Особливості стилю. Переваги сучасної класики
Головний плюс – класична ванна кімната буде актуальною завжди, вона поза модними тенденціями. Це гармонійний, елегантний та привабливий дизайн.
Серед переваг також:
- Хороше планування. Площа розподіляється рівномірно, тому кімната не виглядає заставленою чи порожньою. Інтер'єр збалансований.
- Симетрія та правильні пропорції. Ніякого хаосу та дисгармонії в дизайні.
- Розкіш. Вибираються дорогі матеріали, меблі та предмети декору. Зазвичай вартість відповідає якості.
- Спокійна, ніжна, ненав'язлива палітра кольорів. Вона утихомирює і не набридає.
- Унікальний, цікавий декор. Характерні для класичного стилю прикраси дозволяють відчути атмосферу певної доби.
- Безпечна ситуація. Гострих кутів немає, отже, знижується ризик отримання травм.
У класичному дизайні немає жорстких часових рамок, ви можете комбінувати у ванній кімнаті елементи із різних історичних епох. Головне, створити гарний, гармонійний дизайн. Подивіться на вдалі фото-приклади, панорамні відео кімнати, щоб скласти загальне уявлення.
Кольори у класичній ванній: кращі рішення та фото
У класичному санвузлі та ванній кімнаті повинні переважати пастельні тони – перлові, бежеві, горіхові, пісочні.
Можна додати чорний колір для надання інтер'єру строгого, стильного та респектабельного вигляду.
Увага! Класичне рішення для оформлення ванної кімнати – білий у поєднанні з сірими та коричневими елементами. Дуже важливо уникати металевих та надто яскравих кольорів.
Якщо хочете яскравості, у невеликій кількості дозволені відтінки бузкового, блакитного, світло-жовтий та малахітовий.
Повністю білою можна робити ванну з вікном. Без природного ж освітлення вона перетвориться на «коморку». Синій та блакитний кольори підкреслюють морську тематику. Сірий чудово поєднується в інтер'єрі з оригінальними текстурами, білим, бежевим та блакитними тонами.
Оздоблювальні матеріали у ванній кімнаті
Зазвичай для оздоблення підлоги в класичному стилі застосовують дерево та мармур, але для санвузла такий варіант не підходить. На допомогу приходить керамічна плитка, що імітує ці матеріали. Непоганим рішенням стане і вибір антикварних колекцій, укладання плитки, характерна для якогось історичного періоду.
Іноді стіни у ванній оформляють за допомогою вологостійких шпалер та декоративної штукатурки. Для вікторіанського стилю (один із класичних напрямків дизайну) характерне застосування дерев'яних панелей у нижній частині стін. Але набагато частіше вибирають плитку з імітацією натурального каменю, мармуру, деревини чи комбінують різні матеріали.
У просторих кімнатах зону відпочинку обробляють вологостійкими шпалерами, а стіни біля ванної – керамічною плиткою, керамогранітом.
Щоб врівноважити дизайн і не вкрасти висоту, стелі оштукатурюють. Якщо потрібний додатковий захист від вогкості, маскування дефектів, багаторівнева конструкція для особливого ефекту в інтер'єрі, встановлюють натяжну стелю. Для невеликої ванної кімнати підійдуть дзеркальні поверхні.
Ванна в класичному стилі: фото з меблями, правила вибору
Класичний стиль багато уваги приділяє поверхням. Дуже здорово у ванній кімнаті виглядають стільниці з граніту, сланцю, природного каміння. Обов'язково в інтер'єрі присутні меблі з дерева: стілець або лавочка, шафка під умивальником. Модрину, бразильський горіх, дуб, тик та інші сорти деревини попередньо обробляють спеціальними складами.
Дерев'яні фасади часто фарбують у світлі тони, доповнюють позолоченою фурнітурою. У великих ванних кімнатах є зона відпочинку з кріслом і журнальним столиком або туалетним столиком з дзеркалом. Дизайн відкритих полиць мінімальний, вони виступають лише у ролі фону для вишуканого декору.
Підходяща для класичного санвузла сантехніка
Головний критерій вибору – якість. Дизайн повинен органічно доповнювати загальну обстановку.
Ідеальна ванна для класичного інтер'єру - світла чавунна, акрилова або латуні, мармуру, з різьбленими ніжками та плавними, витонченими лініями. Її бажано розмістити у центрі кімнати на невеликому подіумі.
Підказка! За бажання в класичний інтер'єр ванної можна вписати навіть душову кабінку. Просто підберіть відповідний дизайн: без сучасних сантехнічних деталей, прямокутну, з прозорими скляними дверцятами.
У санвузлі унітаз розміщують у окремій зоні, у кутку. Оптимальний дизайн – бочок на трубі. Колір такий самий, як у навколишніх предметів, обробки.
Раковина в класичній ванній кімнаті - це елегантний "тюльпан" на ніжці, який зовні нагадує колону, або накладна овальна конструкція з тумбою. Обов'язково подивіться на фото vintage колекції змішувачів. Знадобиться кран у ретро стилі, вироби із бронзи або з покриттям під срібло, золото.
Гарне освітлення для ванної кімнати
Неважливо, є у санвузлі вікно чи ні, вам знадобиться багаторівневе освітлення. Центральний елемент – кришталева люстра на стелі. Ще стануть у нагоді бра з тканинними абажурами на стінах і точкові світильники, вмонтовані в підвісні конструкції.
Доречні у класичному інтер'єрі та галогенні світильники, фарфорові плафони. Дизайн світильників має бути строгим, а світло – розсіяним, м'яким та теплим.
Дзеркала та декор
Кількість декоративних предметів та аксесуарів залежить від розміру кімнати. Дзеркала ж потрібні у будь-якому разі, причому у великих рамах. Їх часто додатково підсвічують. Велику роль класичних стилях інтер'єру відводять також текстилю.
У ванній кімнаті органічно виглядатимуть римські штори, рушники, килимки, пуф або крісло з шикарною оббивкою.
Зверніть увагу! У пріоритеті аксесуари з vintage дизайн, натуральні кольори. Килимки правильної геометричної форми з класичними принтами, гачки зі шляхетних металів, штори з малюнком, як у гобеленового полотна.
Можна повісити на стіни панно та картини, поставити на підлогу та предмети меблів плетені кошики. Не обійдеться в інтер'єрі і без тримачів для рушників, підставок, мильниць з дизайном.
Оформлення санвузла у класичному стилі від Вікторії Файнблат
Як сьогодні оформити ванну в класичному стилі: лайфхакі
- Для ванної або санвузла вибирають велике приміщення, переважно з вікном.
- Якщо кімната невелика, обмежують кількість меблів. Предмети розставляють компактно, ванну поміщають уздовж стіни. Обов'язково ретельно продумують освітлення та вішають велике дзеркало. Вибирають світлі оздоблювальні матеріали.
- Обов'язково дотримуйтесь принципів симетрії. Можна просто «віддзеркалити» планування та розташування предметів.
- Розкішним дизайн виходить не за рахунок химерної ліпнини і явно дорогих речей, а завдяки бежевим тонам, добротним меблям і помірному застосуванню позолочених елементів.
- Ліпнину можна замінити готовими виробами з поліуретану, а душову кабіну зробити самостійно та повісити змішайтеся, виконаний у класичному стилі.
- Дивіться фото в інтернеті, але вивчайте товари для ванної кімнати у звичайних магазинах. Тільки так ви складете реальне уявлення про кольори і фактури, декор.
- Ванна у класичному стилі – це відсутність грубих текстур, яскравих контрастів, ультрасучасної сантехніки та меблів.
- Гармонія та добрий смак при створенні класичного інтер'єру понад усе. Потрібно заздалегідь подивитися найвдаліші фото та порадитись із досвідченими дизайнерами.