Сонячні батареї є альтернативним джерелом енергії, яке не тільки екологічне, але і має необмежений потенціал і термін служби. Однак для ефективної роботи важливо надійно та правильно закріпити конструкцію. Виробники сонячних батарей, як правило, каркаси не виробляють, тому про монтаж варто подбати заздалегідь. Використовувати можна метал чи пластик, дерево – не найкращий варіант. Що краще, шина у відрізках, смуга або інший матеріал, розберемося далі в огляді.

Встановлення сонячних панелей на даху: два робочі монтують алюмінієву конструкцію для кріплення сонячних батарей.

Способи кріплення та особливості монтажу

Місце встановлення є одним із головних факторів монтажу. Сонячні панелі можуть розташовуватися:

  • на стіні будинку (інтегровано);
  • на даху (горизонтально чи під нахилом);
  • на землі (вільні).

Сама конструкція може бути статичною або поворотною. Останній варіант ефективніший через можливість збільшувати час потрапляння сонячних променів. У систему кріплення модулів входять профілі, затискачі, болти, напрямні, кліпси. Найчастіше використовується алюмінієва смуга та кріплення, причина у міцності та підвищеній довговічності такої конструкції.

Варіанти виготовлення рами для сонячних панелей

Рамки – невід'ємна та важлива частина конструкції сонячних панелей. З їх допомогою різні компоненти каркасу утримуються між собою та сприяють захисту від погодних умов. Смуга алюмінієва застосовується найчастіше за інших. Причина в перевагах самого матеріалу: алюміній легкий, міцний, не схильний до корозії та довговічний. У виробництві можуть бути використані анодований метал або порошкове покриття. Дерево застосовувати не рекомендується - термін служби невисокий, до того ж матеріал сильно схильний до впливу сонця і вологи.

Анодовані алюмінієві смуги

Більшість сонячних панелей високої якості мають раму саме з анодованого алюмінію. Використання цього матеріалу обумовлено його здатністю відбивати тепло, а отже, збільшувати ефективність роботи модулів. Шина алюмінієва проста у догляді, її легко чистити. Крім того, з усіх матеріалів це найстійкіший до пошкоджень, атмосферних явищ та подряпин. Мінусами матеріалу визнано лише високу вартість та стандартний відтінок виробів, сріблястий. Купити алюмінієву смугу для кріплення фотомодулів дорожче, проте інвестиції окупаються тривалим терміном служби та гарантованою надійністю.

Метал із порошковим покриттям

Матеріал, більш схильний до пошкоджень, проте дає простір фантазії. Стандартний колір смуг — чорний, але за бажання можна замовити будь-який відтінок з матовим, глянцевим або сатинованим покриттям. Тому рами з металу частіше використовуються при необхідності дотримуватися дизайнерського проєкту, в якому кольорова гамма відіграє ключову роль. На відміну від алюмінієвої смуги металеві із порошковим шаром легше подряпати. Однак ремонт такої конструкції не складний, покриття підлягають відновленню.

Пластикові рами

У деяких випадках монтаж сонячних панелей може бути виконаний із пластику. Перевагою матеріалу є доступна вартість, різноманітність кольорів та невисока питома вага. При цьому суттєвих навантажень для виконання конструкції не підходять. Недоліком визнається також зміна кольору покриття під впливом сонця та атмосферних явищ. Найчастіше пластикові рами використовуються для кріплення фотомодулів, вбудованих у віконні отвори.

Смуга алюміній: переваги монтажу

Крім стійкості до перепадів температур та механічних впливів, естетично привабливий алюміній додатково має масу плюсів, які актуальні при монтажі:

  • швидкість збирання таких конструкцій висока;
  • з'єднання забезпечують максимальну міцність та надійність;
  • вага рами невелика, оскільки елементи виконуються з металевого профілю з тонкими стінками;
  • простота складання без побоювань пошкодити верхній шар.

Алюміній витримує суттєві навантаження, що важливо у кліматичних умовах зі сніговими зимами та сильними вітрами. Сріблястий відтінок гармонійно вписується практично в будь-який проект і виглядає стильно та сучасно. А корозійна стійкість дозволяє експлуатувати конструкції тривалий час.