Як давати собаці вітаміни
Готові корми містять усі необхідні поживні речовини для здоров'я собаки, але є категорії тварин, які потребують додаткової порції вітамінів та мінералів. Цуценята, що годують і вагітні, собаки перед в'язкою, літні, представники великих порід, службові собаки – ці групи чотирилапих вимагають посиленого раціону. Вітаміни для собак – зручне та ефективне рішення для підтримки здоров'я та активності хвостатого друга.
Які бувають комплекси вітамінів
Найкорисніші – вітамінно-мінеральні комплекси, призначені для конкретної групи тварин. Ці комплекси враховують особливості організму та спрямовані на вирішення певного завдання:
- для цуценят та молодих собак – містять речовини, що зміцнюють скелет, нервову систему та імунітет, містять кальцій, фосфор, мідь, йод;
- вітаміни для літніх чотирилапих – містять вітаміни групи В для зміцнення нервової системи, жирні кислоти для вовни та шкіри, мінерали для стимуляції роботи ШКТ;
- комплекси для дрібних порід – заповнюють нестачу вітамінів та мінералів, пов'язану з прискореним обміном речовин;
- вітаміни для великих порід – зміцнюють скелет та суглоби, містять кальцій, фосфор, екстракти молюсків, клітковину, вітамін С.
Інші спеціалізовані комплекси розроблені для профілактики захворювань:
- пивні дріжджі для травлення – посилюють обмін речовин, виводять токсини, зміцнюють імунітет;
- протиалергічні фітокомплекси – містять екстракти рослин, вітаміни та мінерали, що сприяють виведенню з організму токсинів, що мають антигістамінну дію;
- комплекси для серцево-судинної системи – нормалізують серцевий ритм, зміцнюють стінки судин, підвищують працездатність.
Профілактичні вітамінно-мінеральні комплекси можна вибрати самостійно та приймати курсами протягом усього життя вихованця. Під час одужання при реабілітації після захворювань та операцій вітамінні добавки призначає ветеринар.
В яких формах випускаються вітамінно-мінеральні добавки
Добавки для збагачення раціону чотирилапих вихованців випускаються у різноманітних формах. Це дозволяє власнику підібрати препарат, який хвостатий друг з'їсть охоче, без примусу. Вітаміни випускаються у вигляді:
- таблеток;
- гелів;
- порошків;
- капсул;
- крапель;
- емульсії.
Як користуватися конкретною добавкою, як часто її потрібно вживати, і якою є тривалість профілактичного курсу, зазначено на упаковці. Вітаміни зазвичай приймають двічі на день, вранці та ввечері.
Як змусити собаку їсти вітаміни
Частково цю проблему вирішили виробники. Багато комплексів мають апетитний запах, і вихованець їсть їх із задоволенням. Якщо від власника потрібно зусилля, ветеринари рекомендують два способи змусити вихованця приймати вітаміни:
- покласти таблетку на корінь язика, закрити пащу і легко провести рукою по горлу, допомагаючи пігулці просунутися в стравохід;
- додати порошок або подрібнену пігулку в корм.
Якщо пропонувати вихованцю вітаміни після прогулянки, коли у нього чудовий апетит, шанси на добровільне поглинання таблетки чи капсули вищі. Після прийому вітамінів можна дати собаці ласощі, тоді наступного разу вона охоче з'їсть препарат.
Залишити коментар