HPL-панелі: різновиди, переваги, особливості
У світі оздоблювальних матеріалів завжди з'являються новинки. Компанія Lamiform реалізує HPL-панелі, про характеристики та призначення яких багато хто з нас ще навіть не чув. У цій статті фахівці компанії розкажуть про властивості та сферу використання матеріалу, його плюси та мінуси, варіанти декоративного оформлення. Можливо, ви зрозумієте, що це саме те, що вам потрібно.
Технологія виготовлення та характеристики HPL-панелей
Оригінальна назва оздоблювального матеріалу – High Pressure Laminate. У перекладі – ламінат високого тиску. Для його виготовлення використовують друкарський декоративний папір, кілька листів целюлози, просочених термореактивними смолами. Їх формують у монолітні плити під сильним тиском та високою температурою. Від зносу деревну частину панелі з усіх боків захищає акриловий шар, що ламінує.
Матеріал має підвищену щільність – до 1450 кг/м 3 для інтер'єрного облицювання та понад даний параметр – для фасадної. У 6-міліметрової панелі маса одного м2 складе 8,5 кг, при товщині 12 мм – близько 14 кг. HPL-плити для інтер'єрів випускаються у стандартних розмірах 130х280 см, 1130х305 см, 154х366 см. Габарити елементів фасадного оздоблення – 305 см завдовжки, 130/160 см завширшки. Товщина плит доступна в діапазоні 06-30 мм.
Переваги та недоліки матеріалу
Ламінат високого тиску має значний перелік переваг, які роблять його застосування ефективним. З мінусів можна вказати лише досить високу вартість плит і необхідність облаштування спеціальної обрешітки для їх встановлення на фасад.
Переваги HPL-панелей:
- стійкість до УФ-променів, температурних перепадів та вологи;
- антибактеріальні властивості;
- підвищена щільність та удароміцність;
- період експлуатації – від 50 років;
- невелика маса;
- простий догляд;
- нескладний монтаж;
- екологічність;
- великий вибір колірного та текстурного оформлення.
Сфера використання
HPL-плити широко застосовуються не тільки для оздоблення фасадів будинків, офісів, адміністративних та комерційних будівель. При кріпленні на металевому каркасі вони створюють перешкоди для циркуляції повітря. Вентильовані фасади не покриваються конденсатом, підтримують оптимальний рівень вологості усередині будівель. HPL-панелі використовують для виконання внутрішнього облицювання, спорудження перегородок зі складною геометрією. З компакт-ламінату виготовляють стільниці, дизайнерські меблі для приміщень та вулиці. Панелями обробляють лоджії, балкони, тераси.
Різновиди декоративного оформлення
HPL панелі випускаються з основною площиною у формі витягнутого прямокутника, квадрата, ромба, кола. Ламінування забезпечує поверхні великий колірний діапазон. Декор може бути однотонний, металевий, мурований, фантазійний дизайнерський. На панелі наносяться будь-які принти: візерунки, фотографії. Незвичайно виглядають моделі із пористою структурою, 3D-ефектом, перфорацією різної форми.
HPL-панелі – сучасний високотехнологічний матеріал обробки, який надає величезне поле для експериментів. Дійте та у вас обов'язково все вийде!
Залишити коментар