Вітальня та спальня в одній кімнаті. Ідеї зонування однокімнатної квартири
Наші дизайнери підготували безліч дизайн-проектів вітальні-спальні та готові поділитися своїми ідеями, корисними порадами. Пропонуємо вам добірку якісних фото інтер'єрів, а також небагато теорії. Ви дізнаєтеся про планування та зонування спальної кімнати в будинку або квартирі, обробку спальні-вітальні, вибір меблів та інших предметів. Сміливо можете запропонувати свої ідеї будь-якому дизайнеру – і він допоможе їх реалізувати.
Багатофункціональна спальня: планування кімнати "2 в 1"
У квартирі студії намагаються максимально зберегти вільний простір та використовувати мінімум перегородок. А що робити з малогабаритним житлом? Це серйозна проблема для звичайних людей та цікаве завдання для професійного дизайнера. Спеціаліст може об'єднати спальну кімнату з дитячою, кухнею, місцем для роботи та спілкування з гостями.
Увага !
Набір меблів, додаткових предметів та їх розміщення продумують заздалегідь, в ідеалі ще на етапі розробки дизайн-проекту. Важливо зберегти більше місця.
Основне правило успішного планування вітальні-спальні - потрібно позбавитися зайвих речей і задіяти наявні поверхні, інші приміщення. Під час створення стильного інтер'єру активно використовують підвіконня, стіни, балкон і навіть двері.
Спальня-зал: правила та найкращі варіанти зонування
Щоб відчути себе господарем, нехай і маленької площі, покращити сон, однаково ефективно відпочивати та спати в кімнаті, необхідно провести грамотне зонування простору. Члени сім'ї мають обговорити, які саме функціональні зони робитимуть.
Для відділення спальні від вітальні або іншої функціональної ділянки у приміщенні використовують:
- легкі конструкції із гіпсокартону;
- скляні перегородки;
- ширми чи штори;
- різні розсувні перегородки на кшталт міжкімнатних дверей;
- подіум;
- предмети меблів, наприклад, стелаж, шафа чи диван;
- різні варіанти обробки, колірної палітри, освітлення.
Знайти хороші ідеї можна, подивившись фото, але остаточний вибір залежатиме від вашої ситуації. Враховуйте загальний дизайн квартири (або будинку), розмір, форму та розташування кімнати, практичність та безпеку матеріалів, самих конструкцій
Оформлення спальні-вітальні: оздоблювальні матеріали та освітлення
Найбільше для оформлення спальні, поєднаної із залом, підходять скандинавський стиль та мінімалізм. Ці напрями дизайну базуються на білому та інших світлих кольорах, вільному просторі, лаконічній обробці, багатофункціональних меблів. Сучасним та сміливим рішенням стане лофт з його «грубими» матеріалами та оригінальним освітленням, декором.
Для оздоблення та зонування зали-спальні дизайнери пропонують застосовувати:
- Шпалери з різними фактурами та відтінками. Вони особливо добрі для створення акцентної стіни. Пам'ятайте, що у зоні вітальні кольору світліше, ніж у спальній.
- Підвісні та натяжні стелі. Можна використовувати в одному приміщенні та квартирі різні форми стелі. Конструкція з балок незамінна для лофт стилістики. Зручності та оригінальності дизайну спальні-вітальні додасть освітлення: люстра, торшери та світлодіодне підсвічування.
- Підлогове покриття не повинно створювати яскравих акцентів. Ви маєте вибір: застосовувати на підлозі в кімнаті один матеріал або кілька: з однаковим кольором, але різними способами укладання, фактурою.
- Яскравою у спальні роблять акцентну стіну, решта стін – нейтральне фон.
У маленьких кімнатах доречна однотонна обробка, вона організує простір, візуально збільшує площу, додає світла та полегшує дизайн інтер'єру. У цьому випадку не треба навіть ретельно вибирати меблі.
Внести різноманітність в оформлення зали-спальні допоможе поєднання сусідніх відтінків. Допустимо, інтер'єр, витриманий у різноманітних теплих або холодних тонах білого.
Гарна вітальня-спальня: дизайн меблів, декор
Якщо кімната велика, обов'язково оберіть і поставте зручне дерев'яне ліжко для повноцінного сну. Наймодніший зараз дизайн - модель на подіумі з розсувними системами для постільної білизни, ковдр, подушок. У маленькій спальні-залі краще встановлювати багатофункціональні меблі – диван та шафа-трансформер.
Відмовтеся від речей, що займають місце: кошиків, скринь, комодів. Розташуйте в ніші шафа-купе з глянсовими або дзеркальними дверима, поставте в середині приміщення стильний стелаж для книг, дисків та предметів декору. Пригляньте надійний відкидний або складний стіл, м'які пуфи, мішкуваті крісла підлоги замість звичайних громіздких стільців. Віддавайте перевагу простому дизайну.
Симпатичний декор в інтер'єрі спальні
Текстиль – також актуальний зараз інструмент зонування приміщень. У вітальні спальні шторами часто відокремлюють спальне місце від гостьової зони. Це легкий спосіб сховати ліжко, інші предмети від сторонніх очей та заощадити дорогоцінні сантиметри. Вікна в маленьких кімнатах завішують напівпрозорими тканинами.
Оскільки сьогодні у тренді скандинавський стиль та мінімалізм, використовуйте в інтер'єрі характерні для цих стилів аксесуари:
- букети квітів та кімнатні рослини;
- затишні пледи, покривала;
- приліжкові килимки;
- фото та картини з рамочками, дизайн яких вписується у загальну стилістику приміщення.
- оригінальні світильники
Серед незабороненого декору і «нехитромудрі» статуетки, свічники та свічки з простим дизайном, настінний годинник.
Усією сім'єю тулитеся в малогабаритці та мрієте про хороший ремонт? Стали володарями сучасної студії та хочете красиву, стильну спальню-вітальню? Замовте створення дизайн-проекту одного з наших дизайнерів. Просто виберіть фото кімнат, які сподобалися, і дізнайтеся, хто є автором проекту.