Забезпечення родини чистою свіжою водою – це першорядне завдання кожного, хто дбає про здоров’я близьких людей. Незалежно від джерела водопостачання (централізована водопровідна система, свердловина, колодязь) потрібна фільтрація від різних видів забруднень. У цій статті ми наведемо рекомендації спеціалістів щодо вибору оптимального виду фільтруючого пристрою. Також радимо вам розглянути рейтинг фільтрів для води, щоб визначитись з потрібною моделлю. 

Параметри, на які слід звернути увагу при виборі

Фільтри різняться габаритами, функціоналом, частотою та складністю заміни фільтруючих елементів, ціною. Їх встановлюють на вході у будинок для грубого очищення від механічних часток, нерозчинних суспензій, зниження концентрації хлору, солей, пом’якшення. Для розміщення у кухні підходять моделі, що виконують тонку очистку. Вони видаляють до 99% забруднень, покращуючи якість та смак води, призначеної для пиття та приготування їжі.

Критерії вибору фільтруючого обладнання:

  • якість води;
  • призначення;
  • місце розміщення;
  • об’єми споживання;
  • функціонал фільтра;
  • робочий ресурс;
  • додаткові опції;
  • потреба в обслуговуванні. 

Фільтр-глечик

Глечик – найкращий варіант для використання на дачі невеликою родиною. Він недорогий, простий в експлуатації, мобільний, компактний, з сучасним дизайном. Ресурс змінного картриджа, призначеного для механічної, хімічної та біологічної очистки, становить до 250-300 літрів. У якості фільтруючого елемента використовуються активоване вугілля, цеоліт, шунгіт, іонообмінна смола, антибактерицидні добавки. Недоліки пристрою – не найвища якість очищення, обмежена місткість, потреба у частій заміні картриджів. 

Прозорий водяний фільтр-глек з брендом "Brita" на передньому плані та три замінні картриджі для фільтра з маркуванням "MAXTRA+" в рядок під ним.

Магістральні фільтри

Такі пристрої встановлюються у труби, мають вигляд колби з фільтруючими елементами всередині. Існують моделі, призначені лише для холодного водопостачання та для гарячого (універсальні). Пристрої різняться формою корпусу, типами картриджів, продуктивністю та втратами рідини. Одноступінчасті виконують механічну очистку; двоступінчасті додатково видаляють хлор та органіку, неприємний запах; триступінчасті пом’якшують воду. Недоліками пристроїв є складність монтажу, висока вартість.

Три прозорі водні фільтри з синіми кришками та міжсоединеннями з латуні, поставлені поруч. Усередині фільтрів різні типи картриджів: перший з активованим вугіллям, другий з поліпропіленової вати, третій також з поліпропіленової вати, але з більш грубою структурою.

Проточні фільтри 

Існують різні за розміром прилади, які встановлюються неподалік крану. Вони монтуються на стіну, в технічну нішу, на сам кран. Як і у магістральних фільтрах, вода послідовно проходить декілька етапів очищення. Типи картриджів добираються в залежності від функціональних потреб: видалення хлору, важких металів, пом’якшення. Змінні елементи для проточних пристроїв недешеві, але якість очищення – відмінна. Ресурс картриджів – до 3000 літрів. 

Трьохетапна система очищення води бренду "ecosoft", включає три білі фільтр-корпуси під назвою "STANDARD" і стильний кран хромованого вигляду справа.

Фільтри зі зворотнім осмосом

Це – дорогі моделі, але їхній функціонал дозволяє максимально очистити воду – на 99%. Основний діючий елемент пристроїв являє собою мембрану з мікроскопічними отворами. Крізь неї немає доступу до питної води найдрібнішим забруднюючим часткам, включаючи хімічні сполуки, бактерії, мікроорганізми, навіть віруси. Система зворотного осмосу – багатоступінчаста. Спочатку рідина проходить попередню очистку, щоб грубі домішки не пошкодили мембрану. У першій колбі видаляються бруд, пісок, іржа. Друга служить для видалення органічних сполук і хлору. У третій колбі – рідина, позбавлена пилу, дрібних частинок розміром більше 1 мкм. 

Під час мембранної фільтрації вода проникає крізь пори (D=0,0001 мікрон) синтетичного матеріалу, згорненого у рулон. Отвори пропускають лише молекули води та газів, що її насичують. Все інше стікає у каналізацію. Сталевий бак з емалевим покриттям слугує для автоматичного накопичення очищеної води (4-12 л). Ресурс картриджів – 8000 літрів. Встановивши мінералізатор, можна додати до рідини природну кількість натрію, магнію, кальцію. Мінуси системи – габаритні розміри, невелика швидкість очистки, втрати до 2/3 води. Всі можливі недоліки покриває найвища якість отриманої води. Головне – правильно вибрати якісний комплект фільтрів для зворотного осмосу.

Система зворотного осмосу "ecosoft" серії "ABSOLUTE", що включає три білі фільтр-корпуси та накопичувальний бак, поруч з сучасним краном з двома важелями.

Сподіваємось, інформація, яку ви отримали, допоможе вам у виборі оптимального варіанту фільтру. У вашій оселі завжди буде чиста, якісна вода.