Передпокій це візитна картка будь-якого дому або квартири. Помилково вважати це просто місце для зберігання речей. Насамперед це простір, який може відображати ваш стиль та характер. 

Оформлення передпокою заслуговує на особливу увагу, адже правильно обрані деталі можуть робити ваш дім ще затишнішим та функціональним. Адже саме в прихожу ми входимо з вулиці, приносячи з собою проблеми та втому, тому приміщення повинне миттєво розслабити й подарувати домашній спокій.

Передпокій в квартирі

Особливості оформлення передпокоїв

Через те, що це найпрохідніша зона, тому до всього, що в ній знаходиться, висуваються підвищені вимоги. Особливо не рекомендовано заощаджувати на меблях. Краще вибрати бюджетні варіанти, наприклад такі https://fmebli.com.ua/peredpokii, але від надійного виробника. Це буде гарантією, що ви купите міцні речі, не витратите гроші даремно. Далі треба визначитися з декором та іншим оздобленням.

Кілька секретів оформлення затишних передпокоїв від експертів

 • Функціональність на першому місці – використовуйте меблі, які максимально оптимізують простір: компактні шафи для взуття, гачки для одягу та аксесуарів.
 • Освітлення – часто прихожі бувають досить темними, тому правильно підібране освітлення додасть простору світлості та відкриє нові грані інтер'єру. 
 • Дзеркала – допоможуть зробити простір світлішим та оптично більшим.
 • Декор — невеликі елементи можуть надати вашому передпокою унікального характеру. Це може бути креативний годинник, оригінальний килимок або елегантні вази.
 • Кольорова палітра – оберіть нейтральні тони для основного оформлення, які можна доповнити яскравими акцентами, наприклад, біла стіна з яскравими гачками або креативним настінним малюнком.
 • Організація простору — використовуйте різні коробки, кошики та шафки для зберігання різних речей. Це допоможе уникнути безладу та зберегти порядок у передпокої.

Вибір кольору передпокоїв

Обираючи кольори важливо враховувати декілька факторів: розмір приміщення, освітленість, функціональне призначення та загальний стиль дому чи квартири. Колір може впливати на настрій, а також візуально змінювати пропорції простору. 

Кілька порад при виборі кольорової гамми

 • Світлі кольори (білий, бежевий, світло-сірий) зроблять простір візуально більшим та світлішим. Це особливо актуально для малих або темних прихожих.
 • Теплі кольори (персиковий, жовтий, теплий бежевий) створюють атмосферу затишку та гостинності.
 • Холодні кольори (блакитний, світло-зелений, лавандовий) додають простору свіжості та відчуття простору.
 • Темні кольори (темно-сірий, коричневий, бордовий) можуть створити атмосферу розкоші та елегантності, але важливо використовувати їх у комбінації з достатнім освітленням, щоб простір не виглядав надто темним.
 • Акцентні стіни — якщо ви бажаєте додати яскравості або неповторності інтер'єру, розгляньте можливість створення акцентної стіни.
 • Комбінації кольорів — використовуйте 2-3 кольори для створення гармонійного та цілісного образу. Наприклад, світла стіна з темними меблями або комбінація теплих і холодних тонів.
 • Фактура та декор — обрані кольори можна доповнити різними фактурами – матовою, глянцевою чи текстурованою фарбою, декоративною штукатуркою або настінними покриттями.
 • Пам'ятайте, що прихожа є візитною карткою вашого дому, тому вибір кольору має відповідати загальному стилю житла та вашим особистим уподобанням.

Кольорова гамма передпокою

В якому стилі оформити приміщення передпокоїв?

При виборі стилю важливо враховувати особисті уподобання, функціональність та загальний дизайн вашого житла. Передпокої не повинні вибиватися з загальної дизайнерської ідеї. 

Популярні стилі оформлення передпокоїв:

 1. Класичний стиль — характеризується використанням традиційних матеріалів, таких як дерево, мармур, текстиль. Меблі з різьбленнями, великі дзеркала в золочених рамах та антикварні аксесуари підкреслюють розкіш і елегантність.
 2. Модерн — лаконічність форм, геометричні малюнки, відсутність зайвих декоративних елементів. Часто використовують метал, скло та інші сучасні матеріали.
 3. Скандинавський стиль — основні принципи: світлість, простота та функціональність. Переважають світлі тони, дерев'яні меблі, текстиль з натуральних матеріалів.
 4. Лофт — відкриті комунікації, «грубі» текстури, такі як неоштукатурені стіни або металеві елементи. Ідеальний для сучасних квартир та студій.
 5. Еклектика — сміливе поєднання різних стилів, текстур та кольорів. Головне – зберегти гармонію та цілісність інтер'єру.
 6. Мінімалізм — в основі цього стилю лежить принцип "менше — краще". Функціональні меблі, мінімум декору, нейтральна кольорова палітра.
 7. Кантрі або «сільський» стиль — характеризується використанням природних матеріалів, ручної роботи аксесуарів, м'яких пастельних відтінків.

Передпокій має виконувати ряд функцій: зберігання одягу, взуття, ключів, сумок та інших речей, які ми використовуємо щодня. На жаль, часто ми не приділяємо їх оформленню необхідну кількість уваги та часу. 

Спробуйте забезпечити достатню кількість гачків, шаф, полиць, інших систем зберігання та побачите як трансформується це приміщення, стане більш зручним та затишним. Не варто забувати про декор. Навіть маленькі акценти, такі як дзеркала, картини або вазони, допоможуть додати завершеності та зробити передпокої затишними.

Передпокій в скандинавському стилі