Більшість людей намагаються зробити ремонт влітку. Мешканці можуть спокійно відпочивати за містом, доки будівельники виконуватимуть роботи. Як бути, якщо квартиру в новобудові ви отримали восени, а в'їхати до неї хочеться якнайшвидше? Чи варто починати ремонт взимку, чи краще почекати до літа? Спільно з командою Vchehle.ua зібрали для вас рекомендації фахівців з приводу зимового ремонту, аргументи за та проти його виконання, корисні поради.

омната в процесі ремонту зі сходами, фарбою, будівельними інструментами та захисним картоном на підлозі.

Ремонт в холодну пору року: вигоди та складності

У будівельно-ремонтній сфері спостерігається відносне затишшя в осінньо-зимовий період, що досить вигідно, якщо ви збираєтеся робити ремонт. Для стимуляції попиту «не сезон» фахівці зазвичай знижують ціни на послуги робочих бригад. Кількість вільних професійних будівельників також зростає. Виробники будівельних та оздоблювальних матеріалів часто влаштовують розпродаж продукції. Знижки можуть бути передсвятковими або на позиції з торішніх колекцій. Таким чином, зимовий ремонт обійдеться на 15-20% дешевше від літнього.

Звичайно, взимку не вдасться виконати зовнішні роботи, оскільки матеріали, які використовуються для них, мають обмеження за допустимими температурами. Усередині приміщення можна запланувати капітальний ремонт. Якщо ви вирішите змінити вікна, то доведеться чекати нормалізації температури в приміщенні. Потрібно бути готовим до того, що зимовий ремонт триває довше за літній. Причини – тривалість висихання стяжки, штукатурки, шпалер.

Якщо ви виконуєте ремонтні роботи власноруч, варто подбати про захист свого айфона від попадання пилу, вологи, адже вам доведеться брати його брудними руками, класти на запорошені поверхні. А виконувати два ремонти одразу (квартири та телефони) – досить затратно. Хороший варіант — використовувати надійний водонепроникний чохол на iPhone 15 з найвищим стандартом пиловологозахисту IP68. Він прозорий, не зіпсує дизайн гаджета та дозволить вам не переживати за його стан. Навіть якщо ви випадково упустите айфон у сніг чи воду – з ним нічого не станеться.

Ремонтні роботи, які можна і не можна виконувати взимку

В осінньо-зимовий час, коли температури «скачуть», а потім настають холоди, особливою перевагою є простота діагностики проблемних місць будинку чи квартири. Відразу стає видно промерзаючі кути, ділянки з накопиченням вологи, протяг, недостатнє утеплення, наявність протягів, містків холоду, щілин. Влітку ці проблеми виявити практично неможливо.

Взимку найвигідніше міняти вікна. Тарифи на склопакети та роботи з їх встановлення обійдуться дешевше на 20-25%. Єдиною умовою для монтажу вікон є зовнішня температура не нижче -15°С. Заміна триватиме максимум три години. Якщо ви її плануєте, то вона повинна виконуватися першою перед усіма іншими.

При підключеному опаленні та наявності вентиляції взимку проводиться безліч ремонтних операцій. Якщо новобудова ще не опалюється, використовують теплові гармати, але споживають велику кількість електроенергії. При температурі від +15 ° С у квартирі та будинку можна займатися рядом завдань.

Які роботи можна виконувати у закритому приміщенні:

  • електромонтаж;
  • стяжкою підлоги;
  • укладанням плитки;
  • вирівнювання стін, стелі;
  • чистовою обробкою;
  • нанесенням декоративних штукатурок;
  • поклейкою шпалер;
  • установкою натяжних, підвісних рейкових стель;
  • малярськими та сантехнічними роботами;
  • зведенням гіпсокартонних конструкцій;
  • монтажем міжкімнатних дверей;
  • облаштуванням підлогового покриття.

Взимку не слід займатися фасадними роботами, облаштуванням балкона, об'єднанням або утепленням. Також не варто планувати заміну опалювальних стояків та радіаторів, якщо немає можливості локального відключення опалення. З монтажем спліт-системи краще зачекати до весни. Якщо температура на вулиці нижча від -5-7°С, при вакуумуванні всередині обладнання може з'явитися конденсат. Він спровокує посилений режим роботи конденсатора та прискорить його знос.

Професійні поради для зимового ремонту

У холодну пору транспортування та зберігання матеріалів для будівництва та обробки здійснюються за певними правилами. Через їх порушення будматеріали втрачають споживчі якості. Важливо, щоби товари зберігалися на теплому складі, при правильному температурному режимі. Купувати їх варто у відповідальних, перевірених продавців, які мають надійну репутацію. Ламінат, паркет, лінолеум після доставки залишають на 2-3 дні у приміщенні, щоб вони відлежали, нагрілися. Вологість у приміщенні має становити 50-70%. Це оптимальні показники для висихання нанесених покриттів.

Ремонт взимку – це можливість зробити житло більш комфортним та привабливим, заощадивши при цьому. Важливо дотримуватись температурного режиму та технології використання будівельно-оздоблювальних матеріалів та техніки, а також не забувати про особистий гаджет.