Будівництво, ремонт, оздоблювальні роботи неможливі без використання будматеріалів – це незаперечна аксіома. Кожен матеріал має вимоги до умов зберігання, що створюються на спеціально обладнаних складах. Для підвищення ефективності та продуктивності вантажно-розвантажувальних робіт використовуються навантажувачі з вилами, незамінні у складських приміщеннях та на відкритих територіях.

Якщо ви плануєте відкрити вільний магазин з продажу дверей, будівельних матеріалів або їх склад, вам знадобиться більше інформації, щоб не помилитися з вибором необхідного обладнання. Звернемося до фахівців, щоб дізнатися якомога більше про види та призначення спецтехніки, правила її вибору.

Особливості та різновиди вилкових навантажувачів

Самохідні машини замінюють ручну працю і використовуються при завантаженні-розвантаженні, сортуванні, штабелюванні вантажів на складах відкритого або критого типу. Також їх використовують як підйомне обладнання на логістичних об'єктах, виробничих та агропромислових підприємствах.

Мобільна малогабаритна спецтехніка здатна піднімати на вилах та переміщати важкі предмети. Для виконання цих завдань конструкції навантажувачів є двигун з приводом на підйомний пристрій. Балансувальна противага може мати різну масу, саме вона визначає вантажність машини. Для легких моделей вона становить від 0,5 до 2 тонн, для середніх – до 4 т, важкі піднімають вантажі до 10 т, а великовантажним під силу підйом ваг понад 10 тонн.

Сьогодні в Одесі, Києві, Дніпрі, інших містах України легко вибрати та купити або взяти в оренду навантажувач вилковий надійного бренду з потрібними характеристиками, в доступному ціновому сегменті. Моделі відрізняються типом двигуна, який буває газовим, дизельним, бензиновим, електричним, газобензиновим. За видом кабіни машини можуть бути відкритими та заскленими, з кріслом для оператора або з передбаченим способом роботи в положенні.

Робочий у камуфляжній формі управляє жовтим навантажувачем на будівельному майданчику, переміщуючи піддон із бетонними блоками. На задньому плані видно стопки будівельних матеріалів і частину цегляної будівлі, що будується з краном.

Види навантажувачів за кількістю коліс

Спецтехніка випускається з трьома та чотирма колесами. Перший варіант – найкращий вибір для приміщень з обмеженим простором для пересування та необхідністю маневрувати. Чотириколісні моделі – універсальні, з більшою вантажопідйомністю. Шини навантажувачів з вилами повинні бути якісними та міцними, особливо якщо техніка призначена для переміщення важких предметів агресивними поверхнями. Наприклад, на будівельних майданчиках із гострими фрагментами каміння, арматури, скла.

Експлуатаційні різновиди шин представлені у трьох варіантах. Якщо навантажувач переміщається всередині приміщення з рівною гладкою підлогою, вибираються бандажні шини з ободами – дешевші та простіші в обслуговуванні, забезпечують високу маневреність при малих радіусах повороту.

Для роботи на критому/відкритому складі з високим ризиком проколів краще вибирати шини суцільнолитого (суцільного) виду зі стандартним або швидким складанням. Для їх виготовлення використовується цілісний шматок штучного каучуку, що забезпечує хорошу амортизацію. Найвитривалішими є шини з агресивними протекторами, пневматичного (камерного) виду. Вони відмінно підходять для пересування та роботи на складних поверхнях.

Червоний навантажувач марки Linde піднімає піддон із зеленими будівельними блоками на тлі складу просто неба. На задньому плані видно покладені стоси подібних блоків, упакованих і готових до транспортування, з логотипом "MAXIMA" на білих захисних чохлах. Над усім цим простором здіймається ясне блакитне небо з білими хмарами.

Вибір вилкового навантажувача

Критерії залежать від умов експлуатації. Оснащення моделей може передбачати наявність захватів для предметів циліндричної форми, виштовхувачів, штирів та іншого. Навісне обладнання замінює собою класичні, подовжені вила, що обертаються.

Параметри, яким важливо приділити увагу при виборі навантажувача:

  • вантажопідйомність – маса вантажу, який техніка зможе піднімати та переміщати, не втрачаючи стійкості;
  • цент навантаження – відстань між центром ваги машини та вилкою, змінюється з кутом підйому, масою вантажу, кутом нахилу;
  • тип вантажопідйомника — кількість секцій (2-4);
  • висота підйому – 3-5 м;
  • стійкість – здатність зберігати центр ваги, не перекидатись;
  • вид кабіни — для роботи на відкритих майданчиках, в умовах протягів варто віддати перевагу моделі зі склінням;
  • тип двигуна — вихлопи газу, бензину, дизеля погіршують якість повітря, забруднюють його, тому для приміщень найкраще підходять електрокари.

Для будівельних чи дорожніх робіт варто вибрати машину з ковшем. Специфічне обладнання представлене скребками для збирання снігу, завантажувачами для печі, захватами для шин.

З 1920-х років, коли перший вилковий навантажувач зійшов з контейнера, праця людей значно спростилася. Сьогодні на ринку компактної спецтехніки — великий вибір машин під різні запити. Сподіваємося, наша стаття з рекомендаціями фахівців допоможе вам вибрати оптимальну модель та розпочати чи масштабувати власний бізнес.