Вінілова плитка — це композитне підлогове покриття, яке нагадує листковий пиріг. Кожен із шарів виконує свою специфічну функцію. Покриття відмінно чинить опір впливу води та температурних коливань, роблячи її ідеальним вибором для внутрішніх приміщень і відкритих веранд.

Характерні особливості вінілової плитки

ПВХ плитка об'єднує в собі найкращі властивості різних підлогових покриттів — ламінату, лінолеуму, керамічної плитки, що перетворює її на універсальний і стильний варіант для будь-якого інтер'єру.

Переваги вінілу на тлі інших покриттів

 • Від ламінату вінілова плитка успадкувала "формат дошок" і замковий спосіб монтажу, який легко освоїти навіть без професійних навичок. Характерний друкований малюнок, що імітує дерево, і різні класи зносостійкості роблять матеріал гідною альтернативою покриттям з ламінату.
 • Від лінолеуму — взяла 100% вологостійкість. Це дає змогу укладати її навіть на кухні, в коридорі або ванній кімнаті, де присутня підвищена вологість. Відмінність від лінолеуму полягає у відсутності пресованої тирси, паперу та інших матеріалів, які реагують на воду. 
 • У порівнянні з керамічною плиткою, багато варіантів дизайну вінілової плитки в точності повторюють декор кераміки. Це особливо актуально для вас, якщо ви шукаєте альтернативу традиційній кераміці на кухню або в передпокої, але при цьому хочете зберегти стилістику матеріалу.

Структура плитки з вінілу

 1. Захисний шар (верхній шар). Він захищає плитку від стирання, подряпин, ультрафіолетового випромінювання та інших пошкоджень. Зазвичай він виготовлений з поліуретану і може бути матовим або глянцевим.
 2. Декоративний шар. Саме тут знаходиться зображення, яке видно на поверхні плитки. Сучасні технології дають змогу відтворювати текстури та відтінки деревини, каменю, кераміки та інших матеріалів із високим ступенем реалістичності.
 3. Основний шар із ПВХ. Це найтовстіший шар плитки, який забезпечує її міцність і стійкість. Він складається з полівінілхлориду, пластифікаторів та інших компонентів, що робить його гнучким і стійким до впливу вологи.
 4. Стабілізуючий шар або шар балансу. Цей шар призначений для запобігання спотворень плитки, таких як вигин або розширення чи стиснення під впливом температурних змін.
 5. Основа або нижній шар. Залежно від моделі, цей шар може бути виготовлений з ПВХ, войлоку або інших матеріалів. Він дає додаткову міцність плитці та забезпечує кращу адгезію до клею або основи під час встановлення.

У деяких випадках магазин вінілових покриттів може запропонувати вінілову плитку з додатковими шарами, такими як акустичні для поліпшення звукоізоляції або антиковзаючими.

Основні переваги ПВХ-плитки

 • Простота монтажу: більшість типів ПВХ-плитки легко встановлюються, а деякі з них навіть можна монтувати самостійно завдяки кліковій системі з'єднання або основі, що сама клеїться.
 • Водонепроникність: ПВХ-плитка відмінно підходить для вологих приміщень, таких як ванні кімнати, кухні або підвали, оскільки вона водонепроникна.
 • Стійкість до ковзання: багато моделей ПВХ-плитки мають поверхню, стійку до ковзання, що робить їх безпечним вибором для ванних кімнат та інших вологих зон.
 • Довговічність: за правильного догляду вінілове покриття може служити багато років без видимих ознак зносу.
 • Стійкість до плям і легкість догляду: ПВХ-плитка легко очищається від бруду і плям, що робить її ідеальним вибором для будинків де є діти або домашні тварини.
 • Теплоізоляція і звукоізоляція: покриття має хороші теплоізоляційні властивості, а також може знижувати рівень шуму в житлових приміщеннях.
 • Зовнішній вигляд: сучасні технології дають змогу створювати ПВХ-плитку з реалістичними текстурами та малюнками, що імітують дерево, камінь або кераміку.
 • Комфорт під ногами: на відміну від каменю або керамічної плитки, вініл м'якший і тепліший на дотик.
 • Вартість: у більшості випадків ПВХ-плитка коштуватиме дешевше, ніж натуральні матеріали, такі як дерево або камінь.
 • Антибактеріальні властивості: деякі варіанти вінілової плитки мають антибактеріальні та антимікробні властивості.

Укладання вінілової плівки

Різниця вінілової плитки за способом укладання 

Цей параметр впливає на процес монтажу і на те, як швидко і легко буде проводитися встановлення плитки. 

Клейова вінілова плитка (або плитка на клейовій основі)

Ця плитка потребує спеціального клею для встановлення на підготовлену основу. Клей наноситься на основу, а потім плитка укладається зверху.

Переваги: надійне і довговічне укладання, менше шансів, що плитка зрушиться в процесі експлуатації.

Недоліки: потрібен додатковий час на підготовку й укладання; може бути необхідна професійна установка.

Вінілова плитка із замковою системою (або клік-системою)

Цей тип плитки обладнаний замками на краях, завдяки яким плитки з'єднуються між собою, подібно до ламінату.

Переваги: Швидкий і відносно простий процес встановлення без використання клею; можливість демонтажу та повторного використання.

Недоліки: Може потребувати додаткового підкладкового покриття; потрібне акуратне укладання для запобігання проникнення вологи в шви.

Самоклейна вінілова плитка

Ця плитка має клейове покриття на зворотному боці, яке активується при видаленні захисної плівки.

Переваги: Простота і швидкість установки без необхідності використовувати зовнішній клей.

Недоліки: Може не бути такою довговічною, як інші види; найменш підходить для встановлення в місцях з високою вологістю або змінами температури.

Сфери застосування вінілової плитки

Вінілова плитка відома своєю високою міцністю і стійкістю, що робить її популярним вибором не тільки для квартир і приватних будинків, а й для громадських приміщень, включно зі спортивними клубами, ресторанами, барами, офісами і діловими будівлями.

Основний поділ вінілової плитки йде за класами зносостійкості. Класи вінілової плитки вказують на те, де і як краще застосовувати дане покриття.

Класи побутового застосування (21-23):

 • 21 клас: легке навантаження. Підходить для спалень, дитячих кімнат або інших приміщень з низьким рівнем прохідності.
 • 22 клас: середнє навантаження. Ідеальний для готельних кімнат, їдалень і коридорів у приватних будинках.
 • 23 клас: високе навантаження. Підходить для кухонь, галерей та інших місць з високим рівнем прохідності в будинку.

Класи комерційного застосування (31-34):

 • 31 клас: легке навантаження. Використовується в невеликих офісах, готельних лобі та інших місцях з невисокою прохідністю.
 • 32 клас: середнє навантаження. Підходить для офісів, бутиків, класних кімнат, ресторанів і кафе.
 • 33 клас: високе навантаження. Ідеальний для магазинів, торгових залів, великих офісів та інших місць з високою прохідністю.
 • 34 клас: дуже високе навантаження. Використовується в місцях з найвисокою прохідністю, як-от торгові центри, аеропорти та станції метро.

Ресторан на підлозі якого укладена вінілова плитка

Класи промислового застосування (41-43):

 • 41 клас: легке навантаження. Підходить для невеликих складів або робочих зон з невисоким рівнем активності.
 • 42 клас: середнє навантаження. Використовується на великих складах, автосервісах і робочих майстернях.
 • 43 клас: високе навантаження. Призначений для промислових підприємств, виробничих цехів та інших місць з екстремальним навантаженням.

Вінілова плитка стає дедалі популярнішою не тільки через свою функціональність, а й завдяки можливостям, які надає дизайнерам. Вона пропонує практичне і стильне рішення для будь-якого інтер'єру, поєднуючи в собі красу, міцність і зручність догляду. Спеціалізований магазин ламінату пропонує вам обрати відповідний варіант підлогового покриття для свого приміщення. Замовляючи вінілову плитку з декором під камінь, дерево або кераміку, можна знайти ідеальний компроміс між практичністю, вартістю та зовнішнім виглядом.