Хоумстейджинг або як оформити інтер’єр квартири для подальої здачи в аренду
Ринок нерухомості в Україні працює, незважаючи на складні часи. Люди купують, продають, здають та орендують житло. Запити з категорії оренда кімнати Київ та в інших містах не втрачають популярності. Як зробити, щоб саме вашою пропозицією зацікавились потенційні орендарі? Що зробити, щоб саме ваша кімната або квартира швидко здавалась у подобову та довгострокову оренду на найкращих для вас умовах? У цій статті спеціаліст хоумстейджер розкриває таємниці підготовки житла до здачі в оренду.
Що таке хоумстейджинг?
Термін Home Staging має американське походження та означає «інсценування оселі». Практично це підготовка нерухомості до продажу або оренди з урахуванням психологічних, естетичних, маркетингових принципів. Основна мета – отримати результат за допомоги мінімальних вкладень. Розберемося, як це зробити власними силами, без залучення спеціалістів.
Підготовчий етап
Хоумстейджинг передбачає підготовку житла під потреби майбутнього орендаря. У першу чергу визначте, кому ви здаватимете квартиру: молодим людям, родині з дітьми, самотньому хлопцеві чи дівчині. Від цього залежать особливості створюваного дизайну інтер’єру. Він має бути зручним, сучасним, ергономічно продуманим та універсальним. Не лише подбайте про порядок у кімнатах, а деперсоналізуйте їх: приберіть зайві речі, пов’язані з господарями. Орендарі мають уявити себе у цьому просторі. Робіть фото в денний час при найкращому освітленні та з декількох ракурсів.
Деталі, які зроблять житло привабливим
Приберіть з кімнат зайві речі. Звісно, викидати ніякі меблі немає потреби. Зробіть так, щоб вони не створювали відчуття тісняви, не загороджували проходів. Можливо, щось доведеться перенести в іншу кімнату. Меблі мають показувати сценарії життя. Ось – крісло з м’яким пледом, торшер і журнальний столик, де зручно примоститись із книгою або ноутбуком і вечірнім чаєм. Також, сидячи тут, можна дивитись телевізор. Ось простора дитяча, де на підлозі лежить теплий килим, на якому гратимуться малюки. Обов’язково облаштуйте компактне зручне робоче місце: у спальні, вітальні, на лоджії або балконі. Багато хто працює віддалено.
Підготовка до фотографування
Основними тонами оформлення зробіть приглушені, м’які, спокійні, нейтральні. Матеріали обирайте однотонні, з акцентами на фактури та текстури, а не принти. Всі приміщення мають бути зв’язані концептуально. Використовуйте для цього інтер’єрні аксесуари в єдиній кольоровій та стилістичній гамі, з актуальними сюжетами: постери, картини, панно, вази.
Нюанси фотосесії:
- обов’язково продемонструйте переваги квартири;
- тримайте кадр рівно;
- основою зробіть не стелю, а підлогу;
- ширококутною камерою користуйтесь лише у маленьких приміщеннях;
- дотримуйтесь реальних пропорцій;
- сфотографуйте види з вікна;
- знімайте при природному освітленні;
- не переносьте предмети в різні кадри;
- в кожній основній кімнаті зробіть від 4 фото з різних ракурсів, у другорядних – по одному;
- коридор знімайте так, щоб у кадрі були частини кімнат, так видно планування;
- викладайте фото в оголошенні послідовно, щоб потенційні орендарі мали змогу «гуляти квартирою»;
- сфотографуйте під’їзд будинку, прибудинкову територію та розмістіть фото у кінці галереї оголошення.
Не намагайтесь зробити все по інструкції. Легкий штрих неідеальності зробить приміщення «живим». На одному дивані розкидайте декоративні подушки, але не переборщіть із цим, щоб не створити відчуття повного безладдя.
І пам’ятайте, дотримання принципів хоумстейджингу допоможе вам з мінімальними витратами зробити житло привабливим для клієнтів і швидко зайти орендарів на вигідних для вас умовах.
Залишити коментар