Види гітар: путівник світом гітар для початківців
Напевно, немає в нашій країні людини, яка б не знала, що таке гітара. Більше того, багато хто навіть намагався зіграти, а хтось навчився і навіть пов'язав з цим інструментом життя та професію. Але, якщо людина далека від музики захоче почати навчання на гітарі, то вона буде збентежена тим, наскільки багато є різновидів інструменту.
Про походження гітари досі багато суперечок. Але більшість учених сходиться на думці, що їй уже понад три тисячі років. За цей час інструмент еволюціонував та розвивався. Сьогодні є кілька класифікацій гітар.
Класична
Цей той інструмент, який став прабатьком всіх інших видів. Вважають, що вона з'явилася в Іспанії, але в результаті арабського віяння. До сучасного вигляду гітара прийшла у 18 столітті. Зараз на ній стоять м'які нейлонові струни. Завдяки цьому полегшилася конструкція. Для гри не потрібні додаткові пристрої – тільки пальці. Але є різновид фламенко, на якому грають лише медіатором. Це пов'язано з тим, що вона має іншу конструкцію та звучання.
Електрична
Щоб витягати звуки з цього інструмента, потрібно підсилювальне обладнання. Без нього гітари не чути, адже вона має цілісний корпус. Сигнал приймає магнітний звукознімач, який встановлюється у корпус. Завдяки цьому можливе подальше посилення сигналу. Крім цього виникає можливість спотворювати та обробляти звуки, щоб отримувати оригінальне звучання. У фірми Yamaha електрогітари досить добрі, тому пропонуємо ознайомитися з ними.
Електрогітари поділяються на кілька підкатегорій:
- Ритм гітара. За назвою можна зрозуміти, що цей інструмент є виконання партій ритму. Вона забезпечує насичений звук, особливо густим він буде у нижньому діапазоні;
- Соло. Тут все зроблено для того, щоб мати можливість швидко перебирати струни. У цьому забезпечується чітке звучання кожної ноти. Звуки виходять різкішими;
- Бас гітара. Цей інструмент необхідний для низького та щільного звучання, за допомогою нього грають ритмічну «пачку» разом із барабанами. Соло-гітара – це основа для побудови гармонії групи;
- Напівакустична. Ця гітара зроблена не із цільного шматка дерева. У ній є невелика порожнина. Проте звучання без підсилювача досить слабке. Проте його особливе звучання потрібний у низці напрямів, наприклад, у джазі. До того ж у такої гітари вага зазвичай невелика.
Електроакустична
Це якийсь симбіоз акустичної та електричної гітар. За своєю суттю це акустичний інструмент, але в корпус вбудований п'єзодатчик, який дає можливість підключити його до підсилювача. При цьому звучання у такої гітари буде таким самим, як у акустичної.
Акустична
За своїм принципом дуже нагадує класичну гітару. Проте між ними є принципова відмінність. В акустичній гітарі використовують металеві струни. Через це їй потрібний більш міцний і важкий корпус. При цьому гриф, як не дбайливо, тонше, а бридж знаходиться поруч з резонаторним отвором. Купити таку гітару можна на https://guitarhouse.com.ua/ru/akustichni-gitari-sigma/. Вона підійде для гри з медіатором чи пальцями.
У акустичних гітар є кілька різновидів:
- Дредноут. Гітара зі збільшеним та трохи прямокутним корпусом;
- Джамбо. Найбільший корпус при цьому він більш витончений та вигнутий;
- Фолк. Це суміш дрдноута та джамбо. Від першої гітари йому дістався розмір та конфігурація грифа, а від другої – форма та вигини.
Як бачимо, новачкові є з чого вибрати.
Залишити коментар