Модульні конструкції стали сучасною альтернативою капітальному будівництву. Вони активно використовуються для зведення будівель різного призначення. Замовивши на сайті https://artmetall.ua/abk.html модульний приватний будинок або адміністративно-побутову модульну будівлю під ключ, ви отримаєте його у готовому вигляді вже за три-чотири тижні. Ми попросили інженера-будівельника компанії Artmetall дати професійну інформацію щодо особливостей зведення модульних конструкцій, їхніх переваг та особливостей. 

Сучасний мінімалістичний будинок із чорно-сірим і білим оздобленням. Зліва скляні розсувні двері відкривають вид на інтер'єр. Праворуч, темно-сіра стіна з дерев'яним вікном. На передньому плані жінка сидить на пляжному кріслі на дерев'яній веранді, оточена сухою травою і деревами. Праворуч від крісла дерев'яна діжка з рослиною.

Що таке модульні будинки

Під час активного розвитку індустріального будівництва з модулів виготовлялись вагончики для робітників, складські та комерційні приміщення. Вони й стали прототипами сучасних приватних житлових будинків. Так конструкції є недорогими, мобільними та швидкомонтованими, що й обумовлює їхню популярність. Модулі-секції виготовляються на підприємстві, перевозяться на земельну ділянку замовника і збираються в повноцінну будівлю за призначенням. 

Матеріали для виготовлення та облицювання модулів:

  • каркас з металу, дерева або їхнього поєднання;
  • захисна ізоляція від шуму, вологи, пари, вітру;
  • шари утеплювачу – пінопласту, базальтової вати або мінвати;
  • листова зовнішня обшивка – сайдинг, дерево, композитні панелі та ін.;
  • покриття зовні структурною штукатуркою;
  • внутрішнє оздоблення – на вибір замовника;
  • металопластикові вікна – панорамні, мансардні.

Модульний будинок із сірих металевих панелей і дерев'яних елементів знаходиться на виробничому майданчику. Видно великі вікна і виступаючу дерев'яну секцію, яка контрастує з сірим металом. Будинок піднятий над землею на металеві опори. Фон становить промисловий цех із металоконструкціями та технікою.

Порядок будівництва модульного будинку

Спочатку монтажники збирають нижнє перекриття та підлогу. На основі зводять каркаси стін, перегородок, роблять дах. Потім стіни обшиваються зовні з прокладанням утеплювальних та ізоляційних матеріалів. Встановлюються вікна, двері, монтується електрична проводка, виконується внутрішнє оздоблення, розміщається сантехніка. Готовий будинок встановлюється на облаштований заздалегідь фундамент, під’єднується до комунікацій. 

Коли конструкції збираються в заводських умовах, погода не має значення. Їх не намочить дощ, тому не з’явиться грибок. Зручно розкроювати деталі на сучасних точних станках. Фарбування фасадів також відбувається з дотриманням температурного режиму, при правильному освітленні. Зовнішнє оздоблення виходить однорідним та ідеальним. Легка конструкція не вимагає посиленого фундаменту, тому його облаштування залежить лише від особливостей грунту на ділянці. 

Сучасний будинок з темно-сірими металевими стінами і дерев'яними акцентами в сутінковому освітленні. У будинку є великі скляні вікна і розсувні двері, що ведуть на простору дерев'яну веранду з обідньою зоною. Дах прикрашений зеленими рослинами. Будинок розташований на зеленому газоні з кам'яною стіною на задньому плані, і видніється пагорбний краєвид вдалині.

Особливості планування внутрішнього простору

Розміри будівлі та її функціональне наповнення обирає замовник. Виробник може запропонувати типовий проєкт або розробити індивідуальний. За необхідності, будинок доповнюється сауною, господарськими приміщеннями, терасою, навісом для автомобіля. Архітектурно внутрішнє планування ідентичне квартирі-студії з відкритим простором. Для спальні та санвузла виділяються окремі приміщення. Вітальня від кухні не відокремлюється перегородкою, зонування виконується за допомогою освітлення або меблів. Невеликий будинок буде доставлено на ділянку у зібраному вигляді, інколи вже з готовим санвузлом та вбудованими меблями. Треба лише під’єднати комунікації. Якщо будівля має великі габарити, то збирається на місці з кількох блоків. 

Верхній вид на план модульного будинку з відкритим дахом, розташованого на зеленій траві. Будинок ділиться на три основні секції: вітальня з диваном і столом, кухня з білими меблями й обіднім столом, і спальня з двоспальним ліжком і прилеглою ванною кімнатою. Внутрішні приміщення оформлені у світлих тонах з дерев'яною підлогою і білими стінами. Навколо будинку видно чотири маленькі дерева.

Переваги модульних будівель:

  • можливість реалізувати проєкт будь-якої складності;
  • швидке зведення;
  • енергоефективність;
  • вогнетривкість;
  • зносостійкість, довговічність;
  • екологічно чисті, безпечні матеріали;
  • недорогий фундамент;
  • можливість розширення площі об’єкта;
  • сучасний дизайн;
  • ергономічність і раціональність планування;
  • відсутність будівельного сміття на майданчику;
  • простота догляду та ремонту.

Вартість модульного будівництва об’єктів розраховується залежно від площі та конструктивних особливостей будівлі, обраних матеріалів виготовлення й оздоблення. У будь-якому разі дім з модулів будується швидше, ніж традиційний капітальний, коштує у рази дешевше. Головне – довірити роботу надійному, відповідальному, добросовісному виконавцю.