Іноді професія дизайнера інтер'єрів змушує заглиблюватися в здавалося б далекі від спеціальності теми. У цій сфері я працюю вже понад 5 років. Працюючи на одному об'єкті мені довелося зайнятися вибором промислового обігрівача. Моделі з різними характеристиками, представлені, наприклад, на сайті https://sigma.ua/price/obogrevateli/, є дуже важливими для багатьох технологічних процесів. Вони необхідні на будівництві, при виготовленні дверей, вікон, нанесенні декоративних покриттів. У процесі досліджень та практичних спостережень я зібрала та систематизувала інформацію про дану кліматичну техніку.

Необхідність промислових обігрівачів на різних об'єктах

Для виготовлення якісної продукції чи виконання будівельно-ремонтних робіт необхідно підтримувати певний температурний режим у виробничих приміщеннях. Для деяких технологічних операцій невідповідність температури 2-3°С вже критично. У цехах, на складах, будівельних об'єктах встановлюються промислові обігрівачі та для різних умов експлуатації вибирається певний вид пристрою.

Вимоги до опалювальних приладів на виробництві:

  • економічна витрата енергоресурсів;
  • безпечна експлуатація;
  • високі параметри потужності;
  • велика площа обігріву;
  • надійність;
  • можливість корекції температурного режиму;
  • тривалий термін служби.

Різні моделі промислових обігрівачів. У центрі стоїть великий чорний обігрівач з металевими ґратами на передній панелі та спрямованим нагору відбивачем. Ліворуч і праворуч від нього розміщено чотири менші за розміром обігрівачі в яскраво-жовтих корпусах із чорними ґратами. Устаткування виглядає міцним та призначене для використання у промислових умовах. Деякі обігрівачі оснащені коліщатками для зручності переміщення.

Особливості вибору промислового обігрівача

Вибираючи опалювальний пристрій для великогабаритного приміщення на сайті https://sigma.ua, слід визначити доступний та найменш витратний вид енергії. Підберіть місце для монтажу – пристрій для підлоги, настінний, стельовий. Ключовий фактор – параметри потужності (приблизно – 1 кВт на площу 10 м 2 ). Краще, якщо з вибором допоможе професіонал, тому що необхідно врахувати особливості утеплення, вентиляції, об'єм приміщення, поставлені завдання з обігріву.

Різновиди обігрівачів промислового призначення

За основу класифікації опалювальних пристроїв взято вид джерела енергії: газ, електроенергія, рідке паливо. Від нього залежать конструкція та принцип роботи обладнання.

Обігрівачі газового типу

Працюють на магістральному або балонному блакитному паливі, яке, перемішуючись із киснем, спалюється у пальнику. Здатні швидко нагрівати великі обсяги повітря, доречні на об'єктах без електропостачання або недостатність лімітів. Крім приміщень з наявністю легкозаймистих матеріалів, на вибухонебезпечних ділянках. Компактні газові обігрівачі найбільш економічні за витратами на вироблення тепла.

Для встановлення обладнання даного типу потрібний узгоджений проєкт, обов'язковий монтаж примусової вентиляції, що виводить продукти згоряння. При експлуатації необхідна підвищена увага до безпеки та регулярні перевірки.

Електрообігрівачі

Найчастіше мають мобільну конструкцію та підходять для зонального тимчасового використання. Пристрій виділяє енергію за допомогою Тена - металевого нагрівального елемента у вигляді спіралі. Він швидко нагріває корпус, що випромінює тепло. Електричні прилади мають компактні габарити, що не виділяють продуктів горіння. Моделі оснащуються вбудованим термостатом чи мають кілька режимів функціонування.

Пристрої мають ряд недоліків: споживають велику кількість електроенергії, висушують повітря. Моделі без конвекції нерівномірно розподіляють тепло, піднімаючи його до стелі та залишаючи повітря внизу холодним.

Обігрівачі з інфрачервоним випромінюванням

Устаткування працює на газу або електриці, випускається у вигляді навісних панелей (стінних, стельових) або приладів, що окремо стоять. У конструкції використовуються нагрівальні кварцові, металеві, керамічні, карбонові елементи. Високу ефективність забезпечує ІЧ-випромінювання з довгими хвилями. Вони нагрівають не повітря, а поверхні предметів, розміщених у приміщенні. Такі обігрівачі максимально економічні, безшумні, швидко опалюють простір, можуть використовуватись на відкритих об'єктах.

Теплові гармати

Компактні мобільні моделі працюють на електроенергії, газі, дизпаливі. Пристрої оснащені системою вентиляторів. Обертаючись, лопаті затягують холодне повітря і виштовхують нагріте. Ефективність нагріву приміщення забезпечується інтенсивною циркуляцією. Циліндричний витягнутий корпус не займає зайвого місця, має коліщатка для переміщення. Пристрій – високопродуктивний, економічний, з автоматичним вимкненням.

Сподіваюся, мої рекомендації допоможуть зробити правильний вибір опалювального пристрою для великого об'єкта.