Неймовірна краса природи часто надихає творців, про що добре знають найвідоміші художники пейзажистів. Саме на полотнах можна передати все буяння фарб, масштаби, силу та всі сезони природи. Багато художників обрали пейзаж своїм ключовим напрямком роботи, щоразу створюючи нові шедеври. Примітно, що пейзаж передає як дику природу, а й частково створену чи перетворену людиною. Зображення парків, скверів, штучних водойм теж належати до жанру. Ми виділили найяскравіших, найвагоміших і найцікавіших художників пейзажистів 20 століття, які однозначно варті вашої уваги.

Фредерік Едвін Черч (1826–1900)

Картина Фредеріка Едвіна Черча «Натуральний міст», що зображує монументальний природний арковий міст в оточенні величних скель та густої рослинності.

Відомий американський пейзажист навчався у Томаса Коула, провідного тогочасного художника. Черч належить до представників романтизму. Він часто виставлявся з іншими пейзажистами:

  • Томасом Коулом;
  • Джеспером Кроспі;
  • Джоном Кенсеттом;
  • Ешером Дьюрандом.

Незабаром таке об'єднання було названо школами річки Гудзон. Основними відмінними рисами робіт Черча вважаються монументальність форм і драматична, яка передається червоними відтінками. Його творчість детально передає масштаби та велич природи, від якої у глядачів буквально перехоплює подих. Після візиту на Ніагарський водоспад художник зобразив його у своїй роботі "Ніагара" (1857).

Клод Моне (1840–1926)

Дівчина, що стоїть перед картиною Клода Моне «Гарлачики» в музеї, милуючись мистецтвом імпресіонізму.

Знамениті художники пейзажисти із Франції? Звісно, це Клод Моне! До того ж він вважається одним із родоначальників імпресіонізму. Художник працював дуже плідно. Одна лише серія картин «Гарлачіки» налічує близько 250 робіт у техніці олійного живопису. Шедеври імпресіоністів краще розглядати з відривом, тоді деталі стають чіткими і зрозумілими. Моне працював у відомій техніці, тому якось познайомившись з його творчістю, ви зможете ідентифікувати ці полотна серед десятків інших. Картини Клода Моне наповнені умиротворенням, життям, глибиною та любов'ю. Саме тому вони часто прикрашають не лише стіни музеїв, а й інтер'єри будинків поціновувачів мистецтва.

Вільям Тернер (1775–1851)

Захід сонця над тихою річкою з видом на ліс і куполи церкви вдалині, що створює атмосферу умиротворення та природної краси.

Багатогранний та талановитий творець вважається англійським майстром романтичного пейзажу, гравером, ілюстратором. Тернер малював олією та аквареллю, експериментував з пігментами, невпинно вдосконалював свою техніку, вивчав тонкощі руху води та повітря, щоб його картини ставали більш виразними. Полотна Тернер стануть прекрасним доповненням інтер'єру різних стилів. На сайті Print4you ви можете придбати репродукції картин цього художника, а також багатьох інших світових творців. Адже мистецтво має бути не лише у музеях, а й у кожному будинку!

Архіп Куїнджі (1841–1910)

Картина Архіпа Куїнджі «Нічне сяйво на Дніпрі», що зображує нічний пейзаж, що зачаровує, з місяцем, що відображається у воді.

Не всі найкращі пейзажисти світу легко досягли успіху та стали визнаними. Наприклад, Куїнджі народився в бідній сім'ї та з дитинства змушений був працювати. Вирішивши вступити до Академії мистецтв, він двічі провалювався. Лише через 3 роки став гідним звання вільного слухача. Там Куїнджі познайомився з Крамським і Рєпіним, що послужило розвитку його творчості та започаткувало реалізм у роботах. У період розквіту популярності художник стає затворником і їде зі своєю дружиною жити в глибинку на півострові Крим. У цей час робота над картинами не припинялася. Незабаром пейзажист показав своїм учням та друзям такі полотна як «Українська ніч», «Дніпро вранці» та інші. Потім ці роботи стали відомими та визнаними. Куїнджі називають "майстром чудового світла" за його вміння створювати неймовірний реалістичний ефект.

Олексій Саврасов (1830-1897)

Картина Олексія Саврасова «Грачі прилетіли», що зображує початок весни із засніженими полями, деревами та птахами, що гніздяться на тлі російської церкви.

Російський пейзажист, який став однією з ключових постатей пореформеної епохи. Ще в юності у Саврасова виявився талант живопису. Попри те, що батько прагнув бачити сина в комерційній сфері, він все ж таки дав можливість таланту дитини розвинутися. Рідна земля була основним джерелом натхнення художника. Багато критиків зазначають, що пейзажист малював природу в неповторній манері, оскільки бачив її тільки він сам. З 1870 Саврасов страждав від алкоголізму, що суттєво позначилося на його творчості. Кольори картин помітно потемніли та почали навівати смуток. Бувши професором Московського училища живопису, в 1871 він створив своє найвідоміше полотно «Граки прилетіли».