним. Воно має свою історію, яку автор хоче розповісти усьому світу.


Рекомендуємо прочитати

Ще, наприкінці статті, ми вирішили поділитися кількома статтями, які доповнюватимуть тему: