Планування великої ванної кімнати: прості поради
Великий санвузол – це щонайменше 7 квадратних метрів. Дуже важливо грамотно розпорядитися ними. В ідеалі потрібно скласти схему приміщення та заздалегідь продумати розташування функціональних зон в інтер'єрі. Традиційно фахівці виділяють чотири:
- туалет. Тут знаходяться біде та унітаз.
- Водні процедури. Ванна та/або душова кабіна, полиці, дзеркало, умивальник.
- Для прання або перевдягання. Тут розміщують пральну машину, тумбу, кошик для білизни, гачки для одягу.
- Системи зберігання чи лаунж-зона. У першому випадку встановлюють шафки, полиці, у другому – столик із дзеркалом для косметичних процедур, пуф або стілець, крісло з відповідним дизайном.
Ще приділяють увагу розміщенню вхідних дверей та ніш, перегородок, що розмежовують простір у великій ванній кімнаті. У центрі приміщення часто встановлюють ванну, решту предметів розміщують уздовж стін. Якщо площа перевищує 10 квадратних метрів, за бажанням встановлюють додаткові пристрої: джакузі, міні-сауну.
Обов'язково проведіть точні виміри кімнати, подивіться, де знаходяться каналізаційні стояки та вентиляційні короби. Це позбавить від можливих проблем з монтажем підвісних стель, системи «тепла підлога», меблевих гарнітурів та освітлювальних приладів. Тільки так створюють бездоганні дизайн-проекти.
Які оздоблювальні матеріали вибрати
Основні критерії вибору для ванної кімнати – стійкість до високого рівня вологості та перепадів температури. А далі визначають загальний стиль приміщення та підбирають матеріали, які для нього характерні.
Універсальні варіанти для оформлення санвузла – керамограніт, мармур, керамічна плитка та мозаїка.
У вас будинок за містом? Виділіть велику кімнату для ванної кімнати і оформіть її в стилі кантрі. Використовуйте деревину зі спеціальним просоченням або кераміку з імітацією дерева. Обожнюєте море? Придивіться до морського напрямку дизайну та тематичної мозаїки. Хочете затишку та спокою? Зупиніться на класичному чи середземноморському стилі, провансі.
Для сучасних квартир більше підійдуть стилі модернізм, мінімалізм (і його різновиди), hi-tech, софт-лофт. При відповідній підготовці навіть етнічні напрямки дизайну добре впишуться у простору ванну, а от поєднання стилів – еклектики, фьюжена та кітчу краще уникати. Інтер'єр має бути легким та впорядкованим.
Сантехніка у великій ванній кімнаті
Сантехніка в просторому санвузлі може бути будь-якого кольору з чавуну, бронзи, акрилу, скла або дерева. Конкретний дизайн залежить від загального стилю приміщення. Заздалегідь уважно перегляньте фото на сайтах, щоб визначитися. Подумайте, хочете сучасну, трендову ванну чи універсальну – на всі часи?
Увага! Зараз в моді ванни і раковини з бетону, мармуру і каменю з прожилками, а також відкриті душові кабінки зі стінками з прозорого скла. Велика кількість хромованих і блискучих елементів - вже мувітон в інтер'єрі.
Пам'ятайте, що у великій ванній кімнаті спокійно розміщуються і ванна, і душова кабінка, або джакузі, гідромасажний бокс. Заздалегідь вирішіть, що найкраще у вашому випадку.
Дизайн великих ванних кімнат: фото меблів в інтер'єрі
Меблі в санвузлі повинні бути однакового з сантехнікою кольору та стилю. У великому приміщенні можна вибирати: поставити цілий гарнітур або окремі предмети з подібним дизайном. Ще в просторих ванних кімнатах добре виглядають підлогові конструкції. Найкращий варіант – на цоколі. Такі меблі приховують сифони, шланги, підводки, інші інженерні комунікації.
Будьте уважні! У просторих санвузлах дрібні предмети будуть безглуздо. Деякі речі просто загубляться на загальному тлі.
Якщо у ванній кімнаті переважають холодні тони, віддавайте перевагу меблям теплих відтінків. Стіни світлі? Тоді придивіться до яскравих тумбочок, шафок та інших предметів. Контрасти – це симпатично, перегляньте фото на сайті, щоб переконатися. І не забувайте, що в кожному стилі інтер'єру є улюблені кольори та поєднання.
Особливості освітлення та декору
У великій ванній кімнаті бажано створити трирівневий розподіл світла. Нагорі – кілька вбудованих або відкритих ламп, а посередині «прилади, що зонують». Зазвичай у санвузлах підсвічують ділянку над раковиною, область біля дзеркала, полиці та шафи. На підлозі та в нижній частині меблів теж іноді встановлюють підсвічування – для незвичайного дизайнерського ефекту – відчуття ширяння.
У ролі декору в інтер'єрі найчастіше виступають дзеркала, картини, текстиль, дозатори, сушарки для рушників і живі вологолюбні домашні рослини. Які аксесуари використовувати, залежить від загальної стилістики.
Як не помилитися з дизайном великої ванної кімнати: підсумкові поради
- Перед початком ремонту вирішіть, що саме розміщуватиметься у приміщенні – його призначення (тільки ванна, санвузол, міні-сауна або СПА, будуар та ін.)
- У котеджі ванну кімнату розміщують у приміщенні з вікном. Це додаткове освітлення та комфорт, економія електроенергії, покращений, сучасний дизайн, регулярне провітрювання.
- У великій ванній кімнаті бажано дотримуватися правил симетрії.
- Просторий санвузол найкраще прикрасять підлогові предмети: вази, статуетки, фонтани тощо.
- Вивчіть фото-приклади та зверніть увагу: у кімнаті завжди залишається вільне місце. Не переборщіть із кількістю речей та виразних елементів.
- Необов'язково поєднувати в інтер'єрі різні кольори. Одна з модних тенденцій дизайну – монохромна гама та акцент на різних фактурах, формах.
- Якщо ви плануєте використовувати в оформленні ванної кімнати дерево, розміщуйте його подалі від води.
- Не шкодуйте грошей на дорогу та якісну сантехніку – це основа інтер'єру.