Як правильно вибрати якісний комплект фільтрів для зворотного осмосу?
Кожна людина, яка дбає про своє здоров'я, знає про небезпеку вживання води з крана. Існують різні способи очищення води, один із яких – система зворотного осмосу. Чому вона вважається найефективнішою і як працює? Скільки елементів складається комплект фільтрів для зворотного осмосу, і як часто його потрібно міняти? У цій статті ми розмістили відповіді фахівців, які знають усі про очищення води.
Як працює система зворотного осмосу?
Зворотний осмос є фізичним процесом очищення води за допомогою напівпроникної мембрани. Проходячи крізь неї під тиском, рідина стає менш концентрованою, втрачає до 99,8% розчинених у ній речовин. Частки, що видаляються, мають розміри до 0,0001 мкм і представлені солями жорсткості та важких металів, нітратами, пестицидами, бактеріями та вірусами. Для виготовлення мембранних елементів, що фільтрують, використовується хімічно інертне полімерне волокно – безпечний харчовий матеріал.
Поетапне проходження води через систему
Спочатку вода з водопроводу потрапляє у вертикальні попередні фільтри. Їхня функція – механічне чищення від великих забруднюючих частинок, які можуть пошкодити мембранний елемент. Потім на шляху потоку розміщена зворотньоосмотична мембрана, що усуває складновіддільні домішки. Концентрована брудна суміш йде в каналізацію, а очищений потік - горизонтальний постфільтровий комплекс. Для зберігання очищеної води є бак.
Переваги системи зворотного осмосу:
- різноманітність моделей для будь-яких умов застосування;
- висока продуктивність, ефективність;
- максимальне очищення води, покращення її смаку, пом'якшення, надання оптимального pH-рівня;
- універсальне використання;
- монтаж у водопровідні системи з низьким чи нестабільним тиском;
- низька собівартість очищеної води;
- довговічність обладнання;
- простота монтажу, обслуговування.
Як часто потрібно міняти фільтри?
У всіх фільтраційних елементів системи є робочий ресурс, під час вироблення якого потрібна обов'язкова заміна. Якщо хоч один картридж вийде з ладу, то система буде неефективною. При середньозабрудненій воді фільтри попереднього очищення змінюють кожні 3-5 міс., Мембрану — через 2-3 роки, постфільтри - 1-2 рази на рік. Параметри змінюються залежно від обсягу споживання води.
Які картриджі потрібні?
Найбільш зручний варіант — купувати фільтруючі елементи комплектами і міняти всі разом. Так ви не заплутаєтеся, коли якийсь потрібно міняти. У системі встановлені базові фільтри. Для початкового очищення (грубого та тонкого) від механічних речовин (піску, іржі, мулу) з розміром частинок 5-1 мікрон використовується пара поліпропіленових картриджів. Вугільний – усуває органічні, промислові хімікати, хлор, пестициди, гербіциди.
Основну роль в очищенні грає мембрана, за якою встановлений вуглецевий постфільтр, що відповідає за покращення смаку та запаху води. Картридж мінералізатора збагачує втраченими корисними мінералами, структуризатора покращує структурний склад води. При необхідності модель можна доповнити УФ знезараженням для знищення мікроорганізмів. При виборі орієнтуйтесь на типорозмір. Купуйте універсальні моделі або продукцію компанії, яка виготовила систему, встановлену у вашому будинку.
Які проблеми можуть виникнути та як їх вирішити?
Іноді зі зворотним осмосом виникають проблеми, які можна усунути без виклику майстрів із сервісу. Розглянемо найчастіші ламання та способи ремонту. Коли вода скидається безперервно протягом 3-4 годин, слід перевірити справність чотириходового клапана. Якщо він пропускає рідину, необхідно замінити його. Також проблема може полягати в несправності зворотного клапана обмежувача потоку.
При слабкому тиску води з чистого крана перевірте тиск у повітряному відсіку порожнього бака велосипедним або автонасосом. Норма - 0,4-0,6 атм. Причин кілька: пошкоджено повітряну камеру, забруднено мембрану або картриджі, перегнуто трубку подачі води. Якщо виправити пошкодження, необхідно замінити частини системи.
Якщо тиск у водопроводі менший за 3,5 бар, рекомендується встановити помпу. При параметрах вище 5 бар уникнути пошкодження фільтра допоможе встановлення редукційного клапана. Поява у води неприємного запаху, смаку говорить про необхідність заміни картриджів. Шиплячі звуки виробляє повітря, що потрапляє в систему при заміні фільтруючих елементів. Якщо він чутний довше 1-2 днів, перевірте цілісність трубок та дренажних ліній.
Сподіваємося, поради професіоналів допоможуть вам зробити правильний вибір – і питна вода у вашому будинку завжди буде кришталево чистою, смачною та корисною.
Залишити коментар