Вибір кондиціонера у 2024: Професійні рекомендації та найкращі пропозиції
Сучасні кондиціонери вирішують безліч завдань щодо створення у приміщеннях комфортного мікроклімату. Їх активно використовують у літню спеку, у прохолодну весняно-осінню пору. Компактні багатофункціональні спліт-системи зручні в експлуатації та ідеально підходять для дому. Але як правильно вибрати потрібну модель, запитаєте ви? Ми підготували для вас професійні рекомендації щодо вибору оптимального кондиціювання пристрою для квартири, будинку, офісу.
Популярні моделі кондиціонерів для дому
- Cooper&Hunter Arctic Inverter NG (Gen VI) CH-S09FTXLA2-NG$
- Toshiba RAS-10J2KVG-EE;
- LG B09TS;
- Samsung AR09TXHQASINUA$
- Bosch CLL2000 W 26/CLL2000 26;
- Electrolux EACS-07HSK/N3 та EACS-09HAL/N3;
Це лише мала частина моделей популярних українських споживачів. Якщо ви хочете дізнатися весь список топових позицій 2024 року, перегляньте рейтинг кондиціонерів, який ми підготували спеціально для вас.
Критерії вибору кондиціонера
Основний параметр спліт-системи – потужність, що позначається у BTU (британські теплові одиниці). Для розрахунку необхідних параметрів необхідно розрахувати площу приміщення. На 10 м 2 потрібна потужність пристрою 1 кВт (3412 BTU). У назві спліт-систем вказано 07, 09, 10, 11 (7000, 9000, 10000, 11000 BTU). Значить, на кімнату площею 30 м 2 необхідно вибирати модель потужністю 9-10 BTU. Це – мінімальний показник. Необхідно враховувати кліматичні особливості місцевості, розміщення приміщення на південній стороні, кількість людей та побутової техніки, що випромінює тепло.
Клас енергоспоживання
Енергоефективність моделей розраховується за шкалою SEER. Найнижчий показник позначається буквою G, максимально високий – A+++. Найбільше економічно витрачають електроенергію при заявленій продуктивності кондиціонери класу не нижче А.
Наявність інверторної технології
У кондиціонерах неінерторного типу компресор вимикається, коли температура досягає встановлених параметрів. В інверторних – продовжує роботу на мінімальних оборотах, знижуючи продуктивність та зменшуючи споживання електроенергії. Такі кондиціонери працюють безшумно, швидше охолоджують/нагрівають приміщення, точніше підтримують температурний режим. Тривалість експлуатації компресора збільшується завдяки скороченню кількості циклів пуску та зупинки.
Режими роботи та додаткові опції
Стандартні функції спліт-систем – охолодження, обігрів, осушення. Режими — автопідтримка температури, нічний, турбо. Додатково виробники пропонують безліч опцій: іонізація, вентиляція припливу, автоматичний перезапуск, розморозка зовнішнього блоку, самоочищення внутрішнього, система проти зледеніння та інші. Просунуті пристрої доповнюються модулями Wi-Fi, які дозволяють дистанційно керувати кондиціонером за допомогою свого гаджета. Вони можуть легко інтегруватися в систему "розумний дім".
При виборі спліт-системи орієнтуйтесь на свої запити та бюджет. Вибирайте модель із функціями, які вам дійсно знадобляться. Як преміальні, так і бюджетні кондиціонери здатні забезпечити вам комфорт у спеку та холод.
Залишити коментар