Психологія простору: вплив дизайну інтер'єру на наше самопочуття
Уявіть себе у двох різних кімнатах: одна з них здається вам втіленням спокою та затишку, тоді як інша навіває тугу та змушує шукати шляхи втечі. Чому так відбувається? Запитання не з легких, але відповідь криється у понятті "психологія дизайну інтер’єра". Ця галузь психології зосереджена на аналізі впливу простору на наш настрій та поведінку. Розуміння цих взаємозв’язків дозволяє створювати не просто приміщення, а особливий світ, де кожна деталь сприяє гармонії та комфорту.
Міжнародна компанія РСУ створює надзвичайно комфортні простори з урахуванням психологічних особливостей їхніх мешканців. Тому ми вирішили звернутись до спеціалістів компанії з питанням: на які фактори слід звертати увагу під час планування дизайну, щоб інтер’єр гармонізував психологічний стан, і оселя була місцем, до якого хочеться повертатись?
Функціональність обстановки
Оформлення інтер’єру передбачає наявність багатьох складових, кожна з яких має певний вплив на психологічний стан і, навіть, здоров’я людини. Всі разом вони можуть надавати натхнення, підвищувати працездатність, забезпечувати спокійний відпочинок, дарувати енергію або викликати відчуття пригнічення. Тому при розробці проєкту професіонали відображають індивідуальність власника приміщення, його світогляд і характер. Їхнє завдання – створити стильний, красивий простір, у якому людині буде комфортно.
Крім естетики та візуальної складової, важливу роль у комфорті відіграє функціональність дизайну. Коли він виконаний правильно, то людина його не помічає, але кожен недолік – дуже помітний. Якщо ваша кухня добре спроєктована і приємно виглядає, ви будете просто у задоволенні користуватись нею. За наявності незручних ручок на дверцятах, недостатньо містких ящиків постійне роздратування викликатиме психологічний дискомфорт. Тому під час планування простору необхідно проаналізувати власні потреби, визначити мету та функції кожної складової інтер’єру.
Стилістика
Обираючи дизайн інтер'єру, цікаво враховувати особливості знаків Зодіаку. Хоча гороскопи можуть бути предметом суперечок, не можна заперечувати існування певних тенденцій. Наприклад, Стрільці та Терези часто віддають перевагу відкритим просторам лофту, в той час, як Тельці та Раки знаходять затишок у стилі шеббі-шик. Козероги та Леви цінують класичний дизайн, а Діви та Водолії знаходять спокій у мінімалізмі. Овни та Скорпіони вибирають еклектику, а Риби та Близнюки люблять постійні зміни, експериментуючи зі стилями від середземноморського до провансу.
Рекомендую цікаву статтю: "Інтер’єр для різних знаків Зодіаку яка розкриє більше цікавих фактів на цю тему.
Освітлення
Для психологічного і фізичного здоров’я надзвичайно важливий доступ до природного освітлення. Сонячне світло знижує рівень тривожності, депресивності, позитивно впливає на якість сну і продуктивність. Плануючи простір, слід максимально використовувати інсоляцію. Якщо є можливість, встановіть великі вікна і двері зі склом. Для дитячої кімнати та робочого місця треба вибрати найбільш освітлені частини приміщення. Розробка світлотехнічного дизайну має бути грамотною, з рівнем та інтенсивністю освітлення залежно від призначення функціональної зони.
Палітра кольорів
Кольоротерапія як лікувальна методика знана ще з часів Давнього Риму. Кожен базовий кольоровий тон має певний психологічний вплив. Важливими також є яскравість, ступінь насиченості, поєднання кольорів. При виборі відтінків треба враховувати не лише особисті бажання, але й функцію приміщень.
Вплив основних кольорів на психологічний стан:
- зелений – заспокоює;
- синій – покращує якість сну;
- червоний – стимулює, збуджує;
- фіолетовий – активізує розумову діяльність;
- жовтий – покращує настрій;
- помаранчевий – зігріває, дарує енергію;
- білий – надає відчуття прохолоди.
Екологічність, природні матеріали
У кожної людині підсвідомо наявне прагнення до спілкування з природою, яка надає сили та енергію, регулює внутрішній психологічний баланс. Тому в інтер’єрі обов’язково мають бути природні форми, фактури та кольори. Натуральні матеріали – це модно, зручно і корисно для здоров’я. Стильно виглядають та покращують мікроклімат кімнатні рослини. Трендовий варіант – модульні фітостіни. Їх використовують для зонування приміщень, створення акцентів.
Психологія простору має глибокі корені, що сягають віків. Від древнього китайського фен-шуй до сучасного данського хюгге, суть залишається незмінною – створення гармонійного середовища, що відображає та підтримує наш внутрішній світ. При оформленні власного життєвого простору, не забувайте слухати свої бажання та втілювати мрії в реальність. Адже саме в оточенні, що резонує з нашою душею, ми знаходимо справжній спокій та щастя.
Залишити коментар