Принцип бутерброду відображає ситуацію, коли людині не щастить — адже, як відомо, такий спосіб перекушування завжди падає олією вниз. У випадку із сендвічами все інакше. Ця страва теж швидко готується, але захищена від неприємностей, які можуть статися з бутербродом, наявністю тришарової структури. Зверху і знизу розташовані дві половинки булочки, а посередині - апетитний прошарок з шинки, ковбаси, сиру та інших делікатесів.

Будівельні сендвіч-панелі виготовляються за таким же принципом, тільки компоненти системи інші. Головна перевага використання такого матеріалу — суттєве скорочення термінів будівництва та трудовитрат. Говорячи простіше, будувати за допомогою сендвіч набагато швидше і дешевше. Недарма будівлі, які споруджуються подібним способом, називаються швидкомонтованими. Давайте докладніше зупинимося на конструкції панелей і розберемося, що найзручніше і найвигідніше будувати з сендвіч-панелей.

Сучасний будинок, збудований із сендвіч-панелей, з просторою терасою, на якій група людей насолоджується ввечері. Будинок розташований на схилі, з великими вікнами та стильним дизайном, що підкреслює переваги використання сендвіч-панелей у житловому будівництві.

Сендвіч-панелі: як інженери під час перекушування придумали новий будівельний матеріал

Спостережливість і можливість розглянути у звичайних речах перспективне технічне рішення — важливе вміння, необхідне кожному інженеру. Особливо новаторові, котрий звик щось винаходити, покращувати, удосконалювати: як казали раніше — вносити раціоналізаторські пропозиції.

Тільки такий інженер здатний придумати конструкцію, подібну до реалізованої в сендвіч-панелях. Точніше, скопіювати її з цілком тривіального та знайомого кожному бутерброду. Проте, насправді їстівний сендвіч з'явився світ завдяки кмітливості одного англійського дворянина, ніж ім'ям і названий.

Шматки шинки, накладені на булку, постійно випадали на стіл і одяг вельможі під час гри з друзями в карти. Тут лорд і зрозумів, що можна накрити начинку зверху другою половиною булки і вуа-ля: одночасно насолоджуватися грою та смаком приготовленої страви.

Конструкція будівельних сендвічів аналогічна:

  • знизу - сталевий лист (зазвичай оцинкований) з полімерним покриттям;
  • посередині - прошарок утеплювача (мінвати, пінополістиролу, пінополіуретану);
  • зверху - знову листок оцинкованої сталі.

Крупний план сендвіч-панелі з видимими шарами, що демонструють зовнішній шар із гофрованої оцинкованої сталі та теплоізоляційну серцевину, що використовується для ефективного та довговічного будівництва.

Така панель має спеціальні замки для зручного, простого та швидкого кріплення між собою. Фактично на виході виходить облицювальний матеріал, який можна використовувати при облаштуванні фасадів та покрівлі будівель. При цьому монтаж можливий у будь-яких погодних умовах, що унеможливлює ризик тимчасових простоїв у процесі будівництва.

Так, сендвічі не мають достатньої несучої здатності, щоб виконувати функцію основи будівлі. Але цього від них і не потрібно: з подібним завданням чудово справляється металевий каркас, звести який можна набагато швидше, ніж побудувати споруду з традиційних матеріалів - цегли, піноблоків, шлакоблоків і т.д.

До того ж полімерне покриття виглядає дуже привабливо, що дозволяє заощадити на оздоблювальних роботах. І це ще не все: утеплювати будівлю також не потрібно, тому що прошарок робиться з теплоізоляційного матеріалу. Нарешті, панелі відносно мало важать, що позбавляє необхідності облаштовувати дорогий потужний фундамент з солідною несучою здатністю.

Процес будівництва настільки здешевлюється, спрощується і прискорюється, що дивуєшся, як ми раніше обходилися без таких чудо-сендвічів.

Де застосовуються сендвіч-панелі

Такі панелі переважно використовуються для спорудження будівель промислового і комерційного призначення. Тобто там, де необхідно якнайшвидше здати об'єкт в експлуатацію та почати відбивати вкладені кошти. Сьогодні важко назвати хоча б одне місто, в якому б не збудували з сендвічів:

  • торговий чи розважальний центр;
  • логістичний чи спортивний комплекс;
  • завод чи фабрику;
  • інфраструктурний об'єкт, наприклад аеропорт або автовокзал;
  • автосалон чи заправку.

Адже сендвічі застосовуються і для спорудження будівель для аграрної сфери, наприклад, ферм, птахофабрик, сховищ сільськогосподарської продукції. При цьому в будинках із сендвічів цілком можна розміщувати і офісні приміщення, наприклад, адміністративний корпус виробничого об'єкта.