Сучасний склад для магазину будівельних матеріалів має бути не тільки містким, а й функціональним, щоб забезпечувати швидкий доступ до товарів та їхнє ефективне переміщення. Розгляньмо, які поради пропонують професіонали для організації нового складу або модернізації наявного. Це допоможемо вам заздалегідь підготувати приміщення під відкриття бізнесу, закупити стелажі та інші металеві меблі, пластикову тару, замовити міцні та зручні ворота, навантажувальну техніку, встановити ПВХ-завіси та інше.

Основні аспекти

Організація сучасного складу для магазину будівельних матеріалів передбачає комплексний підхід, включаючи вибір відповідного приміщення, оптимізацію складських процесів, впровадження сучасних технологій та забезпечення безпеки.

Вибір приміщення та планування

Склад має бути розташований у логістично зручному місці з гарним доступом для транспортних засобів. Підберіть розмір приміщення, виходячи з асортименту та обсягу товарів. Планування має забезпечувати легкий доступ до матеріалів та швидке переміщення товарів.

Створіть спеціалізовані зони для різних типів товарів, враховуючи їх розмір, вагу та частоту використання. Повинні бути виділені окремі ділянки для приймання, зберігання, збирання замовлень, пакування та відвантаження. Планування має скорочувати відстань, на яку переміщуються товари, і бути логічним та інтуїтивно зрозумілим.

Грамотне зонування та організація зберігання

Розділіть склад на зони для зберігання різних типів будматеріалів. Наприклад, сипучі матеріали, інструменти, кріплення для спрощення їх пошуку та обліку. Використання пластикових палет покращує гігієну та спрощує переміщення вантажів, а також підвищує їхню довговічність у порівнянні з дерев'яними.

Для будівельних матеріалів особливо важливими є посилені палетні стелажі, консольні стелажі для довгомірних предметів, таких як труби або дошки, та бокси для зберігання дрібних предметів.

Полегшити процес навантаження та вивантаження товару, його транспортування вам допоможе пластиковий піддон, який у порівнянні з пластиковими аналогами значно легший за вагою.

Складське приміщення з синіми пластиковими палетами у передньому плані та чорними стелажами на задньому плані.

Переваги пластикові палет

 • Займають менше місця і їх не потрібно штабелювати, на відміну від дерев'яних, які можуть створювати до двох з половиною метрів заввишки.
 • Пластик на 100% підлягає вторинному переробленню, на відміну від дерев'яних палет, які часто відправляються на звалище або спалюються під час пошкодження.
 • Довговічність – такі піддони не ламаються і не розтріскуються навіть при грубому поводженні завдяки своєму цілісному дизайну.
 • Гігієнічність – не приваблюють термітів та не сприяють поширенню грибка та бактерій, на відміну від дерев'яних.
 • Шоста перевага — гнучкість використання пластикових палет, які дозволяють розміщувати на них різні типи та розміри товарів.
 • Піддони із пластику безпечніші та зручніші у використанні, оскільки вони не мають гострих країв та цвяхів, що знижує ризик пошкодження товарів у процесі транспортування.

Для збільшення місткості та зберігання габаритних вантажів у коробках рекомендується використовувати мезонінні стелажі, що створюють додатковий рівень зберігання, ефективно подвоюючи площу складу.

Три зображення складських стелажів: порожні оранжево-сині, заповнені червоними коробками і високі сині з палетами.

Складська логістика

Цьому пункту варто приділити не менше уваги, адже використання системи складського обліку для відстеження запасів у реальному часі прискорить роботу.

Розробіть оптимальні маршрути для комплектування замовлень, щоб скоротити час складання та зменшити фізичні навантаження на працівників. Використовуйте автоматизовані системи зберігання та вилучення товарів, що дозволить скоротити помилки та прискорити процес обробки замовлень.

Технологічне обладнання

Введіть WMS для оптимізації всіх складських операцій. Використовуйте технології сканування для швидкої та точної ідентифікації товарів. Забезпечте наявність якісних вилкових навантажувачів, гідравлічних візків та ручних тачок, які будуть підходити для ваги та розміру товарів, що переміщуються. Купуйте палетні стелажі та інше обладнання для оптимізації товарів. Докладніше про їх асортимент ви зможете дізнатися тут. Не забувайте, що оптимальне використання вертикального простору дозволяє збільшити площу зберігання без розширення площі складу.

Безпека та захист

Встановіть сучасні протипожежні системи та проведіть навчання персоналу діям у разі пожежі. Забезпечте контроль за складом за допомогою систем відеоспостереження. Розробіть систему контролю доступу на склад, щоб запобігти крадіжкам та підвищити безпеку.

Персонал

Проводьте регулярне навчання персоналу найкращим практикам складського господарства та безпеки. Продумайте систему мотивації підвищення продуктивності та зниження плинності кадрів.

Складське приміщення з високими стелажами, заповненими коробками та товаром на палетах. У передній частині фотографії видно вилочний навантажувач жовтого кольору, який перевозить кілька коробок на палеті. Системи освітлення включені, і склад здається добре організованим та чистим.

Додаткові аспекти для організації магазинного складу

 1. Енергоефективність – встановлення енергоощадного освітлення та систем кондиціювання повітря для створення оптимальних умов зберігання.
 2. Гнучкість і масштабованість — планування складу з можливістю легкого перепланування та розширення в майбутньому. Модернізація складу є складним завданням, але вона відіграє критичну роль у підвищенні загальної ефективності бізнесу. Якість та оперативність роботи компанії безпосередньо пов'язані з тим, наскільки добре організований склад.
 3. Навчання персоналу — регулярне навчання співробітників правилам безпеки та використання нових технологій.
 4. Управління поверненнями — організація окремої зони для обробки повернутих товарів та їхнього швидкого перепродажу чи утилізації.
 5. Заходи безпеки – безпека має бути на першому місці. Вживіть заходів для захисту працівників, таких як відповідне навчання, засоби захисту, чітка сигналізація та бар'єри, де це необхідно.
 6. Практики підвищення ефективності – розгляньте такі практики, як перехресне відвантаження для скорочення часу обробки та система «точно вчасно» для зменшення потреби у зберіганні.
 7. Технічне обслуговування та приміщень допоможе запобігти аваріям та продовжити термін служби інфраструктури складу.

Професійна підготовка та ретельне планування – ключ до створення гармонійного та функціонального простору для зберігання товарів вашого магазину будівельних матеріалів. Продумано зробить приймання, зберігання та відвантаження товарів комфортною для персоналу. Системи обліку, організація логістики та безпека позитивно позначаться на бізнесі загалом. Скористайтеся наведеними вище порадами фахівців, щоб склад вийшов максимально сучасним та ефективним.