Труби сталеві електрозварні: інновації та технологічні тренди у виробництві
Незважаючи на появу новітніх матеріалів, труби зі сталі не втрачають популярності. Попит на шовний трубопрокат пояснюється універсальністю його експлуатації, невисокою вартістю та відмінними фізико-технічними якостями. Сталеві електрозварні труби популярні в багатьох різноманітних галузях. У цій статті спеціалісти компанії https://steelgroup.com.ua/ коротко і доступно нададуть інформацію про види даного сталепродукту, особливості виробництва, сферу застосування, експлуатаційні переваги. Також ви дізнаєтесь про трендові технології у виробничому процесі, які надають трубам додаткової міцності та витривалості.
Різновиди сталевих електрозварних труб
Для виготовлення електрозварних труб використовується листовий прокат. Після формування виробів його зварюють високочастотними струмами. Вартість такої технології не є дуже високою, а отримані вироби мають високі показники міцності. Типи трубного прокату визначаються за технологією формування. Прямошовні труби мають поздовжні шви — один або два, паралельні осі виробу. Спіральношовні – зварюються по спіралі, виробляються з рулонного матеріалу.
Температура металу для формування виробів також є класифікатором. Якщо формується холодний лист, то труби – холоднодеформовані, а гарячий – гарячедеформовані. У процесі виготовлення виробів першого типу використовуються різне сучасне трубоелектрозварювальне обладнання. Для виконання гарячої деформації призначене безперервне пічне зварювання з відповідними агрегатами. Труби бувають не лише з круглим перерізом, але й профільні – з прямокутним, квадратним, овальним, краплевидним та інші.
Експлуатаційні переваги сталевих електрозварних труб зі сталі:
- універсальні в застосуванні;
- легко укладаються та монтуються;
- надійні, довговічні;
- відрізняються підвищеним запасом міцності;
- для них достатньо мінімального обслуговування;
- здатні до витримування значного внутрішнього тиску;
- нечутливі до будь-якого деформаційного та ударного навантаження.
Застосування електрозварних сталевих труб
Найбільш стійкими до впливів зовнішнього середовища та коливань тиску всередині труби є вироби прямошовного типу, виготовлені з вуглецевих, легованих, низьколегованих сталей. Ними транспортуються рідини з різними хімічними властивостями, газ у газопроводах низького тиску. Такий прокат при будівництві можна сміливо розміщувати на поверхні землі та під нею, облаштовувати сільськогосподарські системи поливу. Виробництво забезпечує різні галузі промисловості трубами з широким сортаментом щодо діаметру та товщини стінок.
Зі сталевих електрозварних труб з різною геометрією профілю зводять несучі каркаси об’єктів різного призначення. У них, як у захисних кожухах, прокладають дроти, кабелі, пластикові канали комунікацій. З трубопрокату виготовляються опори для трубо-, водопроводів, мереж з теплоносіями. Сталеві шовні труби необхідні при створенні системи каналізації, димоходу, вентиляції. Дорожнє будівництво та благоустрій використовують труби в якості стовпів, відбійників, направляючих, дренажних елементів, опор для організації освітлення. З них виготовляються конструкції спортивних, дитячих майданчиків, альтанок, огорожі та перегородки.
Способи виробництва з використанням інноваційних технологій
Для процесу виготовлення електрозварних труб застосовуються трубозварювальні стани. Зі сталевих смуг, стрічок, листів формуються заготівки, кромки яких зварюються. Труби малого та середнього діаметру виробляються безперервним методом, великогабаритні та багатошарові – дискретним. Вироби, до експлуатаційних характеристик яких ГОСТом не висуваються підвищені вимоги, зварюються дуговим, індукційним способом, електропором, постійним струмом.
При наявності особливих, суворих вимог, використовуються новітні методи зварювання. Кромки заготівок з’єднують за допомогою високочастотних струмів, електронно-променевого апарату, плазмового, ультразвукового обладнання, електрозварювання в інертно-газовому середовищі. Виготовлені за такими технологіями труби майже не поступаються безшовним у надійності та міцності.
Спосіб високошвидкісного безперервного зварювання забезпечує підвищену точність та якість швів. Композитні покриття збільшують термін експлуатації труб, надаючи їм надійні антикорозійні якості. На виробництвах застосовуються інноваційні автоматизовані системи контролю, моніторингу та регулювання, які значно покращують характеристики кінцевого продукту: магнітнопорошковий та ультразвуковий контроль, внутрішні системи відеокамер. Все це сприяє високій якості, ефективності, продуктивності готових труб.
Залишити коментар