Пошук гармонії: інтер'єр у стилі фен-шуй
З
посібник організації простору «фен-шуй» прийшов і міцно закріпився у західному світі з далекої Піднебесної. Відповідно до розподілу основних потоків енергії, у Китаї зводяться цілі міста, тоді як у Європі це лише модна течія та новий виток у дизайні інтер'єрів. Але чим так чіпляє цей загадковий фен-шуй, що підкорює серця замовників по всьому світу? Читаємо статтю та налаштовуємо енергетичні потоки свого інтер'єру на азіатську хвилю "фен-шуй".
Основні принципи дизайну за канонами фен-шуй. Фен-шуй квартири.
Фен-шуй це не стиль в інтер'єрі. Це філософія побудови навколишнього світу навколо головної одиниці світобудови – людини. Згідно з давньою східною мудрістю, енергія розподіляється через потоки від людини в навколишній світ і назад, але така взаємодія можлива лише за умови правильної організації простору навколо. Житло ділиться на певні зони – кар'єри, сім'ї, подорожей, мудрості тощо, і якщо в одній зоні перекрити потік енергії зайвим предметом інтер'єру або залишити місце порожнім, то може статися так званий «енергетичний застій», коли енергія лише споживається від людини, не перетворюючись і повертаючись. Щоб спростити процес зонування, можна застосувати спеціальні восьмикутники з окресленими фен шуй зонами з боків світла та їх символізацією. Такий восьмикутник накладається на план квартири і згідно з ним уже будується дизайнерський проект.
Фен шуй спальні
Спальня - центральний об'єкт квартири по фен-шуй, саме там людина проводить більшу частину життя: набирається сил, проводить час із коханими, відпочиває та реалізує дозвілля. Ліжко краще виконати з натуральних матеріалів, постеливши на неї бамбуковий або кокосовий матрац - ці гіпоалергенні матеріали відмінно підтримують здоров'я хребта та організму в цілому. Розташувати ліжко найкраще посередині кімнати, щоб воно не стикалося зі стінами та іншими предметами інтер'єру – так енергія сну вільно проходить крізь людину та перетворюється на життєві сили та бадьорий настрій зранку.
У південно-західній зоні любові та романтики найкраще розмістити парні предмети, щоб любовна енергія розподілялася рівномірно на пару, а не на одну людину. Розташуйте біля ліжка симетричні тумби з квітами в горщиках або однакові світильники - так парні речі будуть притягувати половинок один до одного.
Кабінет у стилі фен-шуй
Кабінет у будинку — місце усамітнення та сконцентрованої роботи та творчості, розташувати його найкраще у північно-східній зоні навчання. Якщо вам не вистачає впевненості у своїх силах та енергії на продуктивний робочий день, то дизайнери радять у такому разі забарвлювати стіни кабінету в природні кольори – чи то трав'яний зелений, чи вогняно-оранжевий – вони обов'язково подарують вам нову хвилю натхнення.
Стіни - наша фортеця, саме вони, згідно з філософією фен-шуй, надають почуття впевненості та захисту, тому в домашньому кабінеті розташовуйте одну стіну у себе за спиною, а робочий стіл встановіть так, щоб бачити навколишнє оточення та вхід у приміщення. Таке розташування подарує вам почуття контролю та спокою, а енергія та настрій на роботу вільно переміщатимуться відкритим простором.
Якщо ваша робота спрямована на отримання прибутку, то фахівці рекомендують доповнити фен шуй кабінету міні-фонтанчиком для подоби грошового потоку у вашій сфері. Також, удачу можна заманити зеленими квітами в горщиках, що символізують процвітання, але важлива умова - ні в якому разі не давати квітам засихати!
Вітальня по фен шуй
Якщо спальня – це інтимне місце, куди закрито вхід для сторонніх очей, а, отже, і зайвої енергії, то вітальня у цьому сенсі є центром концентрацій численних потоків енергій, і не завжди позитивних. Фахівці з фен-шуй радять часто проводити вологе прибирання у вітальні і розташовувати там свічки та ароматичні саші. Вогонь, за переказами, поглинає негативну та зайву енергію, а аромат пахощів розчиняє в собі енергію втоми та смутку, яку іноді приносять із собою гості вашого будинку.
Азіати суворо ставляться до історії речей, наприклад, вони нізащо не куплять дзеркало у попередніх господарів, оскільки воно є найпотужнішим порталом та відбивачем колишнього життя власників, яке з потоками переміщується в життя справжнє. Тому не варто економити на цьому і купувати дзеркало або навіть дзеркальну люстру «з рук».
Живі квіти в горщиках славляться тим, що не лише поглинають негативну енергію, а й перетворять її на позитивні хвилі. У плані кольорів фахівці дозволяють не обмежувати себе - чим більше, тим краще, головне, щоб залишалося місце для вільного пересування вітальнею.
Фен шуй у дизайні кухні та їдальні
Кухня – символ домашнього вогнища та достатку, там часто стикаються стихії вогню та води. По фен-шуй кухню краще розташовувати у східній зоні здоров'я, тоді вся їжа йтиме лише на користь, а задоволення від їжі буде максимальним. В обробці найкраще використовувати натуральний камінь - він жароміцний і довговічний. А мийка з оніксу або дерева символізуватиме нескінченний потік води, що струмує по гірському масиву, або дзюрчить джерело в лісі.
Осередок чи плита на кухні символізують вогонь благополуччя, тепла та достатку, важливо, щоб плита не розташовувалась поруч із вікном, інакше протиборчі стихії вогню та повітря нейтралізуватимуть дію один одного — благополуччя видує у вікно, а прохолодна свіжість повітря «застрягне» на вході кухню.
Фен шуй кухні також допомагає реалізувати заповітну мрію про струнке тіло - достатньо вибрати для оформлення кухні спокійні та глибокі кольори і прибрати плакати із зображенням їжі, замінивши їх природними малюнками із зображенням води - це спонукає вживати більше рідини та приборкає апетит.
Давня філософія фен шуй настільки багатогранна, що у кожного предмета, що оточує людину, є своє сакральне значення, тому не прагнете захаращувати свій інтер'єр зайвими і зовсім непотрібними речами. Вивчіть історію предмета, а також прислухайтеся до свого серця і до порад досвідченого фахівця, тоді ваш будинок обов'язково почне працювати на виконання найзаповітніших бажань.
Залишити коментар