Ванна лофт: основні засади створення
У класичному лофті ванна не обгороджена від інших приміщень, а в квартирі-студії її часто розміщують поряд зі спальнею та закривають ширмою, шторкою або скляною перегородкою з матовим склом. Для гостей передбачають окремий санвузол.
У звичайних квартирах та будинках, оформлених у стилі soft loft, створюють окрему ванну кімнату. Інтер'єр продумають, виходячи з розташування та параметрів приміщення, головної ідеї. Але він обов'язково підкоряється «дизайнерським законам» лофта:
- більше вільного простору та менше перегородок, речей;
- велика кількість цегли, бетону та дерева, дзеркал, скла;
- використання принципів мінімалізму;
- вибір на користь ванн, що окремо стоять, і компактних душових кабінок;
- застосування арт-предметів та вінтажних аксесуарів;
- високі білі стелі;
- наявність вікон та відсутність текстилю;
- продумане поєднання штучного та природного освітлення;
- різні кольори як інструмент зонування;
- незвичайні, рельєфні мури.
Візитною карткою дизайну ванної в стилі лофт вважаються і відкриті системи комунікації, застосування промислових, ретро-світильників та старовинних меблів. Перевірений часом варіант – спокійне, нейтральне тло з яскравими, промисловими деталями.
Кольорова гамма
Улюблений колір цього напряму дизайну – сірий. До речі, він є явним фаворитом в останні сезони. Деякі фахівці присвячують йому цілі інтер'єри – забарвлюють у різні відтінки все: починаючи від підлоги та стін та закінчуючи декором. (Посилання на проект)
Рішення дуже оригінальне та сміливе, не для кожного. Починати краще з сірого з додаванням яскравих бірюзових, мідних, блакитних, блакитних та бронзових плям. У ролі акцентів виступатимуть рама для дзеркала, картина, полиця, декоративні ніжки та ручки.
Як базовий колір підійдуть і чорний, білий, коричневий. Стіни іноді фарбують теракотовим, темним сріблом, бронзою, помаранчевим, але стелі незмінно залишають білими.
До речі, чорні стіни теж цілком мають місце. Просто віддавайте перевагу не смолистим, а графітовим тонам, обов'язково створюйте рельєф і уникайте глянцю. Це дозволить уникнути появи плям або щонайменше відверне від них увагу. Боїтеся бруду на раковині та регулярного миття? Замовте на замовлення чи купіть готову кам'яну.
Оздоблювальні матеріали для ванної в стилі лофт
У сучасному лофт-інтер'єрі вже може бути відкритих труб і дерев'яних балок. Стеля просто забарвлюють у світлий тон та прикрашають бордюрами або встановлюють натяжну. Полотно вибирають непомітне, матове, що підкреслює загальний дизайн кімнати.
Обробка стін
Для лофта характерні грубі, на вигляд практично необроблені, шорсткі вертикальні поверхні.
Увага! Відсутність декоративного оздоблення та ретельної підготовки стін – лише видимість. У ванній кімнаті є особливі умови, які необхідно враховувати перед ремонтом. Усі матеріали мають витримувати підвищений рівень вологості.
Стандартна ванна кімната в стилі лофт - це стіни під цеглу, бетон або дерево. Зазвичай підбирають потрібну плитку, спеціальну штукатурку, керамограніт, фарбу. Поверхня намагаються зробити зістареною, фактурною. Ніяких барвистих малюнків та тонів. Якщо такий варіант здається нудним, можна викласти клаптик стіни мозаїкою. На плитці можуть бути якісь гасла, механізми, машини, але точно не квіти, листя, черепашки та ін.
Стать
На підлогу укладають широкоформатний керамограніт, який імітує бетон, старі дерев'яні дошки, облицювальний камінь. Покриття для підлоги має нагадувати вам виробничий цех і поєднуватися з оформленням стін. Чи не подобається такий заводський дизайн? Покладіть однотонну плитку різних кольорів у вигляді тетрісу або шахового візерунка.
Яку сантехніку придбати
Сантехніка в лофт-ванній грає не меншу роль, ніж обробка. Класичні вироби можна відразу відкидати, вони для такого інтер'єру не годяться. Звертати увагу потрібно темні та металеві предмети з незвичайною формою. До речі виявляться:
- умивальники суворої прямокутної форми;
- зістарені бронзові змішувачі;
- ванна у вигляді човна;
- раковина-піала;
- мідні радіатори та рушникосушарки;
- червоний, салатовий чи чорний унітаз;
- тематична бетонна ванна або сталева із емальованим покриттям.
Немає бажання шукати раковину у магазині? Прикріпіть велику металеву миску чи таз. Пошукайте стильну підвісну конструкцію зі скла чи каменю. У душовій зоні обходяться без звичних перегородок, піддонів, шторок. Бокс роблять прозорим, а змішувач закріплюють на стелі чи стіні. З плиткою під натуральний камінь відмінно виглядатиме змішувачі зі вставками з латуні та міді. Неоштукатурений бетон та цегляну кладку органічно доповнять нікельовані та хромовані вироби.
Вибираємо меблі для ванної кімнати лофт
Меблі в стилі лофт неодмінно з чіткими, строгими лініями та потертостями, непомітних, спокійних кольорів. У маленьких ванних кімнатах та санвузлах необхідно використовувати мінімальну кількість предметів меблів. Найчастіше вистачає невеликої шафи та кількох навісних полиць. Тумбочку поруч із умивальником не ставлять, щоби залишити комунікації відкритими. Добре впишеться в інтер'єр кутова шафа.
У дизайні повинні бути контрастні рішення. Якщо приміщення із сучасним оздобленням, меблі обов'язково у стилі ретро. Стіни та підлога зі штучно зістареними поверхнями? Тоді сміливо обирайте сучасні оригінальні моделі.
У відносно просторих ванних кімнатах встановлюють меблевий гарнітур із пластиковими фасадами нейтральних відтінків, штучно зістареною деревиною. Завжди актуальна для лофта і плівка, що ламінує, повторює структуру дерева або каменю.
Як організувати освітлення
Для ванної в стилі лофт світло - справжнісінький інструмент дизайну. Він допомагає наголосити на оригінальності, виразності поверхонь. Тільки при відповідному освітленні ви розглянете неоднорідність, грубість та характерні кольори матеріалів.
Будьте уважні! Світильників має бути багато, але центральне верхнє освітлення в цьому стилі інтер'єру головної ролі не відіграє.
У санвузлі бажано підсвітити кожну зону. Вам не обійтися без:
- світлодіодних стрічок;
- стилізованих під труби, крани та інші елементи комунікацій вінтажні світильники;
- ламп, що звисають зі стелі;
- вбудованого в дзеркала підсвічування;
- настінних бра;
- точкових світильників.
Ванна кімната в лофт стилі – це комбінація з розсіяного, яскравого, прямого та м'якого світла. Вона виходить настільки гармонійною, що автоматично утихомирює, розслаблює і приносить спокій. Чи справьтеся самостійно, велике питання. Скоріше ні. Краще доручіть організацію освітлення у санвузлі спеціалістам.
Ви тільки можете заздалегідь питати у знайомих, пошукати в антикварних лавках і навіть на звалищах ретро-лампи, чавунні ліхтарі, матеріали для створення абажурів, лампад. Подумайте також, чи варто у вашому інтер'єрі робити «приховане» підсвічування – розміщувати світлодіоди навколо дзеркала, полиць, у нішах, усередині або зовні шафок. Вибирайте світильники з нестандартною формою, без натяку на велику кількість декору, вигнуті лінії та гламур. Виняток становлять лише інтер'єри, виконані у стилі гламурний лофт.
Дзеркала та предмети декору у ванній кімнаті
Оскільки loft – індустріальний стиль, для прикраси приміщень активно застосовують предмети з аскетичним, недбалим дизайном. Це не звичні для всіх барвисті дозатори для мила, симпатичні вазони, статуетки, а батареї, дзеркала, незвичайні полиці, освітлювальні прилади та сушарки. Прикрасять інтер'єр ванної кімнати та шестерні, великі деталі від різних механізмів та композиції з них. Головне, не переборщити та пам'ятати про призначення приміщення.
Можливо, вас буде радувати якась картина в стилі лофт, поміщена в контрастного кольору раму, або плакат, оригінальна річ з міді, латуні. Зберігати білизну можна в плетених коробах або кошиках, але звичний «затишний» текстиль під забороною. Якщо у ванні є вікно, його дозволяють завішувати тільки жалюзі.
Яке дзеркало повісити? Краще кругле з химерною рамою. Ще дзеркало можна вмонтувати в стіну та за бажанням прикрашати камінням, шкірою, мозаїкою, металом або деревом.
Дизайн ванної кімнати у стилі лофт: готові ідеї

Це сучасний санвузол із душовим у стилі лофт. Тут немає класичного бетону і грубих, ніби не оброблених стін, похмурого заводського нальоту. Дизайнери постаралися використовувати принципи оформлення приміщень в індустріальному стилі, але надати їм більш домашнього, затишного вигляду. Оздоблення під дерево автоматично додає тепла, синя тумба виконує роль яскравого акценту, а прозорі дверцята душової кабінки та сантехніка з простим дизайном зорово збільшують простір.

Що робити, якщо під ванну кімнату дісталося невелике витягнуте приміщення? Поставитися до цього творчо та застосувати деякі секрети дизайну. По-перше, звичайно, ванну та санвузол варто поєднати. По-друге, потрібно правильно вибрати та розставити меблі, сантехніку. По-третє, зосередити увагу варто на простій обробці з парою-трійкою цікавих, але ненав'язливих акцентів. Сірий, білий і чорний не забирають дорогоцінні сантиметри, скло візуально розширює межі, а плитка з геометричним орнаментом надає особливого урбаністичного шарму.


У вас компактна ванна кімната, але не хочеться перетворювати її на «стерильне» біле приміщення чи нудне зосередження монохромних орнаментів? Так і не треба! У стилю лофт більше граней, ніж мінімалізм. Можна пограти з фактурою і навіть із фарбами, важливо не заграватися. У цьому дизайн-проекті дотриматися балансу вийшло. Незвичайна обробка стін і підлоги, що привертає увагу, відмінно поєднується з мінімальним набором меблів і яскравим освітленням. Темний сірий та чорний кольори допомагають зонувати приміщення і одночасно надати йому строгості, елегантності. Все максимально функціонально, а не химерно.
Лайфхакі та заключні рекомендації
Планування – основа будь-якого дизайн-проекту. Щоб ванна в стилі лофт вас дійсно радувала, дотримуйтесь всіх «пропорцій» і правильно розставте предмети:
- від дверей або стін сантехніку повинно відокремлювати не менше 75 см;
- залиште вільних півметра перед унітазом і приблизно 40 см – праворуч та ліворуч від нього;
- оптимальна відстань між душем (або ванною) та раковиною – 30 сантиметрів;
- ідеально, якщо душова розміром 90 на 90 см;
- умивальник не варто розміщувати у кутку;
- зробіть так, щоб було зручно дотягуватися до рушника та тримача для туалетного паперу;
- встановіть раковину та стільницю з висотою 80-110 сантиметрів.
Візуально збільшити площу маленької ванної кімнати допоможуть компактні моделі раковин та унітазів, заміна ванної на душову кабінку із прозорими матовими стінками. Нагоді і вбудовані меблі, вішалки для рушників, акуратні полиці замість масивних шаф. Якщо є ніші, отвори, їх теж включають до загального дизайну – розміщують там душ, пральну машинку або невелику шафку.
Ви живете у заміському будинку чи хочете повністю відтворити атмосферу лофта у себе у ванній? Тоді подбайте про оформлення вікна. У квартирі можна зробити його імітацію, причому навіть на стелі. Головне, зберегти гармонійність інтер'єру та підкреслити вигідні сторони стилю.