Меблі в японському стилі. У чому відмінність та як правильно вибрати для сучасного інтер'єру
До
Наприкінці 19 століття японський стиль почав активно проникати в європейську культурну традицію, викликаючи цілий шквал емоцій – від неприйняття, до захоплення цією незвичайною та незвичною для нас культурою.
Європейці, що вже тоді звикли до розкоші та достатку, були буквально шоковані лаконічністю, мінімалізмом та аскетизмом японського побуту.
Зміст:
- Відмінні риси японських меблів
- Як грамотно підібрати меблі
- Столи та стільці
- Футон – спальне місце
- Стіл-котацу – столик у ліжко
- Танс - місце для зберігання
- Фото
Японський мінімалізм сучасного інтер'єру
Меблі в японському стилі абсолютно не химерні, без хитромудрого обрамлення і різьблених деталей, без дорогої оббивки та позолоти. Вона підкорює іншим – природною красою натурального матеріалу, трохи зворушеного рукою людини.
Відмінні риси японських меблів
Головною особливістю японських меблів є її присадкуватість – ніби у високих столів та витончених стільців просто взяли та спилили ніжки. Японці дуже цінують природу, а перебування на підлозі основних предметів побуту робить їх ближчими до землі.
Меблі виготовляються з натуральних матеріалів, дерево рідко фарбують, намагаючись зберегти його природний малюнок, іноді залишаючи природні дефекти на готових виробах.
Виробляють меблі в основному з хвої та тику, прикрашають натуральним шовком або декоративними шнурами. З давніх-давен високе становище і достаток господарів виділявся саме меблями з дорогої породи дерева, декорована кованими деталями, але і в цьому випадку ніякої химерності - прості форми, максимум натуральності та максимальна якість. Сучасні меблі в східному стилі перейняли всі основні риси своєї «бабусі» - її також відрізняє приземкість, натуральність, рівні форми та лаконічні деталі.
Як грамотно підібрати меблі у цьому стилі
У японських будинках зазвичай присутні такі меблі:
- у спальні - татамі, що замінює ліжко;
- у вітальні – низький чайний столик зі стільцями або подушками для сидіння або столик-котацу;
- у ванній – купіль офуро та умивальник у вигляді чаші;
- на кухні – закриті шафки чи вбудовані ніші для посуду.
Познайомимося ближче з незвичайними меблями Японії.
Столи та стільці
Японські чайні столики бувають настільки низькими, що між ними і підлогою іноді важко пролазить долоню. Стільці іноді можуть трансформуватися і розкладатися під необхідну висоту і довжину, що дуже комфортно в невеликих квартирах.
Існують також і зовсім «безногі» стільці, які мають лише сидіння та спинку. Японці вважають за краще сидіти біля столу на подушках, які теж є своєрідними предметами меблів.
Інтер'єр спальні в японському стилі
Футон
Футон вважався невід'ємним атрибутом спальні в японському стилі і був бавовняним мішком, набитим вовною або бавовною. Такий матрац раніше був альтернативою ліжку, він дозволяв заощаджувати простір і був досить екологічним за рахунок натуральних матеріалів.
Зараз футон – це скоріше функціональний предмет декору, а не основне спальне місце. Футонами нині називають низькі дивани-трансформери, оснащені товстими матрацами.
Стіл-котацу
Функціоналу столу-котацу може позаздрити будь-які сучасні меблі-трансформери. Котацу, для кімнати в японському стилі, складається зі знімної стільниці та дерев'яної основи, накритої теплою ковдрою або в'язаним пледом. Цей столик призначений не тільки для посиденьок за чашкою чаю, але навіть для сну!
У давнину в японських будинках не було опалення, і котацу був єдиним куточком тепла в кімнаті. У підлозі розташовувалося вогнище, яке опалювало столик, під каркас стелили футон, дерев'яну основу накривали теплою ковдрою, зверху ставили стільницю і отримували своєрідний курінь, який добре зберігав тепло і не пропускав холод усередину.
Танс
Скрині з асиметричними скриньками в Японії з'явилися на початку 18 століття, це були перші представники скринь саме з висувними механізмами. Там зберігалися найцінніші речі, тому, наприклад, під час пожежі насамперед виносили з дому тансу.
У сучасному інтер'єрі тансу можна розмістити в будь-якій кімнаті - абсолютно скрізь він буде доречний - на кухні, у вигляді буфета або навіть у ванній, у вигляді шафки для зберігання дрібниць.
Меблі в японському житті – це окремий вид мистецтва та філософія: у кожного предмета своє місце, призначення та сакральний сенс, який нам зрозуміти складно. Але варто тільки зануритися в спокійну і неповторну атмосферу інтер'єру, і ви потрапляєте в країну сонця, що сходить, і гармонія назавжди оселитися у вашому серці і зовсім скоро у вашому будинку.
Меблі в японському стилі, фото
Якщо ви думаєте, що такі меблі: низькі, не зручні, не практичні і не для нас ... - просто спробуйте. Той досвід та відчуття, які ви отримаєте при щоденному використанні, однозначно будуть для вас новими та головне – ви назавжди полюбите цей стиль.
Залишити коментар