Прибирання пилососом — це швидко, зручно та ефективно. Потужний побутовий прилад позбавить від пилу та сміття килимові та гладкі покриття для підлоги, м'які меблі, штори. Пристрій та спосіб функціонування пилососів практично однакові, відрізняються лише типи фільтрів. Розглянемо їх особливості.

пилосос у розібраному вигляді, де видно фільтр

Перший ступінь очищення

Насамперед сміття потрапляє у мішок чи контейнер. Вони ж уловлюють до 80% пилу. У міру заповнення ємкості повітря фільтрується дедалі гірше. Якщо великі частинки пилу осідають, дрібні можуть викидатися назад у приміщення. Це стосується моделей, які видують повітря. Щоб техніка краще працювала, потрібно часто міняти чи спорожняти та очищати пилозбірник.

Вхідні фільтри бувають паперовими, поролоновими та зробленими з деревного вугілля. Мити можна лише синтетичні губчасті у міру забруднення. Паперові та вугільні потрібно періодично замінювати. Частота залежить від забруднення приміщення. Виробник надає рекомендації в інструкції. Вихідний фільтр необхідний для очищення повітря, що викидається. Він не пропускає пил та не допускає зворотного забруднення.

В інтернет-магазині Eldorado.ua представлені різноманітні моделі фірмової техніки та підібрати потрібний варіант можна в онлайн-режимі за характеристиками. Існує кілька типів фільтрів. Якщо ви хочете купити пилотяг Karcher, звертайте увагу на цей параметр. Оплачуйте товар зручним способом та замовляйте доставку по Україні.

Фільтр пилососу до очищення, весь у пилу... брр...

Різновиди фільтрів

Кожен виробник впроваджує власні розробки, тому багато фільтрів унікальні. Але є кілька основних видів. Відмінність закочується в ефективності затримання частинок та термін служби. Типи фільтрів:

  1. Аквафільтр. Очищає повітря у воді. Багато зволожені частинки — навіть найдрібніші — осідають у ємності.
  2. Циклонний. Усередині створюється вихор, частки прилипають до стін і потрапляють у пилозбірник.
  3. HEPA. Найефективніший фільтр, який часто доповнює перелічені вище. Очищає від найдрібніших частинок (пилки, пилових кліщів).

Тим, хто страждає на алергію, варто звернути увагу на останній вид фільтра. Одноразові паперові НЕРА недовговічні, їх не можна чистити. Багаторазові виготовлені із фторопласту. Їх можна мити і важливо добре просушувати перед повторним використанням. Якщо дбаєте про своє здоров'я і хочете досягти максимального очищення, вибирайте фільтри, які утримують найдрібніші частки.