Стиль лофт, що зародився в середині XX століття у Нью-Йорку, відображає естетику індустріальних просторів, адаптованих під житлові потреби. Його характерними рисами є відкритий простір, великі вікна, оголені цегляні стіни, бетонні або дерев'яні підлоги та вентиляційні системи «як елемент декору». Важливим аспектом такого простору є меблі, серед яких дивани та ліжка відіграють не лише функціональну, а й естетичну роль. Щоб вам було легше зробити свій вибір, коли ви потрапляєте на сайт з дизайнерськими меблями, пропонуємо поглибитись в тему стиля та роздивитися його риси більш детально.

Лофт-стиль вітальня: просторий сірий диван, килим з довгим ворсом, мінімалістичний настільний світильник, великий арт-об'єкт на стіні, елегантна підлога настільної лампи.

Дизайнерські дивани у стилі лофт - експресія простору та комфорту

Сучасний дизайн інтер'єрів розкриває перед нами всю палітру стилю лофт, який поєднує в собі історичну спадщину та сучасні тренди. В Україні цей стиль набуває особливої популярності, поєднуючи в собі чотири головні напрямки: богемний, індустріальний, гламурний та скандинавський. І осердям кожного з них часто стає диван – не просто елемент меблів, а символ епохи та ставлення до простора.

Напрями лофту при створенні авторських меблів

 1. Богемний – арт-штрихи минулого. У цьому напрямі дивани немов повідають історії старих ательє та художніх майстерень. Вони виглядають затертими, зі штрихами времени, що досягається завдяки майстерно зістареному каркасу та тканині. Це свідчить про креативний підхід у виборі меблів та є виразом духу свободи і неповторності.
 2. Індустріальний – від фабричного цеху до домашнього затишку. В індустріальному напрямі простір немов відгомін старих заводів та фабрик. Тут дивани – це острівці комфорту, вони однотонні, з правильними геометричними формами, що добре поєднуються з атмосферою виробництва, проте водночас додають простору функціональность та сучасний вигляд.
 3. Гламурний – елегантність та шик. Гламурний напрямок лофт зачаровує нетрадиційним поєднанням кольорів та використанням меблів, виготовлених в стилістиці класицизму або бароко. Дивани тут виступають яскравим акцентом, овіяні пастельними тонами, з елементами розкоші, створюючи контраст з лаконічністю лофтових просторів.
 4. Скандинавський – чистота ліній і функціональність. Ідеально поєднує в собі аскетизм і технологічність. Дивани тут переважно білі, вони є частиною аскетичного дизайну, де кожен предмет балансує між функціональністю і стилі

Характерні риси диванів у стилі лофт

Створюючи інтер'єр у цьому стилі, особливу увагу слід приділити вибору м’яких меблів, адже саме вони часто стають центральним елементом в просторі. 

 • Розмір: дивани часто вражають своїми габаритами, займаючи значну частину простору та стаючи місцем для зустрічей та відпочинку.
 • Форма: розмаїття форм - від строгих прямих до углових, полукруглих та модульних конструкцій, це дозволяє вибрати диван для будь-якого планування та розміру приміщення.
 • Матеріали: дивани у стилі лофт часто виготовляються з натуральних матеріалів, з ефектами грубої обробки і старіння. Популярні матеріали для оббивки - це натуральна шкіра, замша, текстиль чи якісні замінники шкіри, які додають меблям особливу текстуру.
 • Колір: однотонність - ключова риса диванів у стилі лофт, хоча іноді допускаються яскраві акценти.
 • Старіння деталей, таких як подлокотники та каркас, а також потертості на оббивці є стильним елементом дизайну. Яскрава фурнітура та декоративна різьба зазвичай відсутні.
 • Функціональність: дизайнерські дивани не лише красиві, а й високофункціональні. Модульні системи дозволяють змінювати конфігурацію меблів залежно від потреб простору та зібрань. Часто дивани оснащені додатковими опціями, такими як вбудовані столики, USB-порти для зарядки гаджетів чи секції для зберігання.

Цікаві факти про стиль лофт та дивани:

 • Поняття походить від англійського слова, що означало промислове або складське приміщення.
 • Одним з перших, хто адаптував лофт під житлове помешкання, був художник Гордон Матта-Кларк в 1970-х роках.
 • У дизайнерських диванах стиль відчувається використанням «сирої» естетики: видимі шви, нерівні краї, ефект «недоробленості» є візуальними трендами.
 • Вироби часто використовуються в кіно і телесеріалах для створення атмосфери сучасного, урбаністичного житла.
 • У деяких моделях з лофт-колекцій можна знайти віддання шани історичним персонажам або подіям, наприклад, дивани з назвами відомих індустріальних районів.

При виборі дивана у стилі лофт, варто спрямувати свою увагу на низку критеріїв, які допоможуть забезпечити не тільки гармонію з обраним дизайном інтер'єру, а й комфорт та довговічність меблів. 

Жінка в чорному вбранні відпочиває на сучасному темно-сірому лофтовому дивані в стильному інтер'єрі з рослиною і чорними шторами.

На що звертати увагу при замовленні диванів

 • Вибираючи диван, важливо переконатися, що він виготовлений з високоякісних матеріалів і відповідає міжнародним стандартам. 
 • Ознайомтесь з відгуками інших покупців та з'ясуйте репутацію виробника.
 • Розмір дивана має бути пропорційним до розмірів приміщення: у маленькій кімнаті великий диван буде виглядати незграбно, тоді як у просторому лофті — стане центром композиції.
 • Зовнішній вигляд дивана повинен гармонійно вписуватися у вибраний стиль інтер'єру: обираючи меблі, зупиніть свій вибір на моделях з лаконічним дизайном, однотонною оббивкою і відсутністю зайвих декоративних елементів.

Дивани у стилі лофт – це більше, ніж просто меблі. Це символ вільного простору, культури, історії, яка пов'язує промислове минуле з комфортом сучасного житла. Вони втілюють філософію мінімалізму та відкритості, при цьому залишаючись максимально функціональними та затишними. Саме тому вибір дивана в стилі лофт може стати визначальним акцентом у дизайні сучасного простору.

Якщо відповідний варіант знайти не вдається, завжди можна замовити виготовлення меблів за індивідуальним проектом. Це дасть можливість створити виріб, який ідеально доповнить ваш простір і відповідатиме всім побажанням.