Білий цемент – ефективний матеріал для будівельних робіт
Жоден вид будівельних робіт неможливий без використання цементу. Цей матеріал забезпечує надійність, міцність та довговічність конструкцій. Якщо ви хочете надати інтер’єру або екстер’єру свого будинку неповторний вигляд, слід купити білий цемент для оздоблення та облицювання. Ми попросили спеціалістів якомога більше розповісти про переваги, сфери вживання та особливості роботи з цим матеріалом.
Особливості та унікальні якості білого цементу
Білосніжний портландцемент виготовляється сухим або вологим методом. У ньому мінімальна кількість домішок: заліза, хрому, марганцю. Щоб отримати певний рівень білизни, додають гіпс, вапно, хлорнуваті солі. Особливий елемент – діоксид титану (до 1% від загальної маси цементного або бетонного розчину. Під час виготовлення сірий цемент перемелюється з тонкістю 3500 г/см2, білий – 4500 г/см2.
Саме тому матеріал отримує покращені експлуатаційні якості: підвищену міцність, стійкість до утворення сколів та тріщин. Він легко піддається фарбуванню в інші відтінки, естетично виглядає, не містить небезпечних для здоров’я людини хімічних речовин, довго зберігає первісний колір. Через високий зміст гіпсу білий цемент швидше застигає. При виборі матеріалу слід знати, що він, подібно сірому, відносно міцності, реалізується під марками М 300/400/500/600. За ступенем білизни – має три сорти з 68/75/80/90(преміум)% коефіцієнта відбиття.
Техніки роботи з білим цементом: практичні поради
Розчин з білим цементом легко зробити самостійно. Важливо пам’ятати про засоби особистого захисту: очей, обличчя, органів дихання. Для приготування суміші з’єднують одну частину цементу, три – промислово очищеного кварцового піску (або промитого та просіяного річкового), дві – подрібненого мармуру. Заповнювачі слід брати білого кольору, дрібної фракції, місткість для розчину – ідеально чисту.
Щоб змінити колір оздоблення, використовують стійкі пігменти:
- чорний – двоокис марганцю;
- фісташковий – есколаїт;
- червоний – залізний сурик;
- жовтий – охра;
- зелений – окис хрому;
- блакитний – кобальт.
Щоб роботи були виконані якісно, досвідчені будівельники дають декілька основних рекомендацій. Для створення якісного розчину слід використовувати мармурову крихту і пісок з низьким процентним вмістом заліза. Вода теж повинна бути чистою, без важких солей та домішок. Ствердіння на 70% настає за 20 годин – це треба враховувати під час робіт з цементом.
Інструменти, що використовуються для виконання оздоблення, мають бути ідеально чисті, як і поверхні, на які наноситиметься розчин. Їх максимально очищають від слідів корозії та забруднень будь-якого типу. Щоб на металевих поверхнях і білому покритті не з’являлись плями, арматуру заглиблюють на глибину від 3 см у залізобетонну конструкцію. Спочатку наносять шар сірого цементу товщиною від 30 мм. Для підвищення відсотка білизни, можна використовувати титанові білила.
Інноваційні дизайнерські ідеї з використанням білого цементу
Завдяки універсальності, цемент зі стійким кольором та естетичною білизною ідеально виглядає у комбінаціях з іншими видами матеріалів – натуральних та штучних. Його використовують у класичних та неокласичних інтер’єрах для надання приміщенням неповторності. З розчину білого цементу швидко та якісно відливаються архітектурно-декоративні елементи: молдинги, балясини, панелі, ліпні деталі, прикраси для колон, фонтанів.
У сучасних інтер’єрних рішеннях матеріал вдало поєднують з металом та склом у хай-теці та лофті, з деревом – у сканді, провансі та кантрі. Білий цемент додають до затирок, різних декоративно-штукатурних сумішей. Його використовують для заливання підлоги, при укладанні на акцентних стінах клінкерної плитки, цегли, кахлю, щоб створити ідеально білі шви.
В екстер’єрах дизайнери все частіше користуються білим цементом для суцільного або часткового покриття фасадів будівель, балконів, сходів, елементів ландшафтного дизайну. Розчин різної концентрації підходить для виготовлення надміцних фасадних штукатурок для покриття місць, що вимагають посиленої міцності оздоблення. З білого цементу виготовляють розкішну штучну цеглу. Змішуючи білосніжний портландцемент з керамзитовим гравієм, мармуровим або гранітним щебенем і додаючи пігмент потрібного відтінку, можна створити високоякісну імітацію натурального каменю. Це здешевлює облицювальні роботи, але експлуатаційні якості матеріалу залишаються на достатньо високому рівні.
Білий цемент дозволяє дизайнерам і архітекторам експериментувати, знаходячи нові рішення для реалізації нестандартних, креативних ідей.
Залишити коментар