Вихідний стан будинку - загальна площа 86 м2 . Споруда складалася з 2-х поверхів, квадратна в плані. Використовувався як гостьовий будинок. Місце розташування - нижче ділянки від основного будинку, недалеко від річки.
Це друга наша робота на ділянці. Основний будинок був реконструйований нами раніше – це був комплексний проект (архітектура + інтер'єри).
Ідею створення або переформатування існуючого гостьового будинку було розроблено нами з клієнтами. Їм була потрібна локація цілорічного відпочинку з сім'єю та друзям на ділянці + лазня та єднання з природою. Отже, виконували також комплексний проект (архітектура та інтер'єр).
Проектні роботи виконали швидко - кілька місяців, та й пошук ідеї цього проекту зробили досить швидко. Сама ділянка та природа направляли нас на правильне рішення.
Основне завдання – максимально відкрити панораму, інтегрувати довкілля в інтер'єр, створити відчуття для господарів та їх гостей, що вони знаходяться на природі, але у комфортних умовах.
Сім'я замовників – двоє різностатевих дітей, чоловік та дружина. Замовник грає на барабанах. У процесі проектування та будівництва він навчився на них грати, а коли ми реконструювали основний будинок – він навчився грати на роялі. Сім'я музична, із почуттям стилю. Люблять комфорт та функціональність.
Клієнти брали активну участь у проектуванні. Основні побажання – використовувати природні матеріали. Наприклад, дерев'яна підлога в спальні вибрала сама замовник, нам вона теж сподобалася.
У вітальні скляна перегородка – це душ. На фото видно вбудований душ зі стелі. Одна з особливостей цього будинку – відкритість у всьому. Звичайно, для сором'язливих ми передбачили ще один душ у приміщенні лазні.
Сіно з'явилося після обговорення з клієнтом про те, що десь він був у лазні і після лазні він заліз у сінок, йому сподобалися ці відчуття. Після цього ми вирішили зробити сінник у спільній кімнаті, для побажань клієнта, тому що на вулиці сініл був би функціональний тільки в суху погоду.
Це еко-дизайн, який нам близький. Сіно створює ефект інтеграції природи в інтер'єр і не лише візуальний, а й тактильний.
Стілець у вигляді руки спочатку був в основному будинку, а потім він "прижився" у гостьовому, знайшов своє місце. Столик – Gloster, колекція Nomad Patio. Диван – Bonaldo.
Мінімум меблів – це не тільки японський вплив, а й скандинавський. Ми прагнули наповнити повітрям цей простір, також там може розташуватися стіл для пінг-понгу - і цей простір перетворюється із зони релакс на зону активного відпочинку. Японські мотиви привнесла ще одна локація цього будинку – офуро (Японська лазня/купель). Вона не потрапила у фотозйомку, оскільки розташована на вулиці перед будинком між соснями.
На ділянці є багато локацій, де можна пообідати, наприклад, наші клієнти люблять обідати на пірсі перед гостьовим будинком, також є тераса в основному будинку з мангалом та літньою кухнею.
У цьому будинку можна попити чай після лазні або щось міцніше, також є кухня, якщо знадобиться їжа. У вхідній зоні навпроти сходів є вбудована відкрита шафа, виконана на замовлення.
Кухня - Poggenpohl.
Оздоблення стін на першому поверсі - штукатурка під бетон, плитка Refin Ceramice колекція Design indastry - Oxyde Rust, дерево - термоясен, фарбування вологостійкою білою фарбою.
Камін у спільній кімнаті - Focus. Особливість каміна Focus у тому, що його можна повертати на 360 градусів, і він підвісний. Таким чином, вогонь можна побачити із будь-якої точки будинку. У спальні - біокамін зроблений на замовлення, фанерований металом, верхня частина полірована сталь.
Облицювання стіни в спальні - Apavisa
У спальні використовували підігрів стін "теплі стіни". Світильник Moooi.
Дерев'яна тумба захищає отвір сходів, у ній знаходиться сабвуфер.
Система розумний будинок - комутація функцій двох будинків та ландшафту в одному телефоні. Можна, наприклад, сидячи в кімнаті міняти підсвічування озеленення. У озелененні та підсвічуванні ділянки ми також брали участь.
Інтер'єр парилки - утилітарна, дров'яна піч, яка топиться з вулиці, лежаки, душ.
Під час будівництва не постраждало жодне дерево, ми інтегрували існуючу березу в терасу та покрівлю, вона стала частиною будинку.
Дах будинку скатний, ухил повторює ухил рельєфу. На даху не встановлені водостоки - вода під час дощу ллється вниз на каміння, яке служить підпірною стіною вимощення.
Фото: Андрій Авдєєнко