Шпаклювання стін — невід'ємний етап перед виконанням фінішних оздоблювальних робіт. З цією метою використовуються спеціальні пастоподібні суміші, що забезпечує ідеальне вирівнювання поверхні. За допомогою шпаклівки можна отримати максимально гладку основу, готову до фарбування або обклеювання шпалерами.

Переваги використання шпаклівки

Дехто вважає, що шпаклівка — це опціональна процедура, і можна нею знехтувати. Однак, це не зовсім так. Шпаклівка відіграє ключову роль у вирівнюванні стін, і якщо ви хочете отримати справді привабливий та функціональний інтер'єр, то без відповідних матеріалів не обійтись. Ось лише кілька експлуатаційних переваг шпаклівки:

  1. Усунення різних дефектів — за допомогою шпаклівки можна швидко затерти всі тріщини та заповнити нерівності. В результаті забезпечується надійніше зчеплення зі шпалерами, на поверхні відсутні виступи. Без шпаклювання різні дефекти можуть просвічуватися через шпалери, що знижує функціональність та естетичність обробки.
  2. Підвищення міцності та зносостійкості — якісні склади з ефективним зчепленням зміцнюють поверхню стін, підвищуючи експлуатаційні властивості фінішного оздоблення. Шпалери, поклеєні на оброблені стіни, надійно фіксуються і не відходять із країв. Також це позитивно впливає на закріплення фарби.
  3. Запобігання утворенню тріщин — під впливом мікрокліматичних факторів облицювання може тріскатися. Шпаклювальні суміші запобігають появі тріщин.

Види шпаклювальних складів

На прикладі інтернет-магазину alkiv.ua ви можете переконатись у різноманітності таких сумішей. Насамперед, шпаклівка відрізняється функціональністю:

  1. Стартова містить великі фракції основного компонента і застосовується для чорнової обробки. Такий розчин надійно заповнює вибоїни, відколи, усуває опуклості. Шар може становити два-три сантиметри.
  2. Фінішна — підходить для чистового оздоблення поверхні. Наноситься безпосередньо перед використанням фарби або поклейки шпалер. Отримана основа не потребує шліфування, оскільки у складі шпаклівки містяться дрібні частинки, що формують гладкий і однорідний шар.
  3. Універсальна — багатофункціональний варіант, який може бути актуальним і для стартової, і для чистової обробки.

Шпаклювальні суміші також відрізняються за складом. Одним з найбільш популярних варіантів є гіпсовий, що дозволяє отримати білу матову поверхню, що може бути актуальним для світлого декоративного оздоблення. Цементна шпаклівка має сірий відтінок і підходить для вологих приміщень. Полімерні склади характеризуються високою еластичністю, легко наносяться. Окремо виділяють водно-дисперсійні, латексні, акрилові склади.

На закінчення відзначимо, що найкраще використовувати, шпаклівку та ґрунтовку однієї фірми. При цьому слід довіряти перевіреним виробникам, які багато років перебувають на ринку. Серед професіоналів популярні шпаклівки від таких брендів як Ceresit, Knauf, Siltek, Elf, Aygips, Semin.