Які особливості є у інтер'єру темних спалень
- Темною може бути навіть маленька спальня, якщо при оформленні чітко дотримуватися правил дизайну.
- Темна палітра включає безліч відтінків зеленого, синього, коричневого та інших кольорів. У кімнаті обов'язково є і світлі, контрастні тони.
- Обробити матеріалами темних тонів у спальні можна не тільки стіни, а й стелю, підлогу. У цьому випадку особливу увагу приділяють вибору меблів та світильників.
- У маленькій спальні обходяться мінімумом меблів та аксесуарів, використовують світловідбивні поверхні та інші секрети дизайнерів зі створення інтер'єру.
- Меблі можуть бути темними або світлими, з різних матеріалів, конкретний вибір залежить від загального стилю оформлення кімнати, будинку або квартири.
- Світильники присутні у всіх функціональних зонах спальні, а декор лише доповнює загальну обстановку.
Темна палітра, контрасти та яскраві акценти
Темну гаму можна назвати універсальним вибором дизайну спальної кімнати. Є величезний вибір кольорів і відтінків, які розбавляються білими та світлими «плямами», відповідними насиченими і приглушеними тонами. Як база для інтер'єру гарний не тільки чорний. Відмінні колірні рішення:
- Темні відтінки синього – ультрамариновий, сапфіровий, синьо-чорний.
- Коричневий – шоколадні та кавові тони. Разом із медовими, персиковими та гірчичними нотками вони перетворять спальню на «гурманську».
- Сірий. Антрацитовий, вугільний, гранітовий чудово поєднуються з жовтим, рожевим та блакитним.
- Зелений. Смарагдовий, нефритовий, малахітовий чудово гармонує в кімнаті з дерев'яними меблями.
- Темно-бірюзовий. Використовується в класичній спальні в комбінації з білим кольором та яскравими колірними акцентами у вигляді лососевого, вершкового та помаранчевого.
- Червоний. Кольори гранату, сангрі, рубіну, портвейну – для любителів оригінального, сміливого дизайну інтер'єру.
Розбавити темну палітру в кімнаті можна світлим текстилем, додавання контрастних акцентів – бірюзових, салатових, червоних. Зверніть увагу на фото сучасних спалень: у них органічно виглядають будь-які пудрові та припилені тони.
Оздоблення маленької темної спальні та стандартної
У великій квартирі чи студії, де багато простору, можна застосовувати сміливі ідеї дизайну. Наприклад, уявити, що стеля - одна зі стін, і зробити його всього на тон світлішим за темні вертикальні поверхні. Підійдуть конструкції із глянсовою поверхнею.
Найтемніші оздоблювальні матеріали вибирають для підлоги. Це стильно, чудовий фон для дорогих, вишуканих меблів та світлого декору. Легко знайти відповідну колекцію ламінату , керамограніту, паркету або керамічної плитки.
Для оформлення стін зазвичай використовують шоколадні, кавові, темні зелені або сині шпалери, бежеву фарбу, сіру декоративну штукатурку або панелі. Акцентну стіну створюють за допомогою каменю, тканини, позолоти чи срібного візерунка.
Увага !
У темній спальні завжди актуальні фотошпалери, особливо із зображенням нічного неба, міста, космосу.
У маленькій спальній кімнаті:
- Особливо ретельно стежать за балансом темних та світлих тонів. Припустимо, коричневі шпалери поєднують із молочними, бежевими меблями.
- Додають до інтер'єру більше дзеркальних поверхонь.
- Відмовляються від масивних дверей та перегородок, замінюють їх текстилем та легкими скляними блоками.
- Ретельно продумують освітлення.
- Уникають зайвих предметів меблів та аксесуарів, перебору з яскравими акцентами.
Вибираємо стиль та меблі для темної спальні
З темними інтер'єрами більше асоціюються лофт , мінімалізм , класичний та сучасний стилі , еклектика. У кожного із цих напрямків свої особливості. Класику в спальній кімнаті найкраще розкриють темні лаковані дерев'яні та дзеркальні поверхні, шкіряна оббивка, чорний мармур, оксамитові, атласні штори.
Маленьку спальню можна оформити в стилі мінімалізм, якщо використовувати темну гаму, що складається з трьох кольорів, і мінімум аксесуарів. Стіни обробляють дрібнозернистою штукатуркою, акцентну - дерев'яними або пробковими матеріалами. Намагаються обходитися без килимів, зате наголошують на освітлювальних приладах.
У лофті зосереджують увагу на різних фактурах оздоблювальних матеріалів. Стіни спальні часто роблять рельєфними, а простір залишають максимально відкритим. Декор грубий, але інтересу дизайну надає різноманітність природного та штучного освітлення.
Які предмети меблів використовувати у темній спальні
Вибір гарнітури або окремих предметів меблів залежить від стилю інтер'єру, але в будь-якому випадку центральне місце у спальні займе ліжко . У сучасний стиль краще впишеться ліжко з м'якою оббивкою. Дерев'яні моделі хороші для лофта та класики, металеві – вінтажного та східного дизайну.
Підказка !
На чорному, коричневому, синьому або сірому фоні виграшніше виглядають білі меблі. Додати тепла до холодної, північної кімнати допоможе гарнітур теплих деревних тонів.
У невеликих та темних приміщеннях дизайнери радять встановлювати меблі із дзеркальними та скляними елементами, глянсовими фасадами. Для цікавих поєднань варто наперед придбати унікальні, дизайнерські предмети.
Освітлення та декор для створення затишної атмосфери
Нестача природного світла компенсується у спальні за рахунок добре організованого штучного освітлення та наявності світлих кольорів. У темній кімнаті світильників потрібно ще більше. По центру стелі розміщують люстру , точкові світильники – в області шафи, над ліжком, біля туалетного столика або робочого місця, якщо спальню поєднали з кабінетом. Додавати світла і одночасно виконувати декоративну функцію здатні білі, золоті, срібні або скляні світильники.
Зупинились на дизайні спальні у темних тонах? Тоді обмежтеся мінімальною кількістю аксесуарів. Для приємної, розслаблюючої атмосфери в приміщенні достатньо кількох картин, книг, пари гарних статуеток, натуральної симпатичної постільної білизни та затишного пледу, настільної лампи.
Сподобалося фото якоїсь із темних спалень? Вже думаєте оформити кімнату схожим чином? Дізнайтеся автора дизайн-проекту та зв'яжіться з ним. Наші дизайнери завжди готові до співпраці!
Відео на тему «Дизайн спальні у темних тонах»
Темний інтер'єр - Жерсть чи Краса? Поговоримо про чорний в інтер'єрі?
Інтер'єр Спальні в ТЕМНИХ ТОНАХ | Модні кольори дизайну | Найкращі варіанти дизайну
DIY ПЕРЕДІЛКА кімнати ЧАСТИНА 1. Темна спальня. СВОЇМИ РУКАМИ