Особливості та переваги популярного скандинавського стилю
Скандинавський дизайн у ванній кімнаті – це лаконічність, стриманість, певна суворість у поєднанні з теплом та затишком. Серед характерних рис стилю:
- Чіткі та прості геометричні форми. Ніяких рюшів та завитків. Якщо в інтер'єрі багато гострих кутів, їх згладжують заокругленими предметами – плафоном від торшера, дзеркалом, пуфиком. Виходить гармонійний, не химерний дизайн.
- Переважання білого та світлих кольорів. Це візуально збільшує простір і не нудно. Досить використовувати різні відтінки білого та дозволені тони з пастельної гами.
- Використання живих рослин. Вони наближають до природи, додають яскравих фарб та приємних ароматів.
- Текстиль та килимки із затишним скандинавським дизайном. Халати, м'які рушники, килими із вовни додають комфорту.
- Екологічність та натуральність. Синтетичні та шкідливі природі матеріали у скандинавському стилі під забороною. Натомість активно використовуються сучасні технології для збереження енергії та води, переробки різноманітних предметів.
- Чистота і порядок. У ванній кімнаті немає зайвих речей, акуратно і на своїх місцях.
- Використання дерева. Дерев'яні панелі та поверхні попередньо обробляють спеціальними захисними засобами, щоб спокійно насолоджуватися натуральним «деревним» дизайном.
- Рослинні та геометричні принти. Візерунки з геометричних фігур в інтер'єрі перетинаються з формою меблів, а флористичні орнаменти – з живими рослинами.
- Простір та свобода. Простір у скандинавському стилі діє раціонально, тому ванна кімната простора, не перевантажена непотрібними елементами.
На фото практично всі переваги помітні, чи є недоліки? Так, але для багатьох вони теж перетворюються на переваги. Наприклад, необхідність постійно підтримувати порядок, дбати про гарне освітлення. Потрібно заздалегідь ретельно продумати інтер'єр, щоб відмовитись від зайвих меблів та передбачити спеціальні ніші для зберігання речей.
Палітра кольорів для скандинавської ванної кімнати
Стиль базується на білому кольорі, проте не відкидає інших. Можете вибирати одне з рішень:
- Снігові або морозно-білі тони.
- Пастельна гама.
- Нейтральні природні відтіки – світло-оливковий, бежевий, пісочний, сірий.
- Кольори, що наголошують на морській тематиці.
- Сміливе поєднання теплих та холодних тонів.
- Велика кількість чорного, характерне для фінських інтер'єрів.
Для маленьких ванних кімнат найкращий варіант – білий дизайн у комбінації з невеликою кількістю контрастів, традиційних принтів та орнаментів. Це ялинки, олені, сніжинки, геометричні форми. Санвузол у морській тематиці прикрашають ненав'язливими зображеннями кораблів, хвиль, морських мешканців, якорів. У такому інтер'єрі «правлять» сині та блакитні кольори.
Жителі СНД часто активно використовують у ванних кімнатах пастельно-сіру гаму, а деякі жителі Європи віддають перевагу рішенням яскравішим. Вони створюють гармонійний скандинавський дизайн з холодного блакитного, синього чи білого у поєднанні з теплим жовтим, оранжевим чи червоним.
Оздоблення та матеріали в інтер'єрі нордичної ванної
Основні матеріали для скандинавського стилю – камінь та дерево. У «чистому вигляді» у санвузлі їх застосовують рідко через високу вартість та невідповідні властивості. Зазвичай знаходять гідну імітацію та включають елементи у загальний дизайн: стільницю, полиці та ін.
Для обробки підлоги вам знадобиться «кам'яна» плитка з керамограніту у вигляді сот або прямокутників, шестикутників. Найбільш «ходові» відтінки – бліді коричневі, сірі та бежеві.
Увага! Бажаєте надати дизайну ванної кімнати динамічності? Покладіть на підлогу плитку з етнічними та геометричними орнаментами, скандинавськими візерунками або у стилі пэчворк.
У невеликих ванних стінах обробляють білою плиткою середнього розміру, у більших приміщеннях використовують різнокольорову цеглу. Альтернативні рішення:
- мозаїка;
- вироби з формою «бджолині стільники»;
- комбінація декоративної штукатурки та кахлю;
- поєднання фарбування з дерев'яними панелями.
Стеля має бути світлим і рівним. Його шпаклюють, фарбують білою водостійкою фарбою або «укривають» однорівневим натяжним полотном із ПВХ.
Ванна кімната у скандинавському стилі: фото з акцентом на меблі та сантехніку
Меблів у скандинавському інтер'єрі має бути небагато. Стандартний набір для санвузла: пара маленьких полиць та акуратна шафка, підвісний туалетний столик з висувними ящиками. Прекрасно доповнять нордійський дизайн ванної кімнати та ультравузькі модулі. Ідеальний дизайн меблів – простий, максимально функціональний, компактний. Іноді звичні системи зберігання замінюють на гачки, драбини.
Яка сантехніка? Сучасна, але у класичному білому виконанні. Можна пошукати душовий піддон, ванну та раковину з акрилу або нового штучного матеріалу Living Tec, крани та змішувачі з нержавіючого металу. Звертайте увагу на кутові та підвісні унітази, умивальники, біде.
Освітлення в інтер'єрі ванної кімнати
У маленькому санвузлі досить центрального освітлення – скляної люстри, а у великому приміщенні не обійтися без додаткового, особливо якщо у ванній кімнаті немає вікна. На допомогу прийде точкове висвітлення. Гармонію в скандинавський інтер'єр привнесуть і ліхтарі, свічки в металевих або глиняних свічниках, які розміщені в зоні ванної або душу.
Чим простіший дизайн у освітлювального приладу, тим краще. Стануть в нагоді лампочки, які випромінюють тепле світло.
Дзеркала, декор та аксесуари
У ванній, виконаній у скандинавському стилі, вішають овальні та круглі дзеркала у білій рамі або зовсім без обрамлення. За бажання можна встановити прямокутне дзеркало на повний зріст або розташувати невелике під стелею, воно фактично замінить в інтер'єрі вікна.
Внести різноманітність у білий, строгий та «прилизаний» скандинавський стиль допоможуть маленькі килимки у формі прямокутника, кола. Вони можуть доповнювати дизайн або контрастувати з ними. Зовнішню сторону шторки для душу або ванної роблять із сатину, льону або бавовни.
Ще кімнату прикрашають:
- білизняним кошиком з ротанга;
- вологолюбними рослинами у горщиках;
- плетеними коробами для різних дрібниць;
- дерев'яними ґратами для душу;
- тримачами для рушників;
- дерев'яною лавочкою або табуретом, якщо дозволяє площа приміщення.
У мініатюрній ванній кімнаті достатньо 1-2 аксесуарів: симпатичних рушників та мильниці, наприклад. У санвузлі середнього розміру знайдеться місце і для дерев'яної етажерки, настінного панно або картини.
Стильний санвузол по-скандинавськи: 7 лайфхаків
Ванна кімната в скандинавському стилі на фото виглядає чудово, але чи така ідеальна вона насправді? Чи варто втілювати вже готові ідеї та користуватися чужим, не завжди позитивним досвідом? Якщо не просто переглянули фото, а детально вивчили дизайн проект і переконалися, що підходить – так. А негативний досвід інших можна не повторювати і шукати тільки корисні рекомендації та лайфхаки:
- Потрібно сховати зайві предмети та візуально «розвантажити» інтер'єр? Скористайтеся шторками із відповідним дизайном. За ними поміщаються тумба, пральна машина, скринька і т.д.
- Якщо можете обійтися без ванни, встановіть душову кабінку зі скляними дверцятами. Вона візуально збільшить простір і «зіллється» із загальною картинкою.
- Віддайте перевагу закритим системам зберігання. Ховайте всередині всі дрібниці, щоб було легше підтримувати чистоту.
- Якщо уважно дивилися фото інтер'єрів, напевно переконалися, що скандинавський стиль не такий і нудний. Просто заздалегідь треба знайти якусь одну (максимум дві) виразні деталі (інший колір чи матеріал – відмінний від інших предметів дизайн).
- Потрібно зробити простір ванної кімнати більшим? Використовуйте білу шестикутну плитку. Хочете візуально підняти стелю? Обробіть плиткою «ялинкою» одну зі стін.
- У маленькій ванній кімнаті варто наголошувати на світлі кольори і дзеркальні поверхні, які добре відображають світло і автоматично додають пару квадратних метрів.
- Приділіть увагу розсувним і розстібним системам відкривання та закривання. Вони заощадять дороге місце і зроблять інтер'єр мобільним.
Відео на тему «Ванна кімната у сканді стилі»
Румтур справжньою ванною кімнатою, оформленою в скандинавському стилі. Господиня не просто показує гарний, свіжий інтер'єр з усіх боків, вона дає справді слушні поради. Ви здогадалися б сховати розетку за рушникосушителем і додати на неї захисну кришку від води? А так чи вам необхідний красивий, але маркий кран, готові постійно чистити? Де зберігати косметику та шпильки, щоб не вибивалося із загального дизайну? Загалом, дивіться, вчіться і мотайте на вус.
Теж румтур, але вже цілою квартирою в стилі сканді. Особистий досвід та відповіді на запитання: а чи точно бюджетний дизайн може бути недорогим? Чи відповідають очікування результату, чи не доведеться виправляти шорсткості, щось змінювати і все одно доплачувати? Так що важливіше: зручність та практичність чи зовнішня привабливість? А головне, чи потрібно довіряти облаштування інтер'єру «фахівцям», чи доведеться все перевіряти ще раз і стояти поруч, щоб потім не жити з «помилками» в дизайні?