Наводити порядок у квартирі або будинку після ремонту – серйозна важка робота. У цій статті ми розмістили поради від спеціалістів клінінгової компанії, як навести лад в оселі з найменшими витратами часу, сил і настрою. У першу чергу, слід розсортувати, зібрати у міцні мішки та вивезти будівельне сміття. Якщо у вас немає власного транспорту, скористайтесь послугою вивіз сміття Дніпро, – просто перейдіть за посиланням. А тепер починаємо прибирання.

Чоловік виносить будівельне сміття з квартири після ремонту. У кімнаті видно великі мішки з уламками плитки, дерев'яними обрізками та іншими матеріалами. Інтер'єр показує ознаки нещодавнього ремонту, з розкиданими інструментами і матеріалами. Підготовка до прибирання та вивезення будівельного сміття.

Підготовчі роботи

Важливо правильно підготуватись до прибирання. Вам будуть потрібні пилосос з насадкою для важкодоступних місць, швабра, ганчірки та серветки, щітка для миття вікон. З побутової хімії слід подбати про наявність миючих засобів універсального типу, для скла, дзеркал, сантехніки. Поверхні від фарби допоможуть очистити ацетон, уайт-спірит. 

Поетапний план наведення порядку:

  • вологе очищення поверхонь від пилу;
  • знищення складних плям;
  • миття вікон;
  • вологе прибирання підлоги;
  • полірування скла та дзеркал;
  • очищення освітлювальних пристроїв;
  • чищення м’яких меблів; 
  • розстелення килимів, розміщення меблів. 

Молода жінка прибирає в сучасній квартирі після легкого ремонту. Квартира чиста і світла, з меблями, включно з диваном, журнальним столиком і книжковими полицями. Жінка в повсякденному одязі використовує пилосос для прибирання підлоги. Навколо неї розташовані інші засоби для прибирання, такі як швабра, ганчірки і відро. Атмосфера яскрава і свіжа, вказуючи на процес ретельного прибирання та організації простору.

Боротьба з пилом

Починайте прибирати зі стелі, потім – стіни, меблі, вікна, двері, предмети інтер’єру. Фільтр звичайного пилососа не призначений для дрібного будівельного пилу. Доведеться збирати його вологою ганчіркою. Частіше міняйте пакети пилососа, щоб пил не летів з отворів у зворотному напрямку. Якщо меблі були накриті під час ремонту, слід пропилососити чохли.

Миття та чищення

Після зникнення пилу можна починати видалення плям від фарби та інших забруднень. Якщо є сильні забруднення, що в’їлись у поверхню, можна використовувати доступні засоби. Гаряча пара з відпарювача або гаряча вода зволожить засохлу пляму і полегшить її відмивання. Будівельний фен допоможе видалити клейові сліди. Уайт-спірит впорається майже з усіма видами забруднень. Але, використовуючи його, слід одягати респіратор. 

Стеля

Натяжну глянцеву конструкцію очищають ледь зволоженою, а потім – сухою ганчіркою, щоб не залишилось розводів. Стелю з ПВХ обережно чистять мікрофіброю. При сильному забрудненні використовують мильний розчин. 

Освітлювальні пристрої

Люстри, світильники, вимикачі, розетки слід очищати вологою щіткою або ганчіркою. Перед цим необхідно обов’язково відключити електроенергію в оселі. Якщо плафони знімаються, треба зняти, помити і висушити їх. 

Стіни

Якщо поверхні пофарбовані, оздоблені декоративною штукатуркою, поклеєні шпалерами, їх краще не мити. У випадку забруднень, очищайте їх точково, делікатними миючими засобами та ніжною м’якою ганчіркою. 

Плитка

Великі шматки затирки обережно видаліть дерев’яним шпателем. Плями від грунтовки прибираються ацетоном. Але спочатку спробуйте його дію на плитку десь у непомітному місці. Також у будівельних магазинах є спеціальні засоби для чищення плитки. 

Сантехніка

Використовуйте засоби побутової хімії, призначені саме для цієї роботи. Акрилову ванну не можна чистити жорсткими щітками, агресивними препаратами. 

Меблі

Всі меблі спочатку слід пропилососити. Дерев’яні предмети інтер’єру протирають вологою, а потім сухою серветкою. Нанесення поліролі забезпечує антистатичний ефект. 

Вікна, двері, дзеркала

Використовуйте хімію для скла і дзеркал. Краще не натирати вікна при яскравому сонці – вода сохне швидко, залишаючи розводи на склі. 

Підлога

Обирайте інструменти та засоби, що підходять саме для вашого типу покриття. Фарбовану дерев’яну підлогу миють теплою чисто водою, ламінат – мильним розчином. Паркет чистять спеціальними засобами, дотримуючись інструкції.

Прості поради допоможуть вам швидко зробити оселю чистою та затишною.