Фільтри для домашнього басейну - як зробити правильний вибір
Каркасний або надувний басейн – ідеальна розвага та справжній порятунок у літню спеку. Щоб вода в ньому була чистою та безпечною для дітей та дорослих, її потрібно очищати від забруднюючих елементів. Як правильно вибрати фільтри для басейну? Які параметри потрібно враховувати? З такими питаннями я звернулася до фахівців компанії WaterStore. Ділюсь з вами отриманими професійними порадами та рекомендаціями.
Особливості дії механічних фільтрів
Функції фільтрувальних ємностей – очищати воду механічним способом, уловлюючи забруднюючі частинки розмірами від 1 мкм. Очисні елементи є обов'язковим вузлом водообмінної системи басейну. Щоб правильно вибрати та купити фільтр для басейну, необхідно розбиратися у видах пристроїв та особливостях фільтруючих матеріалів.
В інтернет-магазині WaterStore представлені моделі різних типів:
- піщані місткості (недорогі, невибагливі у догляді та обслуговуванні) – з кварцовим піском або скляним засипанням, які вловлюють частинки з габаритами не менше 25 мкм;
- начіпні установки — текстильний мішок, як фільтраційний елемент, утримує забруднення 25-50 мкм (залежно від ступеня зносу);
- діатомові фільтри – діатоміт ґрунт не пропускає дрібні забруднюючі компоненти (1-5 мкм);
- фільтраційні установки – комплекти, у складі яких є бочка та циркуляційна помпа із префільтром-кошиком.
Параметри продуктивності
Грамотно обраний фільтр дозволить вам скористатися басейном все літо, не переймаючись якістю води. Головний критерій під час виборів – продуктивність. За добу вода проходить через ємність, що фільтрує, 4-6 разів. При об'ємі басейну 40 м 3 за 4 ч. повинен пройти повний цикл очищення. Мінімальна продуктивність фільтра – не менше ніж 10 м 3 /год. Щоб система могла функціонувати з технічними перервами, за таймером, краще придбати модель із запасом – 12-13 м 3 /год. Якщо пропускна здатність фільтра виявиться низькою, вода в басейні застоюватиметься. За дуже високих показників значно підвищиться енергоспоживання.
Обслуговування фільтрів
Місткості необхідно промивати залежно від забруднення фільтраційного елемента. На більшості баків є механічний манометр, що показує тиск усередині бочки. Якщо вона підвищена – необхідно промивати засипку. Для домашнього басейну звичайний термін промивки – кожні 3-6 днів. Частота залежить від місця розміщення об'єкта на ділянці та кількості людей, що купаються. При виборі моделі без манометра слід промивати кожні 2-3 дні. Заміна кварцового піску проводиться перед початком сезону купання не рідше одного разу на два роки. Змінювати скляне засипання нема потреби. Вона не втрачає фільтраційних властивостей.
Критерії вибору фільтрів
Вибираючи фільтруючий пристрій, необхідно визначитися з його основними параметрами та характеристиками: продуктивністю, типом підключення до циркуляційної системи (верхнім/нижнім), робочим тиском та температурою, можливістю промивання, ступенем фільтрації. Фахівці компанії WaterStore рекомендують встановлювати фільтр, який може очистити весь об'єм із максимальною якістю за 4–5 годин.
Матеріали виготовлення корпусів
Бочка фільтра може бути термопластиковою, поліпропіленовою або склопластиковою (зі скловолокна). Пластик та поліпропілен доступніші за вартістю. Мотане скловолокно – оптимальний варіант для відкритих просторів. Матеріал відрізняється підвищеною стійкістю до ультрафіолетового випромінювання, стрибків тиску та побутової хімії для басейнів.
У WaterStore мені дали важливу пораду: купувати лише продукцію надійних, популярних виробників. Популярність бренду служить гарантією постійної наявності у продажу комплектуючих, запасних частин, розхідників. В інтернет-магазині компанії представлені фільтри виробництва провідних світових фірм.
Залишити коментар