Як збільшити швидкість і охоплення Wi-Fi з роутерами TP-Link
Серед найбільш надійних та затребуваних пристроїв для локальної мережі залишається роутер tp-link. Однак часом робота приладу не виправдовує покладених на нього надій, а заявлені в описі характеристики не підтверджуються практично.
Чому так відбувається і як це виправити – розглянемо у сьогоднішній статті.
Поширені причини несправностей
Інтернет може "кульгати" навіть за умови, що з роутером все гаразд і провайдер попався чесний. У такому разі основні причини, що ведуть до збоїв у роботі мережі, полягають у наступному:
- Частотний діапазон перевантажений.
- Радіуса дії, на який розрахований маршрутизатор p-link, не вистачає. Відстань між ним та девайсом надто велика.
- Стіни в будинку надто товсті або виконані із залізобетону, який, як відомо, здатний глушити сигнал.
- Перешкодою є меблі. Це найбільш ймовірно, якщо вздовж стін, через які має проходити сигнал, розташовані шафи із дзеркалами.
- Сигнал роутера, спрямований у горизонтальній площині, не "добиває" до другого поверху заміського будинку, хоча відстань не така вже й велика.
- Застаріла прошивка роутера.
Покращуємо роботу роутера
Збільшити охоплення Wi Fi можна кількома способами, і вибір залежить від причини виникнення несправності.
Між роутером та девайсом стіна або надто велика відстань
Збільшити дальність дії tp link маршрутизатора можна покупкою додаткових приладів. Зрозуміло, це спричинить витрати, проте проблема буде вирішена надійно і назавжди. Крім того, дане обладнання досить мобільне, і воно може ще не раз вам знадобитися поза стінами будинку.
- Репітер (ретранслятор). Прилад встановлюється в розетку та сприяє передачі сигналу на більшу відстань.
- Точка доступу. Її роль подібна до репітера, проте функціонал ширший і підключення до роутера відбувається за допомогою кабелю.
Плюсом на користь репітерів служить також те, що навіть при бездротовому з'єднанні для них немає перешкод у вигляді стін та перекриттів.
Немає сигналу на верхньому/нижньому поверсі
Область дії антени роутера не має форми кулі, як це може здатися. Швидше вона нагадує пончик.
Буває так, що зони дії wi fi роутера tp link достатньо для охоплення всієї площі приміщення, проте сигнал поширюється в одній площині по одному поверсі, якщо антена встановлена вертикально. Інші поверхи залишаються не біля справ.
Якщо ж розташувати антену горизонтально, сигнал буде ідеальним на другому поверсі і, скажімо, в підвалі, а на першому поверсі його частково не буде.
Тут є два варіанти вирішення проблеми.
- Купити роутер tp-link з кількома антенами, які можна було б встановити у різних напрямках.
- Повернутися до попереднього розділу та придбати репітер.
Перевантажений частотний діапазон
Якщо wi fi роутер tp link забезпечує сигналом велику кількість девайсів, що працюють у частотному діапазоні 2,4 ГГц, мережа може виявитися перевантаженою, що спричинить збої в її роботі.
Щоб уникнути цього, слід увімкнути режим роботи роутера у двох частотних діапазонах за допомогою налаштувань через веб-інтерфейс.
Однак це можливо тільки з новими моделями tp link маршрутизатора, які підтримують роботу у двох діапазонах – 2,4 ГГц та 5 ГГц (Dual-Band).
Застаріла прошивка
Прошивка роутера потребує регулярного оновлення, інакше її старіння веде до складнощів із роздачею сигналу. Оновити прошивку маршрутизатора wifi tp link можна самостійно через хмару TP-Link. Якщо модель не підтримує роботу зі хмарою, це доведеться робити вручну.
Найкращим рішенням буде це робити, керуючись інструкцією з офіційного сайту компанії TP-Link або звернутися до фахівця. Неправильне прошивання може повністю вивести роутер з ладу.
Таким чином, складнощі з сигналом wi fi роутера tp link здебільшого розв'язуються. А якщо у вас залишилися питання, консультанти EServer готові відповісти на них.
Залишити коментар