Скільки разів поспіль можна користуватися пральною машиною?
Багато власників техніки впевнені, що на те воно та обладнання, щоб не “втомлюватись”. Пральна машинка теоретично може прати хоч цілодобово — тільки потім не варто дивуватися, що її вузли зносилися набагато раніше очікуваного, і тепер вона вимагає дорогого ремонту пральної машинки або взагалі йому не підлягає.
Забігаючи наперед, відразу скажемо — краще не користуватися пральною машинкою навіть двічі поспіль, не зробивши перерву. У деяких ситуаціях ще один цикл необхідний, але ощадливий господар повинен дати агрегату хоча б годину на перепочинок.
Чому два цикли поспіль для машини – це погано?
Пральна машинка — це техніка, яка працює в досить складних умовах. Працюючому агрегату доводиться проходити через непрості випробування:
- контакт більшості важливих вузлів із водою, яка нерідко виявляється жорсткою;
- перепади напруги;
- інтенсивні механічні навантаження, особливо під час віджиму.
До всього слід додати, що в процесі роботи машина ще й гріється; це відбувається і через підігрів води, і через неминучі в ході роботи агрегату процеси тертя. Тривалий період безперервної дії перерахованих факторів може означати, що той чи інший вузол просто не витримає.
Як прати правильно, щоб машина прослужила довше?
Усвідомлення причин прискореного зносу — це навіть не половина розв'язання проблеми; контакт з водою та перепади напруги неминучі в процесі роботи агрегату, а власників цікавить, як саме використовувати техніку, щоб вона не зношувалась прискореними темпами. Фахівці знають відповідь на це запитання та готові їм поділитися.
Насамперед при покупці пральні вибирайте модель, яка розрахована на ваші потреби та фізично потягне великий обсяг роботи, не поділяючи його на багато циклів. У технічних характеристиках кожної машинки написано, яку масу білизни розрахований її барабан. Для великої родини бажано вибирати барабан більш місткий, щоб за один раз прогнати максимум текстилю — тоді машинку не доведеться запускати повторно. Зрозуміло, що мешканці багатьох старих "панелек" жорстко обмежені тіснотою ванних кімнат, але за інших рівних завжди вибирайте техніку із запасом місткості.
Тим, кому доводиться прати багато, краще ввести у звичку розподіл прання днями. Не влаштовуйте велике прання в один вихідний день: навіть дотримуючись правила про годинну паузу між циклами, ви все одно перевантажите пральну машину, запускаючи її по 5-6 разів на добу. Якщо є можливість, краще прати великий обсяг білизни протягом тижня — тоді машина буде запускатися не частіше 1-2 разів на день, завдяки чому утворюються довгі природні паузи в її роботі.
Крім того, слід з обережністю ставитися до дрібного прання. По-перше, стираючи одну річ замість повного барабана, ви все одно витрачаєте один із циклів, закладених у прогнозовану тривалість експлуатації техніки. По-друге, якщо ця річ досить важка і невеликого розміру, вона при віджиму створюватиме навантаження тільки на одну точку барабана, що розкручується, сприяючи його розхитування. Фахівці радять розв'язувати цю проблему одним із трьох методів:
- намагайтеся не прати одну важку річ — збирайте для прання хоча б кілька предметів масою від півтора кілограма;
- "легке" прання чергуйте з важким, і по можливості не зловживайте пранням з напівпорожнім барабаном;
- якщо речі, що стираються практично невагомі, процедуру можна вважати безпечною.
Акуратне ставлення до техніки – найкраща гарантія того, що вона пропрацює довго!
Залишити коментар