Настає момент, коли кожен власник будинку починає замислюватись про підвищення енергоефективності житла. Коли тарифи на опалення та гаряче водопостачання постійно зростають, а якість послуг не покращується, варто подбати про альтернативну систему отримання теплоресурсів. Оптимальний варіант – купити тепловий насос: Київ та інші міста України. У цій статті фахівці розкажуть про різновиди та принцип роботи даного обладнання, критерії його вибору, вимоги до опалювальних приміщень.

Види теплонасосів

Основою функціонування пристроїв є накопичення теплової енергії з відновлюваних природних джерел та перенесення її до теплоносія. За допомогою більшості насосів можна забезпечити у приватному будинку опалення, охолодження та ГВП. Обладнання представлене у кількох різновидах залежно від типу енергоджерела.

Насоси, що діють за принципом повітря-повітря, мають конструкцію, ідентичну класичним кондиціонерам, та виконують такі ж функції. Вони не використовуються для нагрівання води та неефективні за низьких температур, тому більше підходять для південних регіонів.

Теплонасоси типу повітря-вода забезпечують функціонування системи теплої підлоги, фанкойлів, внутрішньопідлогових конвекторів, баків ГВП. Вони енергія повітря (при температурі до -15°С) використовується нагріву теплоносія (води).

Для встановлення гідро- та геотермальних насосів потрібно проводити затратні земляні роботи, обладнати спеціальні свердловини та ін. Гідротермальні пристрої використовують енергію ґрунтових вод, геотермальні – землі.

Порівняння теплових насосів: спліт-система та моноблок. Зображення демонструє два типи теплових насосів: спліт-систему та моноблок, які використовуються для підвищення енергоефективності опалення та гарячого водопостачання у приватних будинках.

Особливості вибору теплового насосу

Для досягнення максимальної ефективності та продуктивності обладнання необхідно правильно його вибрати. Щоб дізнатися про необхідну потужність теплонасоса, проводиться аналіз технічних характеристик будинку, розраховуються тепловтрати, визначається сумісність з існуючою системою опалення. Показниками енергоефективності теплових насосів є два показники, які обов'язково вказуються у документах. Чим вище параметри теплопродуктивності (COP) та продуктивності холоду – EER, тим ефективніше обладнання.

Чинники, що впливають на вибір теплового насоса:

  • оптимальний тип конструкції пристрою;
  • рівень шуму;
  • параметри класу енергоефективності («А» та вище);
  • наявність необхідного функціоналу та інноваційних рішень (бюджетні моделі, пристрої з автоматикою, віддаленим керуванням та ін.);
  • розміри та дизайн відповідно до інтер'єру.

Щоб тепловий насос для опалення будинку працював із максимальною продуктивністю, житло повинне мати якісну теплоізоляцію. Необхідне встановлення герметичних склопакетів та дверних конструкцій, наявність припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією, теплої підлоги по всій площі приміщень, додаткових опалювальних приладів (радіаторів, фанкойлів, внутрішньопідлогових конвекторів).