Коли в будинку або квартирі з’являється кіт, приміщення поступово починають наповнюватись його речами. Спочатку це мисочки для їжі та води, лоток. І от вже господарі перечіпляються через переноски, наступають на іграшки та наштовхуються на кігтеточки. Як навести у тому всьому лад? Як зробити, щоб у кота чи кішки був власний простір, але від того не страждав інтер’єр будинку? Ділимося з вами секретами комфортного спільного проживання з пухнастими друзями.

Посуд для їжі та води

Найкращий варіант, коли пухнастик їсть та п’є на кухні. Природні звички тварин вимагають, щоб мисочки для їжі та води знаходились трохи далі одна від одної. Миску для корму можна встановити у дальньому кутку кухні, де іноді ходять господарі або інтегрувати її у кухонний модуль. Для води найкраще підходить фонтанчик. Виділіть для нього місце за дверима. 

Люблячі господарі, крім корму, балують своїх улюбленців ласощами, для яких не потрібно спеціальної мисочки. Ласощі даються періодично і випускаються з різноманітними смаками, у формі кульок, паличок, подушечок, різних фігурок. Ветеринари, що співпрацюють з інтернет-зоомагазином petslike.net, радять звернути увагу на смаколики з корисними властивостями.

Асортимент ласощів для котів:  

  • для виведення шерсті зі шлунка;
  • для підтримки здоров’я зубів;
  • вітамінні та мультивітамінні складові;
  • для покращення стану шерсті;
  • з мінеральними та амінокислотними компонентами;
  • з рослинними інгредієнтами.

Сіра кішка сидить на білому килимі перед двома мисками з кормом, облизуючись.

Котячий туалет

Якщо у вашому будинку є бойлерна, котельня або інше підсобне приміщення, лоток можна встановити саме там. У невеликій квартирі його краще розмістити у санвузлі, приховавши за дверима, у проміжку між унітазом та ванною, душовою кабінкою. Поряд покладіть спеціальний килимок, щоб наповнювач не розносився на лапках по всіх кімнатах. Якщо санвузол постійно закритий, встановіть лоток у кутку коридора. Бувають занадто «сором’язливі» котики, які можуть робити свої справи лише у затишних, скритих місцях. Якщо у вас саме такий – варто придбати закритий туалет. За потреби дверцята можна зняти. Обирайте колір лотка, який буде «розчинятись» в загальній обстановці.

Комфортні лежанки

Не секрет, що котячі сплять більшу частину доби. Є цікаві варіанти розміщення місць для котячого сну. На замовлення виробляються пуфи з «будиночком» всередині. Дуже круто, коли корпус такої моделі обкручений джутом або шнуром, як на кігтеточці. Це меблі 3-в-1. Господар може зручно сидіти на м’якому сидінні, а котик спатиме у середині циліндричного або кубічного будиночка, об який можна ще й поточити кігтики. 

Всі котики люблять дивитись у вікно – це їхній «телевізор». М’яку лежанку можна інтегрувати в простір підвіконня, розмістити на лоджії цілий багатоповерховий комплекс, щоб кіт міг змінювати ракурс спостереження. Зручний вибір – кутова конструкція, яка не займає багато місця. Також вдалий варіант – стильний гамак на вікні або вігвам. Вибирайте матеріали, які за фактурою та кольором впишуться у загальне оформлення інтер’єру.

Пухнаста руда кішка лежить на дерев'яній підставці у формі нескінченності, поруч вази з квітами та іграшка.

Засоби для активності

Для правильного розвитку і підтримки здоров’я котам треба достатньо рухатись. Щоб спонукати їх до цього, необхідно мати різноманітний «спортінвентар». Не у всіх вдома знайдеться місце, щоб встановити бігове колесо. Та й не кожен кіт схоче бігати у ньому. 

Варіанти тренажерних комплексів для різних інтер’єрів:

  • в еко-стилі гармонійно буде виглядати стовбур дерева з лежанками на гілках – котик буде лазити по ньому, точити кігті об кору, покриту безпечним лаком, спостерігати зверху за життям господарів;
  • для лофта підійде мінімалістичний настінний комплекс, виготовлений з деревини, з драбинками, переходами, закритими будиночками;
  • у стилі хай-тек можна встановити невисокий металевий стелаж, на кожній полиці якого будуть розміщені ігрові елементи – підвісні м’ячики, інтерактивні іграшки, а щоб дістатись до верху – канат для пухнастого спортсмена;
  • для дизайнерського інтер’єру є ексклюзивне рішення – у верхню полицю класичного комплексу вмонтовано круглий прозорий акваріум для приголомшливих емоцій кота;
  • в інтер’єри стилів сканді та прованс гармонійно вписуються конструкції, обплетені сизалевим білосніжним шнуром, доповнені легкими гамаками.

Дві руді кішки в кімнаті: одна на полиці біля стіни, інша на дивані з подушками, поруч обідній столик.

Кігтеточки

Один з найважливіших предметів для котячого комфорту і захисту ваших меблів. Навіть якщо у комплексі є стовпчики з джутовою мотузкою, коту може бути їх замало. Варто розмістити вертикальні панелі для дряпання за дверима, обплести сизалем або джутом ніжку стола. Деякі коти люблять дряпатись у горизонтальному положенні. Щоб не постраждав килим, треба придбати кігтеточку-«хвилю». Її можна розмістити під столом. 

Ви легко можете створити для свого улюбленця комфортний простір без шкоди для інтер’єру. Використовуйте готові рішення, фантазуйте, робіть своїми руками – і всім у вашому домі буде зручно і затишно.

Застосовуючи ці поради, ви не тільки забезпечуєте потреби вашого улюбленця, а й вносите гармонію в загальний простір будинку. Від розумного розміщення мисок для їжі та води до інтеграції лежанок та ігрових зон в інтер'єр, кожна рекомендація сприяє створенню простору, де враховуються інтереси та господарів, і їхніх чотирилапих друзів. Цей посібник — чудовий приклад того, як можна поєднувати любов і догляд за домашніми тваринами з підтримкою естетики та комфорту в домі. Зрештою, гармонійне співіснування людини та кішки в одному просторі посилює радість і задоволення від кожного дня, проведеного разом.