Як підтримувати у квартирі оптимальний мікроклімат
Свіже повітря — запорука міцного здоров'я та гарного самопочуття. На жаль, екологічна обстановка в більшості регіонів України бажає кращого. Однак є способи поборотися за ідеальну атмосферу у власному будинку, причому без особливих зусиль. Про найкорисніші поради та способи підтримувати оптимальний мікроклімат розповідаємо далі.
Кліматичні установки
Багатофункціональні прилади поєднують відразу кілька девайсів:
- осушувач для попередження утворення вогкості;
- зволожувач для підтримки рекомендованого балансу вологи у повітрі;
- очищувач видалення з атмосфери сторонніх включень;
- ароматизатор для заповнення кімнати приємним запахом.
Завдяки комплексному підходу легко досягти ідеальної атмосфери, використовуючи лише один прилад. Однак коштують такі установки чимало, тому важливо розрахувати, що вигідніше: купити якийсь девайс (наприклад, осушувач або зволожувач) окремо або придбати багатофункціональну модель, залежно від особливостей приміщення.
Кондиціонери
Їхнє основне завдання — створення та збереження оптимальної температури в приміщенні. Фахівці рекомендують дотримуватись режиму в діапазоні +18…+23°С, особливо якщо у будинку є маленькі діти. Крім того, навіть простий, дешевий кондиціонер може мати функції на кшталт плазмового фільтра або іонізації найдрібнішими частинками срібла. Вони стануть у нагоді, щоб видалити з повітря патогенні мікроорганізми, леткі гази, пил і пилок, частинки вовни та волосся.
Регулярне провітрювання
Найпростіший спосіб освіжити приміщення — відкрити вікно. Краще робити це вночі, коли на вулиці скорочується кількість транспорту, що виділяє вихлопні гази. Рекомендується провітрювати квартиру щонайменше годину на день, причому це стосується і зимового періоду. Якщо погода за вікном дуже погана, можна як альтернативу використовувати вентилятор.
Гігрометр
Прилад використовується контролем за станом атмосфери. На гігрометрі в режимі реального часу відтворюється інформація про рівень вологості, температуру в приміщенні, в топових моделях — також індекс забруднення повітря та рекомендації щодо усунення проблем. За допомогою такого приладу легко відстежувати зміни в атмосфері та вживати відповідних заходів.
Протимоскітні сітки
Вони не тільки захищають домочадців від надокучливих вуличних шкідників, а й перешкоджають проникненню до будинку сміття та великих фракцій пилу. Сітки можна залишати і на зиму, якщо ви звикли провітрювати регулярно вікно. Не забувайте мити вироби хоча б раз на сезон, щоб бруд, що накопичився, не потрапляла в кімнату після сильних поривів вітру.
Штори блек-аут
Відмінний пристрій для спекотних літніх днів. Темні щільні штори захищають кімнату від проникнення сонячних променів і не дають температурі в приміщенні різко підніматися.
Залишити коментар