Історія успіху студії дизайну FILD: від концепції до реалізації
«Нині на ринок виходить багато проектів, в основі яких стоїть особистість, і успіх будь-якого з них залежить від взаємин людей, які в ньому задіяні»
Денис та Катя Вахрамєєви, засновники студії дизайну FILD
Пара Дениса та Каті – це приклад яскравої та успішної співпраці, яка переросла в не менш яскравий союз людей, чиї життєві принципи, художній смак, чуття та потяг до прекрасного співпали на сто відсотків, завдяки чому список успішних студій дизайну України поповнився новим брендом FILD.
У 2012 році компанію заснував Денис Вахрамєєв, який, на момент її створення мав ступінь магістра МІММД, і окрім цього, встиг попрацювати з такими проектами як Pinchuk Foundation, UART-Foundation for Cultural, Julia Woll, Podolyan та багатьма іншими. Крім цього, Денис працював у галузі графічного дизайну, а також розробляв макети для комерційної реклами. До речі, логотип для свого бренду FILD він також створював самостійно. Простий та лаконічний, він привертає увагу завдяки чіткості та графічності. Саме ці характеристики притаманні всім виробам предметного дизайну, які виробляють в FILD. Через рік існування бренду, Денис вирішує розширити діяльність, і починає займатися дизайном інтер'єрів. Саме на цей момент до FILD приєднується Катя Федоренко.
Перша повноцінна колекція предметного дизайну, випущена під брендом FILD, була презентована восени 2014 року і отримала назву Sustainable Origins, назва якої відображає суть колекції зокрема й компанії в цілому. Першими виробами є підлогові лампи із серії SO1 та полиці SO4. Витончені та функціональні вироби виготовляються з металу та натурального дерева, виглядають дуже мінімалістично, акуратно та вишукано.
Їх нейтральність дозволяє органічно вписати виріб практично в будь-який інтер'єр, так як вони не перетягують на себе занадто велику увагу, але разом з тим є чудовим доповненням простору. Головний предмет колекції, з якого почався активний розвиток бренду - це лампа SO1, вдало комбінує конструкцію з металу, дерев'яну основу і текстиль з якого зроблені дроти. Регулювати інтенсивність освітлення можна за допомогою сенсорної панелі, розташованої на круглій дерев'яній базі, що контрастує з тонкою металевою основою Г-подібної форми, до якої кріпиться лампа розжарювання, що випромінює приємне тепле світло.
Окрім ламп у колекцію увійшли полиці, які виконані з металевих листів тих самих базових кольорів, що й лампи (4 на вибір) у поєднанні з дерев'яними панелями природних відтінків. За 6 років роботи компанії FILD значно розширила свій асортимент, запустивши у виробництво велику кількість світильників (підвісних, стельових, настільних), полиць, меблів та декоративних предметів.
Денис і Катя залишилися вірними своєму стилю мінімалізму, і кожен новий предмет продовжує та розвиває початкову ідею стриманості, лаконічності та функціональності. Чіткі, витримані архітектурні форми, строгі лінії, приглушена кольорова гама – все це є рисами роботи студії.
Вироби компанії здобули низку нагород на українських конкурсах предметного дизайну, а також були опубліковані у численних профільних виданнях України. Крім цього, Денис та Катя неодноразово брали участь у міжнародних спеціалізованих виставках, наприклад, Stockholm Furniture Fair (Стокгольм, Швеція), після чого хлопці почали отримувати замовлення не лише в Україні, а й за її межами.
Завдяки активній роботі із зарубіжними ринками, на сьогоднішній день вироби FILD продаються більш ніж у 25 країнах. Потік замовлень спричинив створення творчої студії, яка була відкрита у 2017 році. Дизайн інтер'єру розробили самостійно, тому внутрішній простір повністю відображає уподобання її творців. Воно вміщує офіс, виставковий шоу-рум та виробничий цех.
Простір мінімалістичний та камерний. Колірна гама продовжує тему логотипу, і в інтер'єрі присутні лише два корпоративні кольори: нейтральний сірий і вкраплення жовтого.
Цегляну кладку вирішили зберегти, щоб залишити у приміщенні дух історії. Меблів теж мінімум, тільки необхідні для роботи столи та пуфи, а от освітлення приділили особливу увагу, оформивши все приміщення власними виробами. До речі, їхній підбір зайняв найбільше часу, а самі дизайнери казали, що це була найскладніша частина роботи над інтер'єром простору.
З реалізованих проектів FILD на окрему увагу заслуговує оформлення монобрендового шоу-руму PODOLYAN, який розмістився на одній із центральних вулиць Києва в будинку дореволюційної забудови. Бонус приміщення – арочна вітрина та високі стелі, а мінус – обмежена площа. Тому щоб полегшити простір – меблів тут мінімальна кількість, а сама вона – дуже витончена.
Колірна гама вторить колірній палітрі бренду: насичений чорний у поєднанні зі світлими відтінками сірого. До речі, плитка на підлозі виконана у формі трикутника. Її замовляли спеціально для цього об'єкту і відлили з бетону, прагнучи уникнути звичних форм. На стінах – декоративна штукатурка з навмисно грубою фактурою, а ось усі меблі, декоративні елементи і навіть дверні ручки виглядають дуже легко та витончено.
Освітлення теж авторське. Воно виконане у вигляді ламп Едісона. 36 із них сформовані у квадрат та розташовані у головному залі, створюючи м'яке освітлення у всьому шоу-румі. Інші - прикрашають арочну вітрину, повторюючи її форму. Крім цього, тут є лампи з першої колекції FILD (серія SO6), а також точкові стельові світильники.
На думку архітектора, Слави Балбека, Каті та Денису вдалося проломити бетонний бар'єр українського предметного дизайну та досить швидко перейти від створення концепцій до їх реалізації та продажу своїх робіт не лише в Україні, а й далеко за її межами.
Залишити коментар