Міжкімнатні двері, як відомо, є важливою частиною інтер'єру будь-якого будинку чи квартири. Вони виконують як практичну, а й естетичну функцію. Дерев'яні двері, особливо з таких порід деревини, як вільха, ясен та дуб, давно завоювали популярність завдяки своєму неповторному зовнішньому вигляду та чудово зарекомендували себе у процесі експлуатації.

Які ж переваги та особливості кожного з цих видів деревини? Давайте ознайомимося з думкою експертів, щоби зробити правильний вибір. Як зразки розглянемо дерев'яні двері від Ман Буд – якісні вироби українського виробництва, які вже здобули довіру.

Білі дерев'яні двері на дві стулки з фрамугою

Міжкімнатні двері з вільхи – недорогий, але довговічний варіант

Двері з вільхи є непоганим вибором для тих, хто хоче використовувати у своєму приміщенні вироби з натурального матеріалу, що поєднує затишний зовнішній вигляд і доступну вартість.

Ольга не може похвалитися яскраво вираженим малюнком, але завдяки рівномірній текстурі вона виглядає акуратно та гармонійно. Універсальне забарвлення добре підходить для мінімалістичних світлих інтер'єрів. Для покращення довговічності та стійкості до зовнішніх факторів рекомендується додаткове покриття дверей із вільхи захисними засобами.

Дерев'яні двері з Вільхи

Переваги вільхових дверей

 1. Легкість обробки та сушіння: вільха не розтріскується та не деформується при сушінні, що спрощує процес виробництва дверей.
 2. Відсутність сколів: попри свою м'якість, такі вироби не мають сколів на торцях під час експлуатації.
 3. Використання в умовах високої вологості: вільху використовують навіть у приміщеннях з високою вологістю, таких як сауни та лазні, що говорить про її стійкість до гниття та грибка.
 4. Нейтральне забарвлення: деревина вільхи може бути пофарбована в будь-який колір завдяки легкості проникнення морилок та лаків.
 5. Доступність: вільха часто використовується у виробництві дверей завдяки своїй доступності та відносно невисокій вартості.

Думка експертів: правильний догляд та обробка можуть зробити ці двері довговічним та практичним рішенням для вашого будинку. Найменша щільність у порівнянні з дубом або ясенем, що може робити її менш стійкою до фізичних ушкоджень. Але при дбайливому зверненні може бути до 20 років.

Двері з ясеня – чудова альтернатива дуба

Вибираючи двері з масиву ясена, ви отримуєте продукт, який можна порівняти з дубом за своїми характеристиками, але більш доступний. Це поєднання високої якості, неперевершеної текстури та привабливої вартості робить двері з ясена чудовим вибором для сучасного житла та офісних приміщень.

Переваги ясенових дверей

 1. Висока твердість: за багатьма показниками, ясен може посперечатися з дубом у плані міцності.
 2. Відмінні експлуатаційні властивості: у ясеня чудові показники зносостійкості та стійкості до механічних впливів.
 3. Менша гігроскопічність: деревина мало піддається впливу вологи, що сприяє збереженню форми та стабільності розмірів виробів.
 4. Чудова текстура: ясен може похвалитися широким спектром відтінків кольорів, тому ясенові двері мають привабливий контрастний малюнок, що надає інтер'єру вишуканий вигляд.
 5. Довговічність: при дбайливому догляді двері з ясеня можуть служити довгі роки без втрати весняного вигляду.

Думка експертів: маючи щільність, порівнянну з дубом, ясен навіть перевершує його за твердістю, досягаючи показника 3,9 за шкалою Брінель. До цього додається в'язкість, пружність і гнучкість, що робить матеріал ідеальним вибором для виготовлення дверей. Професійна обробка та тонування підкреслюють природну красу деревини, пропонуючи споживачеві чудову якість за доступною вартістю.

Дубові двері — синонім якості та респектабельності

Якщо ви шукаєте вищий стандарт якості, неперевершений дизайн і готові інвестувати у двері, які будуть служити десятиліттями, то дубові двері — це правильний вибір. Незважаючи на відносно високу ціну, ваші інвестиції виправдають себе завдяки довговічності, статусу та красі таких дверей.

Дубові двері не просто свідчать про смак господарів, а й служать символом їхнього статусу та респектабельності. Вважаються одним із найдорожчих матеріалів, за винятком рідкісних екзотичних порід.

Дві дерев'яні двері

Переваги міжкімнатних дверей з масиву дуба

 1. Виняткова міцність: дуб – одна із найтвердіших порід деревини, що робить його ідеальним матеріалом для дверей.
 2. Довговічність: дубові двері при правильному догляді можуть слугувати близько 50 років.
 3. Зовнішній вигляд: красива текстура та глибокий колір роблять дубові двері справжньою окрасою інтер'єру.
 4. Багатство відтінків: деревина передбачає різноманітність кольорів, від жовтих до коричневих відтінків, які згодом набувають темнішого відтінку.

Думка експертів: дуб відноситься до сімейства букових, тому йому властива щільність і вражаюча твердість, що вимірюється в 3,7 за шкалою Брінель. Згодом вона тільки збільшується, що гарантує довговічність дверей. Запитайте, чому вироби обходяться дорожче за аналоги з ясена та вільхи? Дуб росте повільніше від багатьох інших порід, що, у поєднанні з його чудовими якостями, робить його одним з найдорожчих матеріалів для виробництва дверей у світі.

Вибір міжкімнатних дверей залежить від індивідуальних переваг, бюджету та умов експлуатації. Вільха – це чудовий вибір для тих, хто шукає економічний варіант із гарним зовнішнім виглядом. Ясен та дуб краще для тих, хто готовий інвестувати у довговічність та винятковий зовнішній вигляд своїх дверей. Знаючи ці нюанси, вам легше зробити свій остаточний вибір.