Як легко знайти роботу дизайнеру інтер’єрів на Jooble?
Працевлаштування – справа непроста. У цьому питанні із труднощами зіштовхується мало не кожен молодий спеціаліст. На різних ресурсах у мережі можна знайти оголошення: робота будівельник, бухгалтер, касир і т. ін. За робітничою спеціальністю влаштуватись нескладно. Складніше тим, чиї професії – «нішевого» спрямування, бо роботодавці віддають перевагу лише досвідченим спеціалістам. Як, наприклад, знайти першу роботу дизайнеру інтер’єрів без досвіду?
У цій статті ми зібрали важливі лайфхаки, що стануть у пригоді початківцям під час пошуку першого робочого місця. Поради спеціалістів допоможуть правильно розпочати професійний шлях, не наробити фатальних помилок.
Де шукати роботу
Навіть якщо ви ще навчаєтесь, але маєте велике бажання і час, можна починати працювати. Пошук вакансій за запитом робота архітектор, дизайнер інтер’єрів дасть вам багато проєктів у форматі фріланса. Це – не найкращий вибір для реалізації першого проєкту. Замовник може скористатись вашою недосвідченістю та поставити нереальні вимоги, занизити оплату або взагалі нічого не заплатити. Ви ж не подасте до суду?
Краще знайти бюро або студію, в якій будете робити перші кроки у професії. Нехай посада буде незначною, зарплатня – невисокою, або взагалі безплатне стажування. Ви отримаєте поради від колег, напрацюєте досвід, навчитесь спілкуватись з замовниками, підрядниками, здобудете корисні зв’язки, навички маркетингу.
Як зробити ефективне, дієве портфоліо
Професійне, вражаюче портфоліо, навіть без досвіду реалізації робіт з нього, може допомогти зайняти позицію джуніора в студії. Інколи до уваги беруться навіть навчальні проєкти, якщо вони дійсно заслуговують на увагу досвідчених майстрів. Для розробки портфоліо, вивчайте роботи професіоналів, вчіться у них, запозичуйте їхні вдалі ідеї та інтерпретуйте з особистим баченням. Не соромтесь звертатись до наставників.
Якщо ви самостійно розробляли дизайн власного помешкання, обов’язково додайте його до портфоліо. Зробіть професійні фото з найбільш вдалими рішеннями. Це вже реалізований проєкт, ваш особистий практичний досвід. Розберіть його зі старшими колегами, попросіть допомогти знайти та розібрати помилки. Спробуйте створити вдосконалену версію хоча б у 3D-візуалізації.
Найпоширеніші проблеми дизайнерів-початківців
Під час підготовки перших проєктів новачки не в змозі передбачити багато тонкощів, тому реальність не збігатися з очікуваннями. Основна проблема – невідповідність існуючого процесу роботи очікуваному. Дизайнер – це художник, творець, а реальні замовники обмежують прояви творчості, заганяють в певні «рамки». Ви пропонуєте щось неймовірне, унікальне, а вони прагнуть традиційного, усталеного, стереотипного. Не здавайтесь та не опускайте руки. З часом ваше портфоліо буде ставати все більш професійним, надаватиме вам авторитетності – і до вас будуть прислухатись замовники. Працюйте над проєктами «у теку», для себе, постійно розвивайте та вдосконалюйте свої вміння. Так ви зможете виробити власний неповторний стиль. Тоді попит замовників буде конкретно на нього, а не на звичайні, узагальнені послуги дизайнера інтер’єрів.
Не менш важливі проблеми – технічного плану. Слід знати особливості розміщення комунікацій, дібрати місця розташування розеток. Це треба передбачити, щоб реалізація об'єкта в точності збіглась з плануванням. Щоб запобігти помилкам, треба організувати тісний контакт з підрядниками, навчитись комунікації з ними з метою відстоювання власного бачення проєкту. Ви маєте розібратись в основах їхньої діяльності, щоб мати змогу відстежувати якість роботи. Не соромтесь (по)ставити питання людям, що працюють на об’єкті, консультуйтесь з ними.
Ще одна проблема – матеріали для будівництва та оздоблення. Добирати їх доволі складно, величезний ризик зробити помилку. У цьому випадку вам треба вивчати ринок будматеріалів, цікавитись новинками, зважувати всі «за» та «проти». Взаємодійте з різними матеріалами, порівнюйте зразки, обов’язково узгоджуйте вибір та всі рішення з замовниками.
Способи не наробити помилок:
- не робіть вигляду, що ви все знаєте, якщо треба, не бійтесь сказати: «Я цього не знаю, але швидко розберусь»;
- задавайте якомога більше питань замовнику, максимально деталізуйте проєкт;
- встановіть особисті кордони – повідомте про власний графік та умови роботи;
- заздалегідь оговоріть кількість правок, як ви внесете за поставленою ціною, щоб не працювати безплатно, не затягувати термін здачі;
- використовуйте активну комунікацію, аргументуйте власні доводи, покажіть замовнику, що ви дієте в його інтересах;
- не погоджуйтесь робити правки, що шкодять візуальній або ергономічній частині проєкту;
- адекватно оцінюйте і цінуйте власну роботу, не занижуйте ціни, випромінюйте впевненість і сміливість.
Дизайнер інтер’єру – популярна професія серед клієнтів і роботодавців. Зробити перший крок завжди складно, але інколи саме він відкриває шлях до успішної самореалізації. Щиро зичимо вам натхнення та успіху в обраній професії!
Залишити коментар