Англійський стиль інтер'єру: канони елегантності та правила стриманості
В
Англійський інтер'єр є змішання двох стилізованих епох: Вікторіанської, що виникла в середині 19 століття, і Георгіанської, що з'явилася в далекому 17 столітті. Стиль повністю відображає характер англійців - він стриманий, елегантний, у чомусь потайливий, але воістину розкішний! Англійський стиль не дуже популярний на сьогоднішній день, зважаючи на його дорожнечу і вимогливість до великої площі для реалізації. Цей стиль підійде для любителів виразної класики, розкішного затишку та спокійного благородства навколишнього оточення.
Основні концепції стилю
Стримана розкіш
Англійський стиль, будучи закоханим у дорогі предмети інтер'єру , не хизуватися своїм «багатим» становищем – дорожнечу речей у цьому випадку підкреслює не ціна, а значущість та елегантність деталей. Втілюючи англійський стиль у своєму інтер'єрі, необхідно знати почуття міри та мати витончений смак, щоб приміщення не перетворилося на музей-склад дорогих дрібничок.
Виразні меблі
Меблі в англійському стилі зазвичай виконуються з темно-коричневого або червоного дерева, покритого лаком. Втім, як і для будь-якого класичного стилю, в оздобленні меблів превалюють ковані латунні або бронзові вироби, хитромудрі ніжки та шкіряна оббивка. У сучасному прочитанні англійського стилю можна використовувати ніжні кольори для м'яких меблів в обрамленні світлого дерева.
Колоніальний дух
Велич «Британської корони», найпотужнішої колоніальної держави, підкреслюють речі, привезені з усіх куточків безкрайніх володінь. Звідси в англійців проявляється якийсь вещизм — полиці сервантів вони залишають відкритими, щоб красувалися унікальні предмети декору — статуетки, вази, старовинні книжки, дорогий сервіз. Всім цим, неодмінно, наголошувався на кругозір господаря, який знав, чим захопити своїх гостей за чашкою вечірнього чаю.
Шляхетна кольорова гама
Колірна гама повністю відповідає настрою англійського інтер'єру – вона спокійна та глибока. У вітальні та кабінеті превалюють кольори коричневого дерева, шоколадні відтінки, глибокі оливкові та бежеві тони. Англійська кухня – це окремий вид інтер'єрного напрямку, де панує кипельно-білий колір, як у меблів та текстилі, так і в оформленні простору. Розбавляють яскраву білизну пастельні відтінки лавандового, небесно-блакитного та карамельного коричневого.
Вітальня в англійському стилі
У холодній дощовій Британії дуже цінуються домашнє тепло та затишок, тому англійці не уявляють вітальню без каміна. Він служить і декоративним елементом, на якому красуються інтер'єрні аксесуари у вигляді живих кольорів, годинників та вишуканих ваз. Над каміном, як правило, вішається центральна композиційна картина — гордість господаря та справді значуща річ.
В англійській вітальні можуть переплітатися і благородні риси класичного виконання і світлі нотки провінційної Англії. Для оформлення простору та меблів використовується пастельний квітковий принт у поєднанні з пісочними та блакитними відтінками, наприклад, текстильні фіранки, численні дивані подушки та оббивка меблів часто виконуються у вигляді фактурної клітини, смужки або дрібних квіточок.
Поціновувачам справжніх шкіряних меблів варто придивитися до англійського стилю, а точніше до найкласичнішого його виконання, яке виражається в масивних дорогих меблів, легких атласних портьєрах, натуральному коричневому дереві в обробці і в різноманітності штучного освітлення.
Спальня в англійському стилі
Англійські спальні - це притулок романтизму та пристрасті, причал закоханих самотніх сердець і водночас розкішне любовне ложе. Така багатогранність задає настрій інтер'єру, але одна незмінна якість такої спальні - це королівський затишок і невловимий чар і естетичність кожної деталі.
Центром композиції виступає просторе двоспальне ліжко, декороване безліччю оксамитових або атласних подушок, з важкими, іноді багатошаровими, покривалами з бахромою. В англійській спальні ліжко часто увінчує витончене узголів'я або навіть повітряний балдахін - так створюється атмосфера ізольованості та інтимності спального місця.
У традиційному виконанні англійського стилю в спальні використовується горизонтальна симетрія - тумбочки, торшери і предмети декору розставляються однаково з двох боків від ліжка, килим на підлозі розстилається теж симетрично щодо ніжок меблів.
Що стосується декору, то в спальні найкраще розмістити тільки значущі аксесуари, наприклад, дзеркала у різьблених рамах, улюблені картини, живі квіти у вазах та книги. Англійська спальня сама по собі дуже яскрава і насичена, тому не варто перевантажувати її зайвими деталями.
Кухня в англійському стилі
Англійському інтер'єру кухні можна воістину оспівувати оди, але їх буде мало! У ній чудово все - починаючи від педантичної функціональності і закінчуючи теплом натуральних дерев'яних меблів.
Щоб реалізувати цей стиль на своїй кухні, необхідно мати досить велике місце кухні, в маленьких приміщеннях буде створюватися почуття нагромадження. Унікальною особливістю англійського стилю є підвісні кухонні шафки зі скляними вікнами, в яких акуратно зберігається дорогий сервіз або повсякденний посуд.
Щоб створити атмосферу старої Англії, необхідно вбудувати побутову техніку у шафи, щоб не порушувати стилістику інтер'єру. На такій кухні зазвичай виділяється острівець для приготування їжі, на якому зберігаються традиційні солодощі - яблучний пиріг, горіхи в меду і свіжі фрукти.
Для оформлення кухні використовуються непомітні теплі та холодні тони - кавовий, айворі, ніжно-блакитний, коричневий і, звичайно ж, білий. Фасади кухні декоруються тарілочками з розписом, мідним посудом, живими квітами та нішами з підставками для вина.
Англійський інтер'єр наповнений спокійною атмосферою шляхетності та елегантності, він неодмінно підкорить вас своєю відкритістю та унікальністю, що приховує в собі загадки старовинних англійських традицій та таємниці королівського двору.
Залишити коментар