Якщо ви шукаєте нестандартні рішення для обігріву будинку, зверніть увагу на внутрішньопідлогові конвектори, що функціонують за принципом природної конвекції, забезпечуючи рух повітряного потоку по всьому приміщенню. Процес починається із захоплення холодного повітря у рівня підлоги, його наступного нагрівання та напрямки вгору до стелі. Після досягнення верхньої частини кімнати повітря остигає і плавно опускається вниз, формуючи стабільний циркуляційний цикл. Такий метод особливо ефективний у просторах з низькими та середніми по висоті стелями. Особливо актуальне їх застосування в зонах з панорамними вікнами, де вони не лише обігрівають простір, але й запобігають втраті тепла та конденсації вологи на склі.

Інтер'єр кімнати з великим вікном, що доходить майже до підлоги, поруч з яким розташований довгий конвектор опалення, вбудований у підлогу. Конвектор закритий чорною решіткою. На задньому плані присутній сучасний дерев'яний стілець з унікальною вигнутою спинкою, пофарбований у білий колір. На стіні висить абстрактне художнє полотно, а в кутку стоїть тканинна ширма або покривало сірого кольору. Підлога виконана з дерев'яних дощок світлих і темних відтінків. Світлий простір і відсутність меблів, крім стільця, надають кімнаті мінімалістичного вигляду.

Конструктивні особливості внутрішньопідлогових конвекторів

Ці опалювальні установки вбудовуються безпосередньо в підлогу, що сприяє збереженню візуальної привабливості приміщення та гарантує однорідний розподіл тепла по всьому просторі. На відміну від інших систем опалення, ці конвектори не призводять до пересушування повітря.

Основою конструкції є металевий корпус, виготовлений з якісної листової сталі та покритий спеціальною фарбою, що запобігає корозії. Цей корпус є фундаментом пристрою.

Найпомітніший елемент конвектора — це верхні грати, виготовлені з алюмінієвих профілів, з'єднаних сталевою пружиною. Унікальна конструкція грат дозволяє їй витримувати значні навантаження, а стандартний крок в 12 мм забезпечує безпеку для дітей і тварин, виключаючи можливість защемлення кінцівок. При необхідності решітку можна легко зняти, згорнути та тимчасово видалити для доступу до внутрішніх компонентів конвектора.

В асортименті представлені різні розміри ґрат, що дозволяє підібрати ідеальний варіант для будь-якого простору – від вузьких коридорів до широких віталень. До того ж наявність різноманітності кольорів та матеріалів забезпечують додаткові можливості для індивідуалізації інтер'єру.

Внутрішня частина конвектора містить нагрівальний елемент, який може бути електричним, так і підключеним до системи водяного опалення будинку. Додатково в пристрій інтегровані термодатчики, термостати та, в деяких моделях, датчики безпеки та панелі управління, які можуть бути виконані у вигляді дистанційних пристроїв. Для посилення конвекційного ефекту моделі можуть бути вбудовані вентилятори, що сприяють більш рівномірному і швидкому розподілу тепла.

Секційний вигляд конвектора опалення, встановленого в підлозі біля вікна. Видно, що пристрій містить чорний ґратчастий елемент зверху, через який тепле повітря піднімається вгору (як показано червоними стрілками), і вентиляційні отвори збоку для циркуляції повітря (сині стрілки вказують на рух повітря). Усередині корпусу знаходяться дві труби, ймовірно, для гарячої води, які забезпечують джерело тепла для конвектора. Також видно, що конструкція конвектора дає змогу вбудувати його безпосередньо в підлогу, забезпечуючи ефективний розподіл тепла в приміщенні та зберігаючи естетичний вигляд без порушення загального дизайну інтер'єру.

Переваги внутрішньопідлогових конвекторів:

 • рівномірний прогрів – вони забезпечують повноцінний прогрів повітря, починаючи від підлоги та закінчуючи стелею, що сприяє витісненню холодних мас та створенню комфортної температури;
 • швидкість прогріву – для досягнення комфортної температури у стандартному приміщенні потрібно лише 15-20 хвилин;
 • висока тепловіддача – немає потреби очікувати, поки нагріється сам опалювальний прилад, оскільки повітря починає нагріватися негайно;
 • естетика – внутрішньопідлогові конвектори не порушують дизайн інтер'єру та дозволяють реалізовувати різні задуми без компромісів;
 • модульність — багато виробників пропонують готові до встановлення рішення, які при необхідності можуть бути доповнені та модифіковані.

Ключові характеристики обладнання

Тип теплоносія: залежно від системи опалення приміщення можна вибрати водяні конвектори, які підключаються до центральної опалювальної системи, або електричні, що потребують лише доступу до електромережі. Інтегруючи внутрішньопідлогові конвектори в систему опалення, можна досягти не тільки ефективного обігріву, але й створити стильний та сучасний простір без компромісів у дизайні.

Тип конвекції: системи з природною конвекцією використовують теплі потоки, що піднімаються внаслідок різниці температур, тоді як моделі з примусовою конвекцією оснащені вентиляторами для підвищення тепловіддачі та швидкого нагрівання приміщення.

Важливо підкреслити, що внутрішньопідлогові конвектори не тільки обігрівають, а й служать бар'єром проти холодного повітря та протягів, що особливо важливо у холодну пору року.

Вибір внутрішньопідлогових конвекторів: рекомендації фахівців:

 1. Розмір приміщення та висота стель. Внутрішньо підлогові конвектори найбільш ефективні в кімнатах зі стелями від 2,5 до 3 метрів. Необхідно підбирати потужність конвектора з урахуванням обсягу приміщення, щоб забезпечити достатнє обігрів.
 2. Місце розташування та встановлення. Конвектори повинні розташовуватись у місцях, де природна конвекція не перешкоджатиме циркуляції повітря. Вони ідеально підходять для приміщень з великими вікнами та низькими підвіконнями.
 3. Продуктивність та енергоефективність. Вибирайте моделі з високим коефіцієнтом енергоефективності, щоб мінімізувати споживання енергії та знизити витрати на опалення.
 4. Шумові властивості. Перевага надається пристроям, що працюють у діапазоні 37-45 дБ, що вважається комфортним рівнем шуму для людини. Якщо тиха робота у пріоритеті – вибирайте конвектори без вентилятора, які забезпечують природний рух повітря та мінімізують поширення пилу та алергенів.
 5. Дизайн та естетика. Конвектори, що інтегруються в підлогу, можуть бути інтегровані в інтер'єр таким чином, щоб вони були практично невидимі. Вибирайте моделі, які відповідають естетичним уподобанням та дизайну приміщення.
 6. Гнучкість та модифікації. Деякі моделі дозволяють додавати або видаляти вентилятори, що надає додаткову гнучкість у регулюванні теплової потужності та циркуляції повітря.
 7. Якість та матеріал корпусу. Вибирайте конвектори з оцинкованим і щільним корпусом, щоб уникнути деформації під час монтажу та запобігти корозії в процесі експлуатації.
 8. Ефективність теплообмінника. Розгляньте мідно-алюмінієві або пластинчасті теплообмінники, які відомі своїми високими показниками тепловіддачі.
 9. Простота обслуговування та доступність запасних частин. Вибирайте пристрої, які легко чистити та обслуговувати, а також зверніть увагу на доступність запасних частин та сервісну підтримку виробника.
 10. Вартість та бюджет. Порівнюйте ціни та функції різних моделей, щоб знайти оптимальне співвідношення ціни та якості, що відповідає вашому бюджету.
 11. Сертифікація та стандарти якості. Переконайтеся, що вибраний конвектор відповідає всім необхідним стандартам та має відповідні сертифікації.

Внутрішньо підлогові конвектори є ідеальним рішенням для обігріву просторів, де традиційне опалення радіатора не підходить або не ефективно. Ці пристрої особливо потрібні у приміщеннях з нестандартними віконними рішеннями, такими як французькі вікна, панорамне скління, а також у місцях зі збільшеною вологістю або особливими умовами, наприклад, на терасах, у зимових садах чи басейнах. Їх універсальність дозволяє використовувати як у житлових будинках, так і в комерційних та адміністративних об'єктах.

Інтер'єр сучасної кімнати з великими панорамними вікнами, через які видно осінній сад. У кімнаті є дерев'яний настил, на якому розташовані два дерев'яні шезлонги, орієнтовані до скляних дверей, і невеликий столик з металевою основою і темною стільницею. По центру зображення розташований басейн із синьою плиткою. Також видно два сучасних білих крісла з вбудованими вазами для рослин, розташовані біля скляної стіни. Підлогове опалення або дренаж видно вздовж скляної стіни, що примикає до дерев'яної підлоги.

Дотримуючись рекомендацій експертів, ви зможете вибрати відповідне обладнання для свого будинку, яке відповідатиме всім вашим вимогам щодо комфорту, енергоефективності та дизайну.