Металопрокат для будівельних робіт: які вироби використовуються
У сучасному будівництві широко використовуються конструкції, виготовлені з металу. Даний матеріал має підвищену міцність, надійність, здатність витримувати високі навантаження. Завдяки відмінним технічним та експлуатаційним характеристикам, металопрокат, інших містах і селах застосовується в приватному та промисловому будівництві. Які вироби потрібні на різних етапах будівельних робіт? На це запитання ми попросили відповісти інженерів-будівельників.
Переваги металопрокатних виробів
Метал легко набуває будь-яких форм. У будівництві використовують металопрокат фасонного типу (швелери, профілі кутової та звичайної конструкції). Також застосовують вироби сортові – арматуру, балки, труби, кола. Популярне використання листового гарячого та холодного металопрокату, оцинкованих листів та ін. Вироби відрізняються фізичними та технічними властивостями, але мають низку загальних плюсів.
Переваги металопрокату:
- стійкість до температурних перепадів;
- універсальність у застосуванні;
- міцність, надійність;
- довговічність;
- екологічна чистота;
- доступність, економічність;
- вогнестійкість;
- несприйнятливість до гниття.
Застосування металопрокату у будівництві
Найбільш популярними на різних етапах будівельних робіт є кілька різновидів металевих прокатних виробів. Для будівництва фундаментів, перекриттів, сходів застосовують арматуру. За допомогою арматурних лозин різного перерізу, гладких або ребристих зв'язують ж/б-конструкції, підсилюють цегляну кладку, стіни. Для виготовлення арматури використовується спеціальна низьколегована сталь. Пластичні, високостійкі на вигин та розтягування прути значно підвищують міцність конструкцій.
У каркасному будівництві застосовують балки (двотаври). Вони забезпечують створення каркасів, що витримують підвищене механічне навантаження великих прольотів. Виріб відноситься до сортового прокату, має вигляд довгого прямокутника з Н-подібним поперечним перерізом. Без двотаврових балок неможливо облаштувати надійний фундамент, звести міцні стіни, перекриття даху. Стійкі широкополочні та колонні дутаври виконують функції несучих конструкцій.
Застосування труб у будівельній сфері – різноманітне. Трубний прокат має відмінності у діаметрі, формі, призначенні. Матеріалами виготовлення є мідь, сталь, чавун, може наноситися антикорозійне покриття. З труб профільного типу (квадратні, прямокутні) виготовляють легкі каркаси, перила, архітектурні конструкції. Вироби круглого перерізу застосовують у вентиляційних, опалювальних, каналізаційних системах.
Г-подібна форма металевого куточка відмінно підходить для використання як ребер жорсткості різних конструкцій. Жорсткість, жароміцність, стійкість виробів до корозії забезпечують матеріали виготовлення: звичайна, високолегована, легована сталь. Різнополочні та симетричні куточки застосовують, щоб створювати рами, опори ЛЕП та труб, облаштовувати та зміцнювати стіни та перекриття.
Фундаменти та перекриття також посилюють за допомогою сталевих смуг. З цього виду металопрокату виробляють металеві двері, віконні рами, деталі кріплення. Квадрат і коло необхідні для каркасних, силових та несучих конструкцій, перекриттів. Швелер з П-подібним перерізом дозволяє облаштовувати стійки, ферми, рами, балки для підтримки споруди.
Окрім будівництва, металопрокат використовується в оздоблювальних, покрівельних роботах. Він незамінний при створенні предметів інтер'єрного та ландшафтного дизайну.
Залишити коментар