Сушки для рушників виконують у санвузлі, сауні, басейні кілька функцій. Основна - сушать рушники, компактні речі, роблять комфортний мікроклімат в приміщенні. Вони регулюють вологість повітря, перешкоджають розвитку плісняви та грибків. Крім цього, підкреслюють індивідуальний стиль ванної інтер'єру. Існує безліч конструкцій, що відрізняються розмірними параметрами, способами розміщення та монтажу, дизайном. Наприклад, сушарки для рушників Terma представлені класичними змійками і драбинками, а також кутовими моделями, дизайнерськими варіантами: зигзагами, спіралями, іншими нестандартними формами. У такій різноманітності можна знайти сушарку для будь-якого інтер'єрного рішення.

Різновиди сушки для рушників за типом теплоносія

В основній класифікації є три види радіаторів для ванної: електричні, водяні, комбіновані. У кожній категорії представлені стандартні моделі (бюджетні), дизайнерські та високої потужності (для опалення санвузлів великої площі). Кожен різновид пристроїв має плюси та мінуси.

Водяні

Дані моделі виготовляються зі сталі, нержавіючої сталі, міді та навіть натурального каменю. Їх монтують врізанням в опалювальну систему або ГВП. Нагрівання корпусу проводиться за допомогою гарячої води. Водяні пристрої безпечні, прості та надійні в експлуатації, але не працюють за відсутності опалення чи подачі гарячої води. Також їх не можна монтувати у центральну систему опалення – лише в автономну, закільцьовану.

Стильна ванна кімната з чорним сушки для рушників, раковиною, дзеркалом, душем і темно-сірою плиткою на стіні, підвісні світильники.

Електричні

За функціонування сушки для рушників даного типу відповідають електричний кабель або ТЕН, поміщений в корпус, заповнений рідиною. Перевагами пристроїв є можливість регулювання температури, інтенсивності нагріву води (за наявності терморегуляторів), включення та відключення у будь-який час. Електросушителі представлені у різноманітних конструкціях та варіантах дизайну. Їх зручно монтувати та можна розміщувати у будь-якій зоні приміщення, крім ділянок поблизу джерел води. Недоліки пристроїв – неможливість працювати за відсутності електроенергії, залежність від параметрів напруги електромережі.

Ванна кімната з хромованим сушки для рушників на темно-синій стіні, поруч біла раковина і дзеркало, на стіні картина.

Комбіновані

Порівняно новий вид радіаторів для ванної кімнати. Їх принцип роботи полягає у можливості функціонувати від водяної опалювальної системи та ТЕНу. Спеціальний фітинг у конструкції дозволяє в одній точці підключати опалення або нагрівальний елемент. Такі моделі встановлюються у будинках та квартирах з АТ. Мінусом комбінованих сушарок є їхня висока ціна.

Сучасна ванна кімната з червоним сушки для рушників, білим унітазом, біде, сірими плитками на стіні і жалюзі.

Вибір сушки для рушників для інтер'єрів різних стилів

Все більше людей віддають перевагу оформленню приміщень у сучасній стилістиці. Сюди ідеально підходять пристрої складних геометричних форм з оригінальними кріпленнями, гладкою хромованою або матовою поверхнею. Для мінімалізму краще віддати перевагу простоті конструкції та чистим лініям – наприклад, прямокутним драбинкам. Класичний дизайн вимагає витончених деталей, плавних вигинів та приглушених тонів. Варто вибирати пристрої покриті емаллю, у теплих металевих відтінках – бронза, латунь. Вишукано виглядають сушарки з гарним оздобленням на кінцях.

Для еклектики властиве змішування елементів різних стилів. Унікальна атмосфера створюється поєднанням форм, кольорів, матеріалів. Можна вибрати сушки для рушників з розкішним каркасом з дерева або металу і скла. Технологічність хай-тека підкреслюється прямими лініями та кутами. Відмінно підійдуть кутові моделі, зигзаги в холодній палітрі кольору або з покриттям «металік». У ретро-інтер'єрі використовуються моделі з інтерпретацією під старовину – радіатори із труб круглого перерізу.

Де розташувати сушарку для рушників

Місце розташування пристрою вибирається залежно від дизайнерського проєкту. У великій ванні можна встановити підлоговий вільний рушникосушитель, який виконає функцію зонуючого елемента. Для малогабаритного приміщення варто вибрати тонку модель або підвіконну. Модель може стати яскравим, помітним акцентом інтер'єру або органічно розчинитись у ньому. Важливо, щоб нею було зручно користуватися.

Рекомендації щодо розміщення сушки для рушників:

  • зручно, коли радіатор розташовується не надто далеко від умивальника, щоб можна було після вмивання повісити на нього рушник;
  • монтуйте пристрій так, щоб на нього не потрапляли бризки води;
  • у маленьких санвузлах зручне рішення – закріпити радіатор над пральною машиною;
  • не слід фіксувати сушарку над унітазом - є ризик випадково зачепити речі, що сушаться, і впустити в нього;
  • Для водяних моделей варто вибрати місце поблизу стояка водопостачання, щоб забезпечити оптимальний тиск води.

Не варто розміщувати радіатор для ванної високо, щоб доводилося тягнутися. Також він не повинен заважати пересування по кімнаті, надто виступати, тому що про нього можна буде вдаритися. Для встановлення електричних моделей існують певні правила безпеки. Їх розташовують на відстані від 60 см від умивальників, душових, ванн. Зручно, коли поруч із сушаркою знаходяться вішалки-гачки для лазневих халатів або рушників.

Ванна кімната буде зручною та естетичною, якщо всі деталі її інтер'єру будуть перебувати в бездоганній стилістичній гармонії: оздоблення, освітлювальні пристрої, сантехніка, сушка для рушників.